Skocz do zawartości

GTX 970 problem z csgo i smużeniem


Recommended Posts

Witam.
Kupiłem nowego kompa na pokładzie z
gtx 970 phoenix

i5 4590
b85m d3h

8gb ram hyperx cl9 1600 ddr3

SilentiumPC Vero m1 600w 80plus

Problem polega na tym, że w csgo mam ok 120-130fps pomimo multicore renderingu włączonego.
FPS podobny do tego jaki miałem na starym g3258 i gtx 750ti. Niezależnie od rozdzielczości i ustawień fpsy stoją w jednym miejscu.

Drugim problemem jest to, że występuje smużenie poziome strasznie denerwujące. Monitor podpięty przez przejściówke vga->dvi monitor to asus wh222d.

Może wie ktoś jak rozwiązać te problemy?

Edit: Problem fps rozwiązałem.
Pomógł update bios z f14 do f15

Edytowane przez papcioszek
Link to post
Share on other sites

Zależy jaki monitor....  mi fixusje FPS na 120. 

 

 

1. Sprawdź czy kable 6PIN są dobrze podłączone do karty.

 

2. Jedyne co mi przychodzi  do głowy: Można tryb pracy karty zmienić z Adaptive na Maximum performance. Jest to w zakładkach <nie pamiętam dokładnie> Global settings w Nvidia control panel.

Link to post
Share on other sites

Siema!

Gra CS:GO jest bardzo słabo zoptymalizowana i nie powinna być jakimś miernikiem dobrego sprzętu. Niektorzy osiagaja wiecej fpsow przy gorszym sprzecie niz na twoim, tu link do reddita: https://www.reddit.com/r/GlobalOffensive/comments/3rsf4o/i_have_the_worlds_best_single_gpu_for_gaming_and/ 

Edytowane przez tom223
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o ustawienia wydajności wszystko i w windows i nvidia ustawiam w pierwszej kolejności.
Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że kumpel ma praktycznie ten sam pc co ja jedyna róznica to karta bo on posiada
msi 970 4g a ja tego gainwarda.
Jemu cs w full detalach chodzi płynie w stabilnych 200fps+.

Monitor smuży tylko w grach na pulpicie działa git. Nie jest to smużenie związane z synchronizacją.

Zastanawiam się czy w biose jest jakaś opcja do zmiany trybu pracy płyty głównej.

Edytowane przez papcioszek
Link to post
Share on other sites

Siema!

<...>Gra CS:GO jest bardzo słabo zoptymalizowana i nie powinna być jakimś miernikiem dobrego sprzętu. <...>

 

Generalnie dla CS:GO bardziej niż karta graficzna liczy się procesor (Ghz), ale 120 FPS to raczej słabo jak na sprzęt kolegi/koleżanki papcioska/ki. Na moim komie <sygnatura> mam mniej więcej 180-300 FPS.

 

 

 

 

Zastanawiam się czy w biose jest jakaś opcja do zmiany trybu pracy płyty głównej.
 

 

Może jakiś software od producenta płyty głównej /karty graficznej wymusza prace w trybie ECO. Tryb zasilania w Windowsie zmień na maksymalna wydajność:) <tu już strzelam>

Edytowane przez JBW_03
Link to post
Share on other sites

Całkiem prawdopodobne, że smużenie jest spowodowane tą przejściówką. Myślę, że na 80% zakup kabla HDMI/DVI-D/I powinien rozwiązać problem. ;)

 

A jeżeli chodzi o te FPS'y - robiłeś formata po zmianie platformy?

Edytowane przez are2k
Link to post
Share on other sites

Widzę samych ekspertów tutaj.

Zaraz zaczną się rady oddaj procesor bądź kartę na gwarancje, bo słaba sztuka.

 

Przestańcie porówynwać swoje FPsy w grze, która JEST źle zoptymalizowana. 

 

Jeżeli coś jest źle z twoim kompem to wyjdzie to na Cinebenchu lub 3dmarku.

 

Nie sprzęt winny, a gra.

Link to post
Share on other sites

Pobieram 3dmark zobaczymy za 40min co i jak. Jeżeli wyjdzie dobrze reinstaluje system jak nic nie da to bedzie kiszka;/ nie po to wydałem prawie 4000zł żeby grać na mniejszych fps niż na g3258 i 750ti.
http://oi66.tinypic.com/2r589ax.jpghttp://oi65.tinypic.com/993qpt.jpg

dla porówniania zrobiłem test w rozdzielczości 2715x157 max detale oraz full hd low detale + shadery różnica w grze to jakieś 30fps. Śmiesznie śmieszne;)

Edytowane przez papcioszek
Link to post
Share on other sites

Problem optymalizacji powiadasz? To dlatego na 5x lepszym procesorze ma tylko 30 fps więcej?

Zacznę od zapytania się o:
1. Komendę startową
2. Ustawienia w grze
3. Ustawienia 3D w sterownikach
4. Temperatury, taktowania, użycie cpu i gpu - podczas gry

Link to post
Share on other sites

-freq 75 -novid -high -threads 4
Gram na full hd all low tylko shadery na high + 4xmsaa
Wszystko standard tylko vsync off i power managment na wysoka wydajnosc
Temperatury w normie procek trzyma stale 3.3ghz karta podkrecona o 100mhz na pamieci i rdzeniu. 
uzycie Gpu 50-58 uzycie cpu 60-89 temperatura na karcie 70stopni na cpu 58
Testy z 3dmark wypadły nieźle więc sprzętowo komputer działa poprawnie.
http://oi65.tinypic.com/nweik8.jpg

http://oi65.tinypic.com/t6tax4.jpg


Edit:

 

Problem fps rozwiązałem.
Pomógł update bios z f14 do f15. Smutne, że po udanych f12 i f13, f14 zrobili tak kiepską.
Mi pomogło może komuś też pomoże z takim problemem.
Dziekuje wszystkim i życzę miłego wieczorka:)
Temat do zamknięcia.

 

Edytowane przez papcioszek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...