Skocz do zawartości

Kilka pytań do zestawu za 3300zł


Recommended Posts

Witam,

 

Zostałem zmuszony do kupna nowego pc. Ostatniego peceta kupowałem z jakieś 6 lat temu i wypadłem troszkę z tematu. Ostatni tydzień spędziłem na analizie testów i opini na zagranicznych forach . Coś tam się udało złożyć i prosiłbym o ocenę mojego toku myślenia.

Komputera głównie będę używał do gier i programów CAD.

Możliwe, że kiedyś pobawie się w delikatne OC.

 

http://www.morele.net/inventory/info/vFWNUS/

 

Obudowa - tania i dobrze wykonana, wydaje mi się, że nie będzie problamów z miejscem,

Zasilacz - 450W powinno wystarczyć, producent porządny i dużo pochlebnych opinii,

Dysk - nigdy nie potrzebowałem więcej niż 200GB miejsca, nie widzę potrzeby kupowania 1TB HDD, zawsze mogę użyć dodatkowo dysku z uszkodzonego laptopa, który posiadam,

Płyta główna - chciałem coś dobrego w niskiej cenie, ale jestem realistą i nie wierze w płyty za 250 zł, które "posiadają wszystko". Niestety za jakość trzeba zapłacić, a na płycie nie powinno się oszczędzać za bardzo. Socket na chwilę obecną przyszłościowy.

Karta graficzna - najlszepsza w tym przedziale cenowym, dopłacanie 600 zł za dodatkowe 15 fps w grze na ultra ustawieniach, wydaje się nieopłacalne.

Procesor - wybrałem z mało lubianej rodziny SKYLAKE, cena jest całkiem ok, wydajność w testach bardzo dobra. Może na chwilę obecną trochę się przepłaca za te procesory, ale w miarę rozwoju softu na nową platformę wyniki powinny się trochę poprawić,

Pamięci - chwalone na zagranicznych forach, do tego całkiem ładnie wyglądają

 

Proszę o konstruktywną krytykę.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

Link to post
Share on other sites

W sumie mam bardzo podobną sytuacje co kolega, taki sam procesor ,dysk tez ssd i ta sama karta graficzna. Zastosowania podobne, największy problem mam z płyta główna, chciałbym żeby komp był na lata i była opcja rozbudowy go.

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z170-extreme-4-intel-z170-4x-ddr4-sata3-usb-3-1-gblan-atx-764687/myslałem o tej płycie, macie jakieś inne propozycje?

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź.

 

Myślę, że zestaw mam już gotowy do zamawiania.

Zamieniłem płytę główną na tą z MSI, brałem ją pod uwagę na początku tylko nie wiem czemu ubzdurałem sobie, że nie ma jej w polskich sklepach.

Wezmę też zasilacz modularny i obudowę R1 ze szkiełkiem, producenci starają się aby ich produkty ładnie wyglądały, to szkoda zamykać je w czarnej puszce.

 

Gotowy zestaw http://www.morele.net/inventory/info/v8gtaE/

 

 

W sumie mam bardzo podobną sytuacje co kolega, taki sam procesor ,dysk tez ssd i ta sama karta graficzna. Zastosowania podobne, największy problem mam z płyta główna, chciałbym żeby komp był na lata i była opcja rozbudowy go.

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z170-extreme-4-intel-z170-4x-ddr4-sata3-usb-3-1-gblan-atx-764687/myslałem o tej płycie, macie jakieś inne propozycje?

 

Pamiętaj, że ten procesor ma fabrycznie zablokowane OC, a chipset z170 jest polecany do zestawów przygotowanych pod OC.

Jeśli nie będziesz się bawił w podkręcanie to moim zdaniem nie opłaca się dopłacać do niego.

Link to post
Share on other sites

 

 

Pamiętaj, że ten procesor ma fabrycznie zablokowane OC, a chipset z170 jest polecany do zestawów przygotowanych pod OC. Jeśli nie będziesz się bawił w podkręcanie to moim zdaniem nie opłaca się dopłacać do niego

 

No , ale jeśli chciałbym wsadzić tam ramy o wyższym taktowaniu niż 2133 MHz to już ni da rady, w przyszłości chciałbym coś pozmieniać w zestawie , dlatego szukam solidnej płyty głównej w dobre cenie ok. 600 zł ,trochę ich jest w tej cenie i nie mogę się zdecydować na tą konkretna. Ktoś ma jakieś typy?

Link to post
Share on other sites

No nie wykluczam zmiany w przyszłości procesora z odblokowanym mnożnikiem , w takiej sytuacji branie procka na starym sockecie oraz starych ramach wg. mnie nie ma sensu, kiedy kupowałem kompa te 7 lat temu ,ddr3 były już dostępne , ale o wiele droższe niż teraz ddr4 , wziąłem ddr2 i płytę pod te pamięci bo wychodziło taniej i niestety to był błąd.

 

Taka sama sytuacja z prockiem, rok później ukazała się seria i5 ( wcześniej i7) , lecz te procesory były i tak poza zasięgiem dla mojego budżetu.

 

To ma być komputer na taki sam okres czasu , a nawet więcej ;)

 

Nie chcę popełnić tego samego błędu z wyborem starej technologi.Jeśli ktoś ma inne zdanie niech śmiało piszę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...