Skocz do zawartości

Steelseries Rival, Logitech G502 czy Roccat Kone XTD optical?


Recommended Posts

Witam, proszę o poradę przy doborze myszki, z góry dziękuję wszystkim za pomoc :))

Byłem dzisiaj w RTV EURO AGD, wszystkie 3 myszki sprawdzałem i mam teraz dylemat, którą wybrać (cena nie gra roli).

W G502 tak jak wcześniej czytałem kolebie się scroll na boki, ale poza tym chyba najbardziej mi się podoba, czytałem też o cięzkim przeskakiwaniu scrolla, wg mnie porównywalny do rivala jak nie nawet płynniejszy skok, obawiam się trochę tylko o dodatkowe przyciski - czy nie będę ich klikał przypadkowo i nie wiem jak z wagą, bez włożonych ciężarków waga raczej mi nie przeszkadzała (nie trzeba chyba ciężarków dokładać do myszki?).
Co do Roccata, też mi się bardzo podobał, myszka największa z nich i chyba najcieższa, myślę, że tylko palm wchodzi przy niej w grę pomimo sporej dłoni 20 cm (przy ss rival i g502 spokojnie fingerem też można chwycić), ale nie jest to dla mnie problem.
No i ostatni wybór ss rival, jakoś bezpłciowo do niej podszedłem, wygląd bez szału, zastrzeżeń w sumie żadnych nie miałem.
I pytanie teraz na co się zdecydować? Myszka będzie używana głównie do LoLa i CSGO (gdzieś znalazłem jakieś rozpiski myszke jakie używają pro gracze i tylko z tych 3 podanych widziałem Rivala, to był spis chyba 100 graczy, żaden z nich nie używał 2 pozostałych, czy to o czymś świadczy?)
Proszę o opinię tylko odnośnie tych 3 modeli, z góry dziękuję.

 

 

Link to post
Share on other sites
Witam, proszę o poradę przy doborze myszki, z góry dziękuję wszystkim za pomoc :))

 

Byłem dzisiaj w RTV EURO AGD, wszystkie 3 myszki sprawdzałem i mam teraz dylemat, którą wybrać (cena nie gra roli).

 

W G502 tak jak wcześniej czytałem kolebie się scroll na boki, ale poza tym chyba najbardziej mi się podoba, czytałem też o cięzkim przeskakiwaniu scrolla, wg mnie porównywalny do rivala jak nie nawet płynniejszy skok, obawiam się trochę tylko o dodatkowe przyciski - czy nie będę ich klikał przypadkowo i nie wiem jak z wagą, bez włożonych ciężarków waga raczej mi nie przeszkadzała (nie trzeba chyba ciężarków dokładać do myszki?).

Co do Roccata, też mi się bardzo podobał, myszka największa z nich i chyba najcieższa, myślę, że tylko palm wchodzi przy niej w grę pomimo sporej dłoni 20 cm (przy ss rival i g502 spokojnie fingerem też można chwycić), ale nie jest to dla mnie problem.

No i ostatni wybór ss rival, jakoś bezpłciowo do niej podszedłem, wygląd bez szału, zastrzeżeń w sumie żadnych nie miałem.

I pytanie teraz na co się zdecydować? Myszka będzie używana głównie do LoLa i CSGO (gdzieś znalazłem jakieś rozpiski myszke jakie używają pro gracze i tylko z tych 3 podanych widziałem Rivala, to był spis chyba 100 graczy, żaden z nich nie używał 2 pozostałych, czy to o czymś świadczy?)

Proszę o opinię tylko odnośnie tych 3 modeli, z góry dziękuję.

Mam chwilę g502 to może powiem coś o scrollu - rzeczywiście chodzi mocno skokowo, pomiędzy skokami jest duża przerwa. Scroll kolebie się na boki przy mocniejszych ruchach na boki, ale jest to tylko takie "pyk", nie "klika" się sam, do tego potrzeba więcej siły.

Sama myszka bez ciężarków jest dość ciężka, ale dla mnie to akurat plus.

Ja akurat mam dość małą dłoń i nie zdarza mi się omyłkowo wcisnąć przycisków.

Przesiadłem się z a4techa x747 jakby co

Link to post
Share on other sites

co kto lubi, pro gracze i ja też na niej grają :D (G502)

 

I jak wrażenia, myszka spełnia Twoje oczekiwania, są  z czymś problemy? co powiedziałbyś odnośnie scrolla, bocznych przyciskow oraz wagi?

 

G502 to kiepski wybór do CSa. Z tej trójki bierz Rivala, jak Ci pasuje, ale nie kapuję, czemu uparłeś się na te 3.

 

Dlaczego kiepski wybór, ze względu na co? Co jest nie tak w tch myszkac, masz jakieś inne propozycje (od razu zaznaczam, że Zowie odpadają, bo strasznie mi się nie podobają)?

Link to post
Share on other sites

Którzy? :o

IMO nie dość, że jest z ciężka, to w dodatku latający scroll na pewno nie pomaga w celowaniu.

 

G502 to nie jest myszka do csa. Do countera wybiera się myszki lekkie i zwinne, a tak w ogóle to nie znam pro gracza, który grałby na G502 w csa.

 

karrigan z TSMu, z cloud9 kilku też używało, ale teraz na 303 grają.

 

I jak wrażenia, myszka spełnia Twoje oczekiwania, są  z czymś problemy? co powiedziałbyś odnośnie scrolla, bocznych przyciskow oraz wagi?

 

 

Dlaczego kiepski wybór, ze względu na co? Co jest nie tak w tch myszkac, masz jakieś inne propozycje (od razu zaznaczam, że Zowie odpadają, bo strasznie mi się nie podobają)?

 

scroll lekko lata na boki ale to musiałbyś popierdzielać myszką jak rakietą, ja przy sens 2 i dpi 400 nie odczuwam dyskomfortu.

jedyne to czego mogę sie przyczepić to ze scroll dziala "fazowo" a nie plynnie, do przegladania stron mozesz sobie go odblokowac i krecic do woli (jest specjalny przycisk)

co do ciezarkow to korzystalem z 3 na poczatku (przesiadka z rivala), ostatnio jeden wyjąłem i gram na dwóch, każdy znajdzie cos dla siebie

Link to post
Share on other sites

Mam Rivala już miesiąc. Przyciski boczne są wbudowane w myszke (nie wystają) więc nie klikniesz ich przypadkowo. Sensor 10/10, najlepszy który miałem, a posiadałem dziesiątki myszek. Duża mysza, ergonomiczna, mi leży idealnie. Przyciski chodzś dobrze, tak samo jak scroll. Podświetlenie bardzo spoko. Gram w CS`a, sprawdza się idealnie :) Poza tym używają jej najlepsi e-sportowcy, to o czymś świadczy.

Edytowane przez ziareN
Link to post
Share on other sites

Co jak co ale rival to dobra myszka i dałbym ja na równi z zowie czy mionixem. Nie wiem czemu ludzie uważają ze jest gorsza. Różnica To tylko kształt + bajery w ss czy mionixie. Guma nie zużywa sie w poprawionych partiach a jeśli to podlega gwarancji i wymianie na nowa. VindoV cos sie tego rivala utrzepil? Masz go wgl?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...