Skocz do zawartości

grafa na chieftec 350w


Recommended Posts

Witam

Było już kilka takich tematów ale moja specyfikacja sprzętu jest nie co inna.

procek 3200+, 4 sloty po 1 giga ramu(czyli 4 giga mam) pyta GB ga-m55 2 dyski dvd 4 wiatraki

Pytanie jaką grafike mogę wrzucic w ten sprzet myślałem nad 4550 ale czytam że może działać 9600 gt? Dodam że zasilacz jest lekko ciepły przy raczej dobrym chłodzeniu.

Prosżę o jakieś sugestie

Link to post
Share on other sites

Przykład prosty. Obciążanie 400W. Jeden zasilacz 80% sprawność drugi 70%. Ten pierwszy pobierze z gniazdka 500W, ten drugi 571W. Różnica jak widać spora.

Sprawność nie ma nic związanego z mocą, to tylko cecha poszczególnych konstrukcji. Zasilacz pobiera tyle ile trzeba mu rpau, więc nie ma tak, że ten co ma 450W ciągnie ciągle 450W, a ten mający 350W ciągnie ciągle 350W....

Proszę, a co do grafki, jaką w ogóle teraz posiadasz?

Mógłbyś dołożyć wspomnianego 9600gt albo może 8800gt.

Link to post
Share on other sites

Nie ma jakieś konkretnej ceny tylko by procek nie był wąski gardłem itp.

Wiadomo że np 5770 nie uciagnie :wariat:

Zamierzam jeszcze miernikiem sprawdzić pobór mocy stacji pytanie jeszcze jak to jest z tą sprawnością zasilacza faktycznie 80% 350 watów ?

dlaczego?

 

to jest procesor 6x mniej wydajny od i750

 

a skoro i750 ciagnie 2x gtx580 ktore jest 6x wydajniejsze to nie widze zadnego problemu

 

x nie sa policzone na dokladnie- ot jako przyklad

 

 

hd5750 za 380zl jak najbardziej tu pasuje tak w kwestii poboru jak i ceny

 

ps

skoro kiedys sie robilo 7900gx2 w Q sli to nic sie raczej nie zmienilo by nie dal rady

Link to post
Share on other sites

Uciągnie, spoko. Z 5750 ten zestaw nie brałby więcej niż 200W. A sprawność <80% nie zmniejsza mocy zasilacza, to nie tak działa.

Tylko pomyśl też nad zmianą procka - jakakolwiek dwurdzeniówka z allegro by się przydała. Popatrz z jakimiś Athlonami 3800-4400. Do 100zł coś znajdziesz.

Link to post
Share on other sites

Kolego myśle ze raczej chieftec 350 tego nie pociągnie

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=5 ... r_numer=19

i raczej karta nie była by wykożystana w 100% a i kwota też ciut duża.

Z drugiej strony wyczytałem

Max wartości mocy pobieranego prądu przez karty:

7600GS ~27W

7600GT ~38W

7900GS ~45W

8600GT ~43W

8800GS ~85W

8800GT ~110W

8800GTS 512MB ~140W

8800GTS 640MB ~147W

8800Ultra ~175W

9600GT ~95W

 

HD2400PRO ~20W

HD2400XT ~25W

X1950PRO ~66W

2600XT ~45W

2900XT ~200W

HD3850 ~95W

HD3870 ~105W

 

I teraz sam nie wiem ?

Link to post
Share on other sites

244W w tym teście, tak? :wariat: Tylko, że:

1) Na platformie X58 z podkręconym i7 - dużo to ciągnie.

2) Jest to pobór z gniazdka bez uwzględnienia sprawności. Zakładając, że ich zasilacz ma sprawność 85% realny pobór podzespołów to około 210W.

Jeżeli ten Chieftec jest sprawny i nie wyparowało mu 50% mocy, to da sobie radę.

 

EDIT: No czyli wujashek mówi dokładnie to samo, więc kto ma rację? :menda:

Link to post
Share on other sites

A tak żeby być pewnym na 100% bo jak pisałem lekko się grzeje moj zasilacz.

Procka raczej nie bede wymieniał ponieważ z jakis czas zmienie całego kompa.

Quake i tak mi śmiga a tylko chce by lepiej filmy HD chodziły więc prosze o porade raczej nowej grafy tak do 200zl która jest wmiare wydajna co do ceny.

Link to post
Share on other sites

Filmy HD chodzą prawidłowo zamula mi tylko dzwięk na filmach z kamery.

Jestem zwolennikiem ATI ale jaki jest odpowiednich wydajnościowy nvidi?

 

Pytanie o tą sprawność zasilacza czy może być tak że przez 3 lata spadła jego sprawność i nie pociągnie on tego radeon-a ? Jest jakaś możliwość sprawdzenia tego ?

Link to post
Share on other sites

nie musisz kupowac procesora z literką E on jest poprosu tak ustawiony nisko - nie ma co za to placic smialo mozesz kupic x3 (o ile plyta obsluguje wogole ath2) i sam sobie ustawic na niski pobor - obnizajac napiecie i zegar- firma amd sie niczym ciekawym nie popisala wprowadzajac modele "E"

 

przykladowo x3 445 tez moze pobierac 40-50W - zaden problem o ile plyta obsluguje zmiane napiecia

Link to post
Share on other sites

Po prostu w pierwszym poście nie napisałeś dokładnego modelu płyty, więc strzeliłem sobie jakiś.

 

Tak, jak lopez powiedział - daruj sobie te wersje "E". Wszystkie wersje takich procesorów, łącznie z intelowskimi (bo zarzucił to tylko AMD), to są zwykłe procesory z obniżonymi napięciami i taktowaniami i podwyższoną ceną. A to można sobie zrobić samemu poświęcając 3 minuty w biosie. Ten 5600 może być, chociaż z drugiej strony szkoda dawać 150zł za takie coś.

Link to post
Share on other sites

Witam

Panowie zakupiłem grafe 4670 i jest wszystko ok.

Podłączyłem miernik między zasilaczałem a gniazdkiem i wyszło mi maksymlanie

0,60 ampera pobierane przez kompuer co daje około 140 watów.

Jest to możliwe spodziewałem sie około około 300 ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...