Skocz do zawartości

Najszybsze pamięci DDR2


Recommended Posts

Jakie polecacie najlepsze pamięci DDR2 (do OC)?

Może być 4x1GB, albo 2x2GB. Ale przez chwilę miałem OCZ 2x2GB 1066 CL5 i w ogóle się nie dało ich podkręcić (syfy, nie mogły nawet normalnie pracować na fabrycznych ustawieniach przy podkręconym procesorze), więc czegoś takiego nie chcę oglądać.

Proszę o dokładne podanie modelu i najlepiej link do sklepu/porównywarki.

Cena do 500 PLN.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak, kup patrioty DDR2 4GB (2x2GB) 800MHz DUAL CL4 (PDC24G6400LLK). Są to dość popularne ramy,i w miarę tanie, w 90% wchodzą na 1050MHz przy CL5, na jakieś super duper DDR2 szkoda kasy( i nie zawsze da się je wykręcić jak sam widzisz) żeby zyskać 100-150MHz a zysk wydajności będzie naprawdę niewielki.

Link to post
Share on other sites

Ale czy warto podkręcać pamięci? Uwierz mi, że uzyskasz najwyżej 500 pkt. w 3DMarkach... w grach nie będzie żadnej różnicy. Ale jeśli jesteś entuzjastą podkręcania to bierz jak najbardziej :)

Jak polecać to tylko od Patriota:

http://sklep.vico.pl/product_info.php/c ... s_id/13011

http://www.arest.pl/produkt/16465/DDR2-PATRIOT/

http://www.morele.net/pamiec-patriot-dd ... 7k-244735/

 

Masz wybór :)

Link to post
Share on other sites

Ale przez chwilę miałem OCZ 2x2GB 1066 CL5 i w ogóle się nie dało ich podkręcić (syfy, nie mogły nawet normalnie pracować na fabrycznych ustawieniach przy podkręconym procesorze), więc czegoś takiego nie chcę oglądać.

.

Syf to może Twoja płyta jest, ale nie ramy bo one powinny bez problemu śmigać :)

Link to post
Share on other sites

Może i nic nie zyskam na OC, ale przynajmniej nie będę miał jak z tymi OCZ, że nie dało się nawet procesora podkręcić! I co z tego, że były zarąbiste, miały dobre parametry fabryczne, niską temperaturę?

 

Można jakiegoś innego producenta? Z Patriotami mam przykre wspomnienia...

 

Co powiecie o tych?

http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=66648

Podobno dobrze się kręcą (1066 - 1150 MHz CL5 (ale nie wiem czy mogę wcisnąć linki z recenzjami do innych serwisów...)

 

Syf to może Twoja płyta jest, ale nie ramy bo one powinny bez problemu śmigać

Jak takiś mądry to mi powiedz, czemu inne moduły bez problemu się kręciły i chodziły bez błędu?
Link to post
Share on other sites

Ale co ma wspólnego proc z ramem??przecież w biosie masz parametr FSB to DRAM frequency, którym regulujesz właśnie żeby nie osiągał ram zbyt wysokich zegarów przy za wysokim FSB, oczywiście jak podkręcimy proc to dodatkowe MHz w ramach też się przydadzą ale jest to jeden z najbardziej przecenianych elementów.

Link to post
Share on other sites

Proc z ramem ma tyle wspólnego, że na płytach z chipsetami Intela taktowanie pamięci zależy od FSB procka i dzielnika pamięci. Jak się podkręca procesor, to podkręcają się pamięci, nie? No i te OCZ się rozkraczały przy byle jakiej zmianie FSB. Nie będę zwalniał CPU bo pamięci nie wyrabiają. To już wolę kupić mocne pamięci i mieć spokój.

 

Więc jak? Dobre te G.Skille?

Link to post
Share on other sites

dla dobrego sa dobre i patrioty 800 cl 4 ktore w normalnych kompach robia 1200 a to co Ty masz to nikt Ci nie poradzi bo widocznie masz syf - pytanie jest tylko jedno w glowie czy w plycie? a moze w historiach do programu mam talent :)

 

patrioty robia 1200

pomaranczowe gile 1180

aeneon xtune 1180

 

 

a co Ty wykrecisz to jeden Bog raczy wiedziec

Link to post
Share on other sites

Proc z ramem ma tyle wspólnego, że na płytach z chipsetami Intela taktowanie pamięci zależy od FSB procka i dzielnika pamięci.

 

Więc jak? Dobre te G.Skille?

Napisałem ci jak byk że od tego jest parametr FSB:DRAM, wiesz do czego służy??żeby obniżyć taktowanie ram względem procesora czyli jak masz 1:1 to dajesz 5:4 i taktowanie ram jest o 20% mniejsze względem FSB, pytanie czy twoja płyta na to pozwala i jak zaawansowane są te ustawienia.

Link to post
Share on other sites

Już sobie znalazłem dobre pamięci, jak sami nie umiecie.

To pochwal się nimi - naucz nas :menda:

Każdy stara się pomoc jak najlepiej - zaproponowaliśmy wszyscy bardzo dobre pamięci - a co do OC pamięci po prostu napisaliśmy prawdę (płyta też być może nie jest najlepsza).

 

@Player1 - pojechałeś po bandzie jak pies po werandzie :[

Link to post
Share on other sites

No to przeciez normalne ze jak chcesz krecic c2d to trzeba miec szybkie pamieci - mowie tu od e8xxx bo zeby miec 4,5 przy takim 8400 to trzeba pamiatki robiace 1000, nic mniej sie nie da

a nm gdyby mial fajna plyte i e8200 a chcial zrobic smieszne 4ghz to tez musi miec pamieci 1ghz, nie mowie tu o robieniu 4,4 bo juz trzeba 550*2,

 

Co do patriotow to widzalem jak sie stare serie krecily te llk chyba, 960@cl4, potem zastosowali inne kosci i juz tak dobrze z oc nie bylo.

Szkoda ze Mushkiny sa juz ciezko dostepne bo naprawde zawaliste pamieci.

jak mialbym cos dzis brac to albo reaper albo dominatory, Geile dawniej fajne byly 667@900 sie robilo cl4 ale trzeba bylo proca wyzej krecic i pamiatki sie sprzedalo.

 

PS:

Jakie te OCZ miales? titanum? - moze wystarczy im dac cl6 i krecisz dalej + ewentualnie troche papu, jestes pewien ze to pamieci nie wyrabiaja? - daj mniejszy mnoznik i sprawdz max fsb przy 1:1

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...