Skocz do zawartości

Komputer około 6000 zł


Recommended Posts

Witam chciałbym złożyć komputer ale nie bardzo się na tym znam. Sprzęt służył by głównie do gier.
Zależy mi na tym aby gry chodziły w jak najwyższych ustawieniach.
 

  • Zastosowanie komputera : Gry
  • Maksymalna kwota : 6000 zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Jak najszybciej
  • Których części potrzebuję : Wszystko (cała skrzynka)
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Full HD,  Eizo FS2434
  • Specjalne wymagania : Chciałbym aby obudowa była z oknem, komputer chciałbym oprzeć na procesorach Intela I7 (wiem, ze skylake jest teraz cięzki w dostępie więc może coś ze starszej generacji), preferuję karty graficzne GeForce- myślę, że 970 GTX w obecnej chwili będzie najlepszym wyborem zważywszy na fakt, że niedługo nadejdzie nowa generacja konsol i możliwe, że wymienie kartę za rok może 2 (i tylko kartę miałbym zamiar wymienić, dlatego zależy mi aby reszta sprzętu była na tyle dobra aby nie potrzebowała większej modernizacji)
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu http://www.morele.net/inventory/info/HH2VsO/
  • Inne : Preferował bym sklep morele.net


    Z góry dziękuję za pomoc ;)

     
Edytowane przez Serge19
Link to post
Share on other sites

W twoim przypadku, intel i5 będzie WYSTARCZAJĄCY DO GIER.

Oto zestaw, który swoją wydajnością ci wystarczy na długi okres czasu.

Obudowę dałem bez okna, żebyś zmieścił się w budżecie.

 

Płyta główna Gigabyte GA-Z97-HD3 (Rev. 1.0), Z97, DualDDR3-1600, SATA3, RAID, HDMI, DVI, D-Sub, ATX (GA-Z97-HD3)

Procesor Intel CORE I5-4670K 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL - (BX80646I54670K)

Chłodzenie CPU Thermalright HR-02 - Macho Rev. B

Karta graficzna EVGA GeForce GTX 980 Ti Superclocked+ ACX 2.0+, 6GB GDDR5, 384Bit, 3XDP, HDMI, DVI-I, BOX (06G-P4-4995-KR)

Pamięć HyperX Savage 2x4GB 2400MHz DDR3 CL11 (HX324C11SRK2/8)

Dysk SSD Crucial BX100 250GB SATA3 (CT250BX100SSD1)

Zasilacz Fractal Design TESLA R2 FD-PSU-TS2B-650W

Obudowa Fractal Design Define S Czarna (FD-CA-DEF-S-BK)

 

RAZEM ZA CAŁOŚĆ: 6022,20ZŁ

 

Otrzymujesz:

-Najwydajniejszą kartę graficzną gtx 980ti od evga + długa gwarancja po zarejestrowaniu karty na stronie producenta.

-Świetną i tanią mobo pod z97

-Bardzo wydajny procesor do gier, który ci wystarczy na długi okres czasu

-Wydajne i ciche chłodzenie na procesor

-Dobre pamięci ddr 2400mhz

-Szybki i pojemny dysk SSD

-BRAK DYSKU HDD - LEPIEJ DOŁOŻYĆ DO KARTY GRAFICZNEJ, DYSK DOKUPISZ PÓŹNIEJ.

-PSU od fractala  z certyfikatem 80+ gold i mocą 650W

-Fabrycznie wyciszoną, elegancką obudowę.

Link to post
Share on other sites

W tej cenie jest nowszy 4690k

Do tego monitora 980ti to overkill.

Możesz zaoszczędzić pieniądze i wziąć 970, która w zupełności wystarczy, a pieniądze wydać za 3-4 lata na nowszą kartę, albo kupić lepsze peryferia, albo po prostu pojechać na wakacje, czy co tam chcesz ;)

Oczywiście możesz zostać przy 980ti, kto bogatemu zabroni :D

Link to post
Share on other sites

W tej cenie jest nowszy 4690k

Do tego monitora 980ti to overkill.

Możesz zaoszczędzić pieniądze i wziąć 970, która w zupełności wystarczy, a pieniądze wydać za 3-4 lata na nowszą kartę, albo kupić lepsze peryferia, albo po prostu pojechać na wakacje, czy co tam chcesz ;)

Oczywiście możesz zostać przy 980ti, kto bogatemu zabroni :D

Raczej został bym przy 970 GTX, myslałem własnie o wymianie karty za jakieś dwa lata na coś z architekturą pascal ale zobacze jak te karty będą się prezentować jak już będzie ich premiera. Resztę chciałbym złożyć tak, aby nie wymagała wymiany przez kilkanascie lat. Dlatego też mimo wszystko wolałbym pozostać przy procku I7.

Link to post
Share on other sites

Raczej został bym przy 970 GTX, myslałem własnie o wymianie karty za jakieś dwa lata na coś z architekturą pascal ale zobacze jak te karty będą się prezentować jak już będzie ich premiera. Resztę chciałbym złożyć tak, aby nie wymagała wymiany przez kilkanascie lat. Dlatego też mimo wszystko wolałbym pozostać przy procku I7.

Nie potrzebujesz i7. i5 spokojnie uciągnie sli dwóch gtx 980ti, więc za te 2-3 lata i5 będzie ciągle wydajny...

Poczekaj aż kajitsu odpowie na ten temat.

Link to post
Share on other sites

GTX 980Ti pod te szkiełko to lekka przesada. Jak możesz to wstrzymaj się trochę z zakupem. Jak i7'ki będą normalnie dostępne, to może ich cena poleci w dół.

 

 

 

Inne : Preferował bym sklep morele.net

 

 

Morele ma dość mocno przestrzelone ceny. Mowa tutaj o 400 zł ...

 

 

1 x Intel Core i7-4790K /4.0GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/
1 x Cooler Master G650M 650W 80+ Bronze 120mm modular
1 x MSI GeForce GTX 970 Gaming 4GB DDR5 256Bit (1279/7000)
1 x Phanteks Enthoo Pro window (titanium)
1 x Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda
1 x Liteon iHAS122 SATA (black)
1 x Crucial MX200 250GB (555/500MB/s)
1 x Thermalright HR-02 Macho rev.B
1 x Kingston 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 HyperX Savage
1 x Gigabyte GA-Z97X-UD3H-BK /intel Z97, LGA1150/

 

5400 z esc.pl

 

 

 

 

Zostaje 600 zł do budżetu 6000 zł. Przy małej kosmetyce zestawu można zostać przy i7 4790K i sięgnąć po GTX 980. Ciężka sprawa. Tutaj inwestujemy w i7. Jakaś tam mała różnica jest względem i5. Kwestia tego czy warto. Z drugiej strony zestaw z i5 + GTX 980Ti nie ma sobie równych pod względem wydajności. Z trzeciej strony, po co tak mocna GPU to takiego szkiełka. Z czwartej strony dopłata 900 zł do GTX 980 wydaje się mało opłacalna. 

Link to post
Share on other sites

To może już nie trzymając się mojej propozycji bo tak jak pisałem nie znam sie za bardzo na tym. To jaką konfigurację byś zaproponował? Ja głównie sugerowałem się tym, że w nowym roku będzie premiera pascali dlatego też myślałem czy nie lepiej będzie wymienić kartę graficzną za jakies 2 lata. Reszty wolałbym nie zmieniać i wydawało mi się, że I7 to lepszy wybór przyszłosciowy. Pozatym z tego co się orientowałem to raczej w tym roku Skylake już nie będzie w przystępnej cenie,a zakup komputera ciągne już od września...

 

 

Oczywiscie budżet mogę rozszerzyć o te 500 zł

Edytowane przez Serge19
cytat
Link to post
Share on other sites

i7 6700K raczej tutaj odpada pod względem cen. i7 4790K jest tutaj godnym konkurentem. Zobacz sobie np tutaj jak wypada i5 6600K vs i7 4790K. Może nie są to miejsca typowo obciążające CPU ale dają one całkiem dobry przykład

 

 

GTX 970 będzie póki co bdb rozwiązaniem. Pod Twój monitor, wydajność takiej GPU spokojnie Cię zaspokoi. Proponowałbym kupić zestaw na i7 4790K (jeżeli już chcesz i7) + wspomniany GTX 970 z założeniem nie dociągania budżetu na siłę. Wszystko to po to, aby zaoszczędzić jak najwięcej pod ewentualną modernizację GPU w przyszłości. Takie moje zdanie. 

Link to post
Share on other sites

Czyli ten i5 6600K wypada lepiej?  Sam już nie wiem jestem trochę skołowany....


A mógłbyś mi taki zestaw złożyć w sklepie morele. Wybrałem ten sklep ponieważ mam możliwość odbioru osobistego,a z tego co widzę esc.pl jest w Gdańsku, a tam gdzie mieszkam to praktycznie cała Polska trochę boję się o transport. Tak jak pisałem mogę zwiększyć ten budżet do 6500 zł tu nie ma problemu poprostu chciałbym kupić coś o wysokiej jakości tak aby starczyło jak najdłużej i w przyszłosci byłaby ta wymiana grafy na ewentualnie pascala. Oczywiscie budżetu nie ma na siłe dociągać ale też nie chciałbym oszczędzać np. kosztem jakości podzespołów. Z góry dziekuję za pomoc.

Edytowane przez kajtek.
cytat
Link to post
Share on other sites

Do gier najważniejsza jest karta graficzna, na procesorze można zaoszczędzić biorąc jakiś i5, który spokojnie wystarczy na tyle samo lat co i7. Kupowanie gtx970 do komputera za 6000zł to zły pomysł.

 

Resztę chciałbym złożyć tak, aby nie wymagała wymiany przez kilkanascie lat.

kupując i7 i tak nie starczy ci to na kilkanaście lat, a jedynie do przyszłej generacji konsol czyli mniej więcej do 2020 roku. To tak jakby w 2001roku ktoś kupując pentium 4 myślał że wystarczy mu do 2015 roku.

Wiec lepiej albo wziąć tańszego pc np za 4000 zł i wtedy brać gtxa 970+i5 a jak już chcesz za 6000 to tylko z 980ti.

 

 

GTX 980Ti pod te szkiełko to lekka przesada.

Przy wysokim wygładzaniu +dodatkach nvidii, gtx 970 nie poradzi sobie ze stałym 60fps w 1080p, a 980ti już prędzej.

Edytowane przez Wulfen
Link to post
Share on other sites

 

 

kupując i7 i tak nie starczy ci to na kilkanaście lat, a jedynie do przyszłej generacji konsol czyli mniej więcej do 2020 roku.

 

Możesz to rozwinąć ? Uwielbiam temat konsolowych procków w tematach o stacjonarach.  Już było przecież tak bardzo głośno o AMD. I co ? 

 

 

 

jak już chcesz za 6000 to tylko z 980ti

 

Autor zakłada zmianę GPU na Pascala. GTX 980 Ti pod FullHD ?

Link to post
Share on other sites

 

Możesz to rozwinąć ? Uwielbiam temat konsolowych procków w tematach o stacjonarach.  Już było przecież tak bardzo głośno o AMD. I co ?

za powiedzmy 5-7 lat zarówno dzisiejszy i5 jak i i7 będą już słabe, nie ma szans żeby na tym samym procesorze, nawet bardzo mocnym , grać przez kilkanaście lat, po co wiec iść w i7? 

 

 

GTX 980 Ti pod FullHD ?

z efektami nvidii+dobrym wygładzaniem 970 może nie wystarczyć do stabilnych 60fps.

Link to post
Share on other sites

 

 

za powiedzmy 5-7 lat zarówno dzisiejszy i5 jak i i7 będą już słabe, nie ma szans żeby na tym samym procesorze, nawet bardzo mocnym , grać przez kilkanaście lat, po co wiec iść w i7? 

 

4 lata temu przyszły do nas Sandy. Ludzie na tym dalej grają. Zresztą nikt nie pisze tutaj o 5-7 latach.  

 

 

 

A tak zapytam co jest lepszym wyborem I7 4790K czy ten I5 6600K ? Mam na myśli wydajność w graniu oraz perspektywe przyszłosci i pascali?

 

4790K. Wydajność na poziomie i5 6600K z czterema wątkami w zapasie.  

Link to post
Share on other sites

No 7 lat to sporo, myślę, że do tego czasu pewnie będę się rozglądał za nowym sprzętem lub jego modernizacja. Myślę, że wyżej jak Full HD nie będę szedł w przeciągu kilku lat na pewno. Monitor jest nowy więc nie mam zamiaru go zmieniać. A na tej podanej przez Ciebie konfiguracji powinienem pograć w np. Wiedzmina 3 czy Fallouta 4 w Full HD na maksymalnych ustawieniach?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...