Skocz do zawartości

gpu i monitor (zestaw 4k)


Recommended Posts

Zastosowanie komputera: gry (każde nowsze ;p)


Maksymalna kwota: do 3-4k


Kiedy zamierzam kupić komputer?: po 1 I 2016, może nawet po 1 II 2016


Których części potrzebuję: monitor (max 500zł niewliczane), cpu (+/- 1500zł)


Czy będę podkręcać sprzęt?: tak


Rozdzielczość mojego monitora i model: f-417


Specjalne wymagania: pomoc :)


Poprzednie: jakiś tam 500gb hdd


Zestaw:


i5 4690k


jakiś gtx 970, albo jakiś r9 390


grandis xe


msi z97 g43 (nie wierze w gamingi)


thermaltake 530w se smart modular


gelid gc extreme 3,5g (dałoby rade rozsmarować ją jeszcze na gpu, ddr3?)


tridentx g.skill 2400mhz cl10 8gb


jakiś tam napęd


jakaś tam obudowa (zdecyduje, gdy ceny w nowym roku zejdą)


 


komputer będę kupował cały, bez monitora i hdd (ssd nie mam zamiaru kupować ;p), a monitor mam zamiar dokupić, a mój hdd 500GB wydaje mi się wystarczy ^^ pytam tylko o grafę i monitor


 


 


monitor - czy opłaca się kupić grata za 300zł? może dopłacić do jakiegoś lepszego monitora? albo pozostać na obecnym?


 


karta graficzna - myślałem na gigabyte 970 gaming 1, gigabyte 970 wf3 - roznica jest chyba tylko w taktowaniu, czy może gaming jest fabrycznie podkrecany, a możliwości ma te same co wf3? a może lepiej kupić palita? jetstream jest tańszy, ale czym on się właściwie od innych palitów rożni? a może r9 390?


 


i możliwie tanie gpu, ale żeby nie odstawało od innych w fps'ach siegając 960 ^^


Edytowane przez betimo
Link to post
Share on other sites

Monitor do 500 zł to sam możesz wybrać, bo nic super w tej cenie nie znajdziesz, a na pewno nic co można by nazwać "gaming"owym monitorem

Ja za swój dałem 850 zł i uważam że to z lekka złom obsługujący marne 60Hz (60fps hue hue)

 

Nie do końca rozumiem, piszesz że potrzebujesz cpu + monitor po czym podajesz jakiś zestaw w stylu "jakiś gtx 970, albo jakiś r9 390", to jest twój obecny zestaw czy twoja propozycja ?

brakuje też punktu "Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera"

Edytowane przez mr-auto
Link to post
Share on other sites

prosilem o pomoc... pytania sa pogrubione, na zadne nie odpowiedziales... jak nie czytasz dokladnie i nie masz zamiaru pomoc to nie pisz, ok? pare razy przewija sie karta grafoczna/gpu, a tylko raz mi cpu w nieistotnym miejscu wskoczylo jak o czyms innym myslalem, ale pewno nawet nie wiesz ze gpu to karta graficzna... a tutaj dowod ze jestes slepy:

"Specjalne wymagania: pomoc :)

 

Poprzednie: jakiś tam 500gb hdd

 

Zestaw:

"

i odkiedy to hz odpowiada za fps

poza tym full hd od 300 sie zaczyna, nie pisalem ze szukam gamingowego, a chce wiedziec czym sie rozni full hd 60hz 21,5 cala za 300zl od tego samego za 500 i za 1000

Link to post
Share on other sites

monitor - czy opłaca się kupić grata za 300zł? może dopłacić do jakiegoś lepszego monitora? albo pozostać na obecnym?

chce wiedziec czym sie rozni full hd 60hz 21,5 cala za 300zl od tego samego za 500 i za 1000

 

 

karta graficzna - myślałem na gigabyte 970 gaming 1, gigabyte 970 wf3 - roznica jest chyba tylko w taktowaniu, czy może gaming jest fabrycznie podkrecany, a możliwości ma te same co wf3? a może lepiej kupić palita? jetstream jest tańszy, ale czym on się właściwie od innych palitów rożni? a może r9 390?

 

 

tutaj wlasciwie nie ma pytan o cene... same informacje, wiec moznaby juz odpowiedziec odn monitora, troche inf na temat tych gtx, etx... cena na razie jest najmniejszym problemem

Link to post
Share on other sites

1. Droższy monitor ma lepszą rozdzielczość, za 300 fhd nie ma, za 500 masz już matrycę ips z ładnymi kolorami i dobrymi katami widzienia 

2. gtx 970 można kręcić samemu z łatwością, r9 390 więcej prądu zjada, ma podobną wydajność, ale za to ma 8gb vram. Co do konkretnych modeli, czytaj opinie odnoście głośności itp.

Link to post
Share on other sites

wlasciwie glosnosc mnie nie interesuje ;p moj obecny to traktor, a mozna sie przyzwyczic ;p

monitor z matryca ips... poszukam jakiegos ^^

szukalbym karty, ktora obecnie najwiecej osiaga, ale nie ochodzi cena w kosmos np w wiedzminie 3 po oc najwiecej fps, 970 dziala na szynie 256, a 390 na 512, tylko ktora po oc jest najwydajniejsza? bo wf3 wiecej wyciagnie niz np asus, tak samo palit; a jak sprawa ma sie z 390? no i czy takze posiada plombe, bo np chcialbym uzyc innej pasty, ktora zdejmie z 5 stopni

Link to post
Share on other sites

nie oceniaj karty po szynie pamięci, pod oc gtx 970, 390 wręcz odwrotnie, nie nadaje się specjalnie do oc  

 

wlasnie sobie obejrzalem na pc lab, i wychodzi ze gtx do 1080p, a r9 powyzej, no ja bd na f-417, dopiero potem mam zamiar dokupic monitor, ale tez tylko fullhd, a nie 4k ;p czyli sprawa jasna ^^ gtx 970; tylko pytanie ktory? na pclab najlepiej wypadaja po oc palit jetstream i gigabyte gaming g1.

g1 - 1575               }

jetstream - 1500    } roznica minimalna w fps, a karta posiada mniejsze rozmiary

 

wf3 gigabyte - 1450               }

gigabyte z "tunelem" - 1400  }

gigabyte z 1 wiatr. - 1400      }

palit zwykły - 1450                 }

palit z "tunelem" - 1350         }

 

pytanie czy kazdy z nich mozna tak samo podkrecic? ewiedentnie cena sie roznia, pisze ze taktowaniami tez, ale po oc na takich samych temperaturach bedzie jakas roznica? go g1, a wf3 rozni sie baaardzo cena, a wydajnosciowo? palit wyglada podobnie, ale tanszy, tylko jak to wyglada w jego "slabszych" wersjach?

Edytowane przez betimo
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...