Skocz do zawartości

Cooler low-profile pod i3-4170 HTPC


Recommended Posts

Witam,

  Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze coolera do mojego mini PC. Mam problem z temp. procesor to i3 4170, obudowa Master Cooler 130, chłodzenie BOX, temp w spoczynku ok 50 stopni, w stresie 80 i więcej. Zaś po skatowaniu Prime 95 nawet 90+ ! w obudowie jest przeciąg, jeden wiatrak 120mm od frontu jeden dodatkowy z boku 120mm, radiator dociśnięty, zamontowany poprawnie, pasta jakaś ze sreberkiem wszystko niby ok, ale te temp mnie niepokoją i chce zmienić cooler.

Jest jedno ograniczenie maksymalna wysokość chłodzenia to 65mm!

 

mam do dyspozycji ok 150zł

 

Czy jest coś lepszego od:

 

1. noctua nh-l9i  chociaż nie wiem czy jest pod socet 1150?

2. SilverStone AR06 

 

Jakie jeszcze inne nisko profilowe chłodzenia pod 1150 znacie? godne polecenia ?

Link to post
Share on other sites

Jest ewidentnie za gorąco, sprawdź dokładnie jak kolega wyżej sugeruje mocowanie coolera.
Obydwa podane przez Ciebie coolery dadzą sobie spokojnie radę i każdy z nich pasuje na 1150.
Jeszcze możesz nad tymi się zastanowić:

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-xigmatek-janus-ld1266-heatpipe-low-profile-120mm-cac-exai6-u01-616415/

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-scythe-shuriken-rev-b-scsk-1100-280943/

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za propozycje. Xigmatek Janus niestety sporo za wysoki mogę tylko 65mm wstawić w obudowę. Rozebrałem dziś wszystko, przeczyściłem radiator i procek, położyłem nową pastę i trochę poprawa jest o 10 stopni spadła temp. Program jaki używam to SpeedFan 4.51. 

 

Zamówię na wszelki wypadek coś z pary:

 

Gemini M4

Noctua nh-l9i

 

Obydwa coolery mają dobre recenzje dają radę z i5 OC czy nawet i7, więc mój i3 powinien być zimny nawet w stresie :)

 

Czym polecacie przetestować procesor pod kątem temperatur w stresie ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...