Skocz do zawartości

Co w takiej sytuacja zrobić ?


Recommended Posts

Witam! Mieszkam w małym mieście, 50 kilometrów od Wrocławia. Mój dostawca internetowy to Netia. Na początku był Dialog ale potem Netia go wykupiła. Prędkość od samego początku to marne 4MB/s. Już za czasów Dialogu internet mi nie starczał ale kiedy Netia wykupiła Dialog to przedłużyłem umowę. Od długiego czasu (2-3 miesiące) po prostu dostaje szału ze względu na prędkość tego internetu. Gdy nikt nie używa internetu to jako tako można pograć na 50-80 pingu w CS:GO ale gdy ktoś już wejdzie na internet to często pingi skaczą od 100-200 do nawet 2000. W 2016 kończy się umowa i teraz mam wielki problem. W moim mieście jest tylko Vectra, Netia oraz Orange. Netii już nigdy nie wybiorę ze względu na niestabilny internet(kiedyś ciągle go wywalało) oraz niekiedy wysokich pingów nocami gdy nikt nie używa internetu. Vectra nie ma zamiaru u mnie zakładać skrzynki ze względu na to że musi być minimum 5 chętnych osób a takich niestety u mnie nie ma. W Orange neostrada 10MB/s , 20 MB/s i 80MB/s kosztuje tyle samo czyli 70,14 zł już z utrzmaniem stałej linii + jednorazowa opłata aktywacyjna za 49 zł. Jak to możliwe że 10Mb/s a 80MB/s kosztuje tyle samo ? Co sądzicie o Neostradzie 80MB/s ? Bardzo chciałbym internet 50MB/s w górę. Teraz sprawa kabli bo zapewne mam zwykłe, najtańsze kable bo kto by dawał jakieś dobre do 4MB/s neta a na dodatek w takiej dziurze jakim jest moje miasto ? Jakie potrzeba kable aby te 80MB/s poszło ? Wymienią mi za jednorazową zapłatą kable ?

Link to post
Share on other sites

Radzę ci skontaktować się z nimi i porozmawiać na ten temat. Jeśli trafisz na kogoś "przyjaźnie" nastawionego to możesz się sporo dowiedzieć. Na temat ewentualnej wymiany kabli również.Z tego co wiem to kable dochodzące do domu to ich sprawa a w domu to rzecz właściciela. Pamiętaj ,że te prędkości to nie są właśnie te,które dostaniesz.To jest tylko górna granica.Nie mam pojęcia jaka jest dolna....

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...