Skocz do zawartości

Jakie chłodzenie wodne wybrać?


Recommended Posts

Witam. Jak w tytule tematu planuję zakupić chłodzenie wodne(gotowe typu Corsair H80i) do swojego i7 4770k. Aktualnie jadę na BOX'owym chłodzeniu ,które do League of Legends czy też CS GO wystarcza na spokojnie, natomiast w Warhammer End Times Vermintide procesor potrafił dojść do 80 stopni co już jest dla mnie sporym wynikiem. Teraz tak posiadam obudowę Zalman Z11 Plus i nie wiem, które chłodzenia mi się w nią zmieszczą czy wejdą większe typu h110i czy mniejsze typu h80i. Podałem rozmiary Corsair'a bo je kojarzę co nie znaczy ,że nie interesują mnie inne firmy robiące tego typu chłodzenia. bardzo bym prosił o pomoc w wyborze cenowo do 450 zł chciałbym się zmieścić. 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Zedytuj proszę tę stopkę bo jest przesadzona w formie, czerwony kolor, plus rozmiar czcionki, plus pogrubienie to zdecydowanie za dużo dla czytającego. Trudno się skupić na Twoich postach, bo w głowie huczy: "czemu bolą mnie oczy?"


Mając zestaw komputerowy za 6000-7000 zł, nie kupuj kompaktu za 450 bo i tak go zmienisz za jakiś czas, te gotowe zestawy to zabawki w porównaniu do dobrze skonfigurowanego zestawu LC

Zrób sobie chłodzenie samodzielnie, jeśli masz krucho z forsą to na początek możesz kupić używane elementy takie jak blok, chłodnica, złączki. Kupując odpowiednio dużą chłodnicę w przyszłości będziesz mógł zwodować kartę, a z kompaktem się nie da.
Co do obudowy to będzie ciasno, ale pojedyncze chłodnice możesz dać na spód i tył, podwójną na górę.

Link to post
Share on other sites

Jestem serwisantem, naprawiam all co się da i powiem tyle że węże są czarne żeby nie widzieć co się dzieje  w środku po kilku miesiącach niektóre chłodzenia mają po prostu gnój a nie ciecz chłodzącą, nawet wielki zalman ma problemy z pękającymi wirnikami (łożyska cierne ceramiczne), więc jeżeli hazard nie jest twoją domeną zainwestuj w  prawdziwe chłodzenie cieczą.

 

Będę all swojego sprzętu wymieniał na barrow jeżeli kolega chce to ja w cenie kompaktu odsprzedam pełny set 4x120mm wystarczy bez zająknięcia na procek

Edytowane przez tomasz1987
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...