Skocz do zawartości

komputer - wydajnosc > wszystko inne


Recommended Posts



  • Zastosowanie komputera : gry
  • Maksymalna kwota : Nie wiem za ile uda sie cos sensownego skleic.
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Jak najszybciej.
  • Których części potrzebuję : Cala skrzynka oprocz stacji dyskow jezeli bedzie sie dalo zainstalowac system z pendrive, ewentualnie dodatkowy dysk ssd.
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Tylko w dalekiej przyszlosci, kiedy juz zabraknie mocy.
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : TV 42 cale fullhd
  • Specjalne wymagania : Wydajnosc ponad wszystko - nie obchodzi mnie kolor ani ilosc generowanego halasu. Chce cos co podola np. Wiedzminowi 3 i innym grom w przyszlosci.
  • Chcialbym zlozyc cos jak najbardziej wydajnego jak najmniejszym kosztem, a wiec skupic sie na tym co najwazniejsze (procesor i grafika) a mniej wazne rzeczy jak obudowa moga byc mega budzetowe. Uzywany sprzet wrecz wskazany. ;p
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : ssd 128gb
  • Własna propozycja zestawu : brak
  • Inne :

Edytowane przez kostka
Link to post
Share on other sites

Moge wydac nawet i 10000zl tylko pytanie po co?

Kupowanie przykladowo wspomnianego gtx980 jak dla mnie mija sie z celem - prawie 2x drozszy od gtx970 a wydajniejszy tylko o 20%, a zamiast 970 mozna juz wziac 290, ktory ma podobna wydajnosc, a kilkaset zlotych juz zostaje w kieszeni.

Link to post
Share on other sites

ale 290 to 290... jak zastanawiasz sie nad klasa 970 to 970 albo r9 390... potem 290, od razu wez 950... nieee... wydajnosciowo... 750ti powinien wystarczyc... (1 hour later)... taaaakkk... na tym powinien ci isc tetris...

 

okresl generacje... i5/i7, ktore modele cie interesuja; potem gp- czy chcesz ultra? wysokie? a moze chcesz sr*c fpsami? a moze niskie cie zadowola? wtedy okresl ktore rodzaje karty, bedziesz podkrecal cpu/gpu? zabawial sie z pasta?

i pamietaj! nie oszczedzaj na innych komponentach... komputer jest tak mocny jak jego najslabsza czesc... zla obudowa, zly cooler, zla pasta i tracisz tyle z temperature ze na oc nie ma co liczyc, a zywotnosc spada do paru lat, slaby niemarkowy wentylatpr i wymienisz go za gora pol roku, malo albo zly ram, to procek bedzie obciazony, a w nastepstwie krocej pozyje, zla plyta glowna i bedziesz narzekal ze brak oc, slabe oprogramowanie, malo wejsc, etc etc etc... daj sobie tydzien na poczytanie kto co kupuje, a potem sklej sobie i napisz, inaczej kupisz za szybko i bedziesz zalowal - a skoro hajs ci sie nie konczy a chcesz tylko grac, to chcesz osiagnac tez przyjemnosc z grania, wiec zastanow sie czy stac cie na 980 i i7, a jesli wolisz ultra bez hairworksow to 970 pod ladny oc, dobry cooler i pasta do np i5 4690k, ladnie podkrecisz, sensowna plyta glowna, pamieci 8gb wystarczy, ale np 2400/2600/2800/3000 z niskim cl i dobra obudowa, filtrowana (kurz sie szybko nadgrzewa wiec jak nie lubisz codziennie rano szukac karty graficznej w okurzonej budzie za 50zl, a nie masz zamiaru wymieniac cpu ani gpu za pol roku to filtrowanie sie przyda) dobra cyrkulacja... i bedzie smigac ^^

Link to post
Share on other sites

Chciałbym wznowić dyskusję, bo namyśliłem się w końcu co chcę wydłubać. ;p

 

Póki co mam i5-4690K oraz 8gb ram. Potrzebuję jeszcze MOBO, PSU i GPU i obudowy.

 

Rozglądam się za używanymi częściami, z płyt głównych znalazłem to:

 

http://allegro.pl/asus-z87a-gwarancja-i5780931160.html

 

i to

 

http://allegro.pl/msi-z97-mate-i5775261508.html

 

Nie wiem, co będzie lepszym wyborem, a może zupełnie coś innego? Jeśli chodzi o zasilacz to chyba wezmę nówkę, bo ponoć z używanymi PSU jest lipa - nie wiadomo co wcześniej przechodziły - tu postawiłbym na popularnego, modularnego i dość taniego Thermaltake Smart SE 530W lub 630W w zależności jakie GPU wybiore.

 

Obudowy jeszcze nie znalazłem, wybiorę pewnie Zalmana z3 jeśli nie trafi się żadna używka. Co z kartą grafiki? Jaka jest teraz najbardziej opłacalna i przyszłościowa? Warto w ogóle teraz kupować grafikę czy poczekać do nowej generacji GTX?

Link to post
Share on other sites

 

 

Rozglądam się za używanymi częściami, z płyt głównych znalazłem to

 

Dopłać te 80 zł i weź nowego MSI Z97 G43

 

 

 

tu postawiłbym na popularnego, modularnego i dość taniego Thermaltake Smart SE 530W lub 630W w zależności jakie GPU wybiore

 

Będzie ok

 

 

 

Co z kartą grafiki? Jaka jest teraz najbardziej opłacalna i przyszłościowa? Warto w ogóle teraz kupować grafikę czy poczekać do nowej generacji GTX?

 

Wszystko zależy od budżetu. Czy warto czekać na Pascale ? Okaże się dopiero po premierze.  

Link to post
Share on other sites
Wszystko zależy od budżetu. Czy warto czekać na Pascale ? Okaże się dopiero po premierze.

 

Nie chodzi mi tyle o budżet czy wydajność, ale o to czy jest sens kupować teraz topową grafikę zielonych i za rok obserwować sztuczne zaniżanie wydajności przez sterowniki - tak jak ma to teraz miejsce z GTX780/780TI.

 

Jeszcze jedno - boxowy cooler da radę przy lekkim oc 4690k bez ingerencji w napięcia?

Edytowane przez kostka
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie chodzi mi tyle o budżet czy wydajność, ale o to czy jest sens kupować teraz topową grafikę zielonych i za rok obserwować sztuczne zaniżanie wydajności przez sterowniki - tak jak ma to teraz miejsce z GTX780/780TI.

 

No chyba sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie.

 

 

 

Jeszcze jedno - boxowy cooler da radę przy lekkim oc 4690k bez ingerencji w napięcia?

 

Coś tam pójdzie. Ile ? Przekonasz się sam na swojej sztuce.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...