Skocz do zawartości

Którą konsole zakupić ?


Recommended Posts

Witam! Chciałbym kupić nową konsole. Mam do wyboru Xbox One 500GB i Playstation 1TB. Gierki w które chciałbym pograć to na pewno Grand Theft Auto V, Wiedźmin 3, Fifa 16 i w przypadku Xboxa Forza 6. Xbox One w zestawie wraz z Fifą 16 i Forzą 6 kosztuje 1598 zł a Playstation 4 1TB z Fifa 16 1699 zł. Jak można zauważyć Playstation wychodzi drożej o 100 zł i na dodatek Xbox dodaje Forze 6. Reszta gier kosztuje praktycznie tyle samo. Playstation 4 ale z dyskiem 500GB jest tańsze od 1TB o jakieś maksymalnie 50 złotych więc tutaj jest grzechem nie kupić z 1TB. I teraz jest problem bo nie wiem jaką konsole zakupić. Która konsola na dzień dzisiejszy jest lepsza i która jest bardziej "przyszłościowa" ? Bo słyszałem że podobno XO dogania PS4. Którą konsole wybrać patrząc na przyszłość oraz na jej koszt ?

Link to post
Share on other sites

Dobrze, załóżmy że Xbox One ze względu na to że podobno Sony odwala chałę. Zestaw który ja znalazłem kosztuje 1598 złotych i jest w nim XO + Fifa 16 + Forza 6 a na dodatek dokupiłbym jeszcz GTA 5 za 235 zł i Wiedźmina 3 za 199 zł to znajdę gdzieś jeszcze taniej tego XO ? Nie musi być w zestawie żadnej gry bo można przecież dokupić ale żeby taniej wyszło ? 

Link to post
Share on other sites

przed 2 tyg stałem przed takim wyborem zakupiłe ps4 ze względu na lepszy sprzęd w środku konsoli. Patrzyłem w przyszłość nie chce zmienaić za 2 lata konsoli na nowszą mam nadzieje ze 4-5lat posłuży i potem znowu wyjdzie ps5 poczek rok na stabilizacje sytłacji i zakupię. ja za ps4 1tb limit edycja for players + wiedzmin 3 + fifa 16 + wrc najnowsze + 14 dni za free w ps plus dałem 1920 zł jestem zadowolony. Polecam ps4

Link to post
Share on other sites

Konsola to nie jest PC, gry będą wydawane tak długo jak będzie to najnowsza konsola, jeśli wyjdą konsole za 2 lata to i tak zmienisz, a testy pokazują że gry na XO działają w 900p i są bardziej stabilne niż na ps4 w 1080p, przecież nawet przedstawiciele konsol informowali że nie wydadzą poprawionych wersji konsol więc nie rozumiem pisania że nie chce zmieniać sprzętu za 2 lata, wyjdzie nowa konsola to zmienisz i nie ważne która to jest.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

a testy pokazują że gry na XO działają w 900p i są bardziej stabilne niż na ps4 w 1080p

Tak, tak... Szczególnie widać to w Fallout 4. Xbox One potrafi zejść do 0 klatek bo brakuje mu mocy i dysk nie wyrabia. PS4 na starcie wygrywa - a że jakaś gra źle chodzi to jest tylko i wyłącznie wina osób, które te grę zrobiły. Skoro taki Naughty Dog potrafi dać 60FPS w The Last of Us, Uncharted, Killzone to konsola da sobie radę z innymi tytułami ale producenci wola kłamać że konsole nie dają rady. A gracze powtarzają te głupoty.

Link to post
Share on other sites

         To, że sprzętowo PS4 jest bardziej wydajne, nie ulega wątpliwości.

Różnica na papierze to 50% w rzeczywistości gry multiplatformowe wyglądają podobnie ale jednak zauważalnie lepiej na PS4.

Do tego Sony oferuje świetne exy np. DriveClub czy Bloodborne. W niedalekiej przyszłości Uncharted 4 czy Gran Tourismo 7 które pewnie przebije Forze 6. Jeśli nigdy nie grałeś w poprzednie części Uncharted to Uncharted Collection jest kolejnym argumentem przemawiającym za PS4.

 

Wszystko zależy na jakich grach na wyłączność Ci zależy.

 

Obie konsole oferują i będa oferować świetne exy więc optymalnie byłoby mieć obie konsole :)

Ja wybrałem Xboxa ze względu na Sunset, Halo, Forze, Ori, Quantum Brake oraz pada który dla mnie jest lepszy niż ten od Sony.

Do tego Xbox One oferuje mnóstwo ciekawych aplikacji, opcję podłączenia pod dekoder TV i nagrywania filmów, możlwiość streamowania gier i grania na lapku czy kompie. Można podłączyć dysk zewnętrzny gdy 500 GB Ci się skończy. Fajna aplka na Windows Phone - Smartglass.

 

Tak czy inaczej, myślę że której byś nie kupił, będziesz zadowolony.

Edytowane przez k0zik
Link to post
Share on other sites

Fallout to i na ps4, XO czy PC ma problemy z utrzymaniem płynności a szkoda że nie napisałeś że na ps4 również są problemy z płynnością przez dysk, ogólnie to od pewnego czasu na konsole wypuszczają buble a później je łatają przez miesiąc albo i lepiej a wcale nie jest lepiej z grami na PC, ostatni Batman to potwierdza niestety...

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam. Także zamierzam wymienić już swoją x360 na nextgena i zastanawiam się którą konsolę wybrać. Wiem że tamatów i pytań podobnych  było już mnóstwo ale tydzień temu na xo wyszedł win10 z directx12 i może coś w temacie się zmieniło. Która konsola jest wydajniejsza? W gry które głównie które bym grał to Fifa 16, UFC, GT lub Forza i CoD. Jeśli chodzi o Fife to gram głównie w FUTa

z góry dzięki za odpowiedz i pomoc

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

         To, że sprzętowo PS4 jest bardziej wydajne, nie ulega wątpliwości.

Różnica na papierze to 50% w rzeczywistości gry multiplatformowe wyglądają podobnie ale jednak zauważalnie lepiej na PS4.

Do tego Sony oferuje świetne exy np. DriveClub czy Bloodborne. W niedalekiej przyszłości Uncharted 4 czy Gran Tourismo 7 które pewnie przebije Forze 6. Jeśli nigdy nie grałeś w poprzednie części Uncharted to Uncharted Collection jest kolejnym argumentem przemawiającym za PS4.

 

Wszystko zależy na jakich grach na wyłączność Ci zależy.

 

Obie konsole oferują i będa oferować świetne exy więc optymalnie byłoby mieć obie konsole :)

Ja wybrałem Xboxa ze względu na Sunset, Halo, Forze, Ori, Quantum Brake oraz pada który dla mnie jest lepszy niż ten od Sony.

Do tego Xbox One oferuje mnóstwo ciekawych aplikacji, opcję podłączenia pod dekoder TV i nagrywania filmów, możlwiość streamowania gier i grania na lapku czy kompie. Można podłączyć dysk zewnętrzny gdy 500 GB Ci się skończy. Fajna aplka na Windows Phone - Smartglass.

 

Tak czy inaczej, myślę że której byś nie kupił, będziesz zadowolony.

Odnośnie ostatniego zdania ... jeśli nie przeszkadzają Ci dropy klatek, absurdalne ceny gier, zacofanie technologiczne (Xbox szczególnie), mniejsza ilość gadżetów i akcesoriów, głośność pracy (PS4 szczególnie), dość częste problemy z siecią/ściąganiem/łaczeniem w rozmowę głosową (PS4 się kłania), brak możliwości odpalenia starych gier do których masz sentyment (siakieś mało udolne próby wstecznej kompatybilności), brak możliwości ingerencji w ilość klatek na sekundę wyświetlanych, brak rozbudowanej obsługi multimediów, brak możliwości podłączenia klawiatury i myszki do grania, to konsola jest dla Ciebie ! :) Wiem że małe hejterstwo wyszło, sam gram na konsoli i chciałbym po prostu, żeby parę kwestii bardziej dopracowali. Oprócz tego zgodnie z ogólną atmosferą panującą uważam, że obie konsole mają więcej wspólnego niż się wydaje i co nie kupisz to pograsz. Jedyny inny aspekt który mi pod uwagę wchodzi to ewentualnie posiadanie konsoli przez znajomych. Ja mam Ps4 a kuzyn Xboxa i mnie czasemz darza się pograć w multi a kuzyn nie ma żadnych znajomych z Xklockiem, więc pod tym względem PS jest statystycznie trochę lepszy (więcej ludzi go ma).

 

Odnośnie patrzenia na koszt konsoli gdyż ma to jakieś znaczenie z tego co piszesz to ja trochę na opak napisze .... na prawdę polecam konsole używane. Czasami zdarza się, że ktoś kupi konsole, pogra miesiąc i coś mu nie spasuje i chce sprzedać. Można wtedy kupić nowiusieńką konsolę w zasadzie tylko rozpakowaną bez najmniejszej ryski i z gwarancją za 1100 - 1300 zł. Mówię tak ponieważ sam raz sprzedawałem konsolę i wiem po prostu że była w świetym stanie a sporo tańsza od tej "nie odpakowanej". Jeśli natomiast raty by w grę wchodziły to wtedy trochę bardziej rozumiem kupno nówki.

Edytowane przez Cepheus119
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...