Skocz do zawartości

Problematyczny wybór następcy G2


Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

Od kilku dni zastanawiam się nad następcą mojego LG G2, z którego byłem bardzo zadowolony. Niestety telefon się już wysłużył, więc pora go zmienić. Początkowo myślałem, że wybór nowego telefonu nie będzie niczym trudnym, po prostu wezmę sobie G4 i po kłopocie. Otóż kiedy wybór nowego telefonu coraz bliżej, coraz większe mam wątpliwości i zastanawiam się nad innymi opcjami. Piszę tutaj na forum, bo po przeczytaniu kilku recenzji każdego z faworytów, w dalszym ciągu nie mogę się zdecydować.

 

Ale do rzeczy:

 

Poszukuję telefonu, który będzie szybki i bez jakichś śmiesznych wad fabrycznych (typu pękające szła w Xperii). Chciałbym, żeby przez te półtora roku (może dłużej) telefon działał bez zarzutu i bez większych problemów. Szukam urządzenia, które nie będzie się ciąć (a wydaje mi się,że żaden z flagowców nie będzie się ciąć). Tutaj też pojawia się moje pytanie odnośnie Samsungów - czy to prawda, że po jakimś czasie one zaczynają zwalniać i pojawiać się właśnie tego typu problemy? 

 

Osobiście zastanawiałem się nad następującymi telefonami: LG G4, Samsung Galaxy S6, Iphone 6/6s, Xperia Z3/Z5 - aczkolwiek niechętnie, Huawei P8, Huawei Ascend Mate 7. Motorola mi się nie podoba, Nexusa jakoś tak nie chcę, OnePlus niechętnie, Xiaomi nawet nie biorę pod uwagę.

 

W przypadku Mate 7 już prawie byłem zdecydowany, ale koniec końców obawiam się o te "tylko" 2GB RAM i o Kirin 925. Nie wiem jak będzie z wydajnością. Miał ktoś z tym styczność? Jak to działa?

 

Największym moim problemem podczas tego wyboru jest to, że różnice między LG G4 a Galaxy S6 są tak niewielkie, że właśnie przez to nie wiem co wybrać. Dodatkowo w przypadku Iphone 6 kuszące jest spróbowanie czegoś nowego, a dodatkowo wszyscy zachwalają iOS za jego płynność i stabilne działanie - co dla mnie jest priorytetem. Moglibyście mi jakoś doradzić, skierować na odpowiednią ścieżkę? Nie chcę wdepnąć w coś i później żałować.

Edytowane przez nirrandom
Link to post
Share on other sites

Różnice pomiędzy S6 a G4 są mimo wszystko duże. Exynos w S6 jest jednak lepszym procesorem niż Snapdragon z G4. Tzn G4 to nie jest złym wyborem... Po prostu S6 jest lepszym. (generalnie przyjmuje się ze S6 jest najlepszym do tej pory wydanym smartfonem tej generacji).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A co z tym spadkiem wydajności po pewnym czasie? To się bodajże nazywa pamięć NAND, podobno się zakopuje.. Czy w S6 jest to również odnotowane? A jeżeli tak (lub nie) to da się to jakoś obejść lub jest to mocno uciążliwe, czy problem ten dotyczy wszystkich smartfonów i jest to "normalne"?

Link to post
Share on other sites

No może i będzie choć cena też jest znacznie wyższa a telefon przez te cienkie krawędzie niezbyt dobrze leży w ręce. Dosyć nieprzyjemne bym powiedział no ale może Tobie by to nie przeszkadzało. Ten ekran to moim zdaniem żeby przyciągnąć klientów a sama firma do końca nie miała pomysłu co z tym zrobić. Za 1600-1700 już znajdziesz. To dobra cena za takie urządzenie

Z Huawei zerknij jeszcze na Honora 7. Jest ulepszony względem P8. Lepsza bateria, czytnik linii papilarnych itp. Nie ma żadnych ścinek i dzięki tej nakładce nie powinno być chyba że jakaś aktualizacja to zepsuje. Sam się nad nim zastanawiam i nad S6

Patrząc też na długoterminowość Iphone byłby dobry no ale też cena znacznie wyższa i to za wersje 16gb bez możliwości rozbudowy. Troszke lipa z tym ale przy sprzedaży nie straciłbyś jak na androidzie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi.

Honor 7 faktycznie super wygląda. Zastanowię się nad nim. Skoro już jesteśmy przy Huawei - miał ktoś styczność z Ascend Mate 7? Zastanawiam się nad nim, bo podoba mi się sposób wykonania, duży wyświetlacz, czytnik linii papilarnych. Tylko pytanie do osób które miały z tym telefonem styczność- jak wygląda praca na codzień? Są zcinki? Laguje? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...