Skocz do zawartości

Wymiana procesora Intel Pentium B960 w laptopie lenovo g580


Recommended Posts

Dajmy spokój z 'panem'. Dawid wystarczy. ;)

 

Polecam i5 ponieważ Autor nie wykorzysta potencjału i7, nawet jeżeli zdecyduje się pograć. Karta graficzna jest bardzo słaba. Nawet jeżeli finansowo może pozwolić sobie na i7, czy to oznacza że musi ją kupić? Moim zdaniem nie. Tutaj nie chodzi o to, aby kupić jak najwydajniejszy procesor, a jak najbardziej opłacalny.

 

i5 + 4 GB + dysk SSD - moim zdaniem to najrozsądniejszy wybór.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Tak , tylko idąc tym tokiem myślenia, to najbardziej opłacalnym wyborem bedzie i3(ivy bridge innych nie bierzemy pod uwagę). Mozemy go dostać już od około 70zł. Różnicz do i5, to tylko tryb turbo.

Tylko teraz, wypadałoby się zastanowić czy opłaca sie wymieniać na i3, bo zyskujemy tak naprawde 2 dodatkowe wątki i jakieś 200 Mhz.

Moim zdaniem jak już zmieniać to na i7, no ale to tylko moje zdanie, reszta "ekspertów" radzi co innego.

I7 typu 3610,czy 3630 dostaniesz za około 300zł, jeżeli się obowiasz o temperatury to możesz poszukać 3612,3632 (cena około 400zl) lub 3520,3540 za około 250-300zł ale pamietaj,że te dwa ostanie są dwurdzeniowe.

Link to post
Share on other sites

 

 

Moim zdaniem jak już zmieniać to na i7, no ale to tylko moje zdanie, reszta "ekspertów" radzi co innego. I7 typu 3610,czy 3630 dostaniesz za około 300zł,


Mógłbyś polecić stronę, na której można znaleźć procesory w takich cenach?

Jaki ostatecznie procesor możecie polecić jeśli w przyszłości planuję wymianę karty graficznej (jeśli to możliwe) lub zamontowania karty zewnętrznej. Zależy mi na tym, żeby procesor nadawał się także do jakichś gierek, ale przy tym nie kosztował fortuny. 

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam! 
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Wiem, że temat już przeterminowany, ale szukając u wujka google jest dużo tematów mówiących o wymianie procesora w g580 lenovo ale nic o efektach po podmianie . Dlatego poświecę swój czas i może komuś przyda się moja opinia. 

 

Ja posiadam wersję z prockiem  i3 2.5ghz  oraz grafiką  gf710m wymieniłem procek sam na intel I7-3612QM 2.1G E1 6M 4cPGA Processor

 

Komputer służy mi do wszystkiego z racji upodobań mogę śmiało powiedzieć że grywam w starsze tytułu. 

 

Lapek zachowywał się przez rok całkiem ok, potem zaczął zamulać kilka zmian i czyszczenie efekty słabe. Dlatego zdecydowałem się na wymianę na inny procesor może nie paliło mi się, ale trafiłem na alledrogo w fajnej cenie używaną i7

 

. Aby wymienić procka   trzeba rozebrać całego lapka ok. 60min ze złożeniem. Polecam dobrą pastę termo oraz solidne przeczyszczenie układu chłodzenia.

 

Procek jaki kupiłem to intel I7-3612QM 2.1G E1 6M 4cPGA Processor  cena 350zł z wysyłką. Ma 35 Wat komputer się nie grzeje wszystko działa bez zarzutu, czy wykorzystuje jego potencjał ... pewnie nie, czy laptop działa szybciej... zdecydowanie tak. 

 

Jeżeli ktoś chce tanim kosztem odświeżyć sprzęt to polecam taką wymianę tym bardziej że za tak małą kwotę mam fajny sprzęcik może bez szału do najnowszych gier, ale np. samo przeglądanie internetu jest już przyjemne, płynność szybkość uruchamiania się aplikacji. 

 

i5 zapewne dała by radę, ale uważam że jak już bawić się w wymianę procesora to najlepiej wrzucić najlepszy możliwy.

 

No tyle dziękuję i pozdrawiam.

Edytowane przez piechuzg
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...