Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Niedawno zakupiłem Intel Core i5 6600k, płytę Asus Maximus VIII Ranger, pamięci Corsair Vengeance 2x4GB XMP 3000MHz i chłodzenie wodne Corsair H100i. Zastąpiłem tym samym mojego starego i7 860. Kiedy pierwszy raz odpaliłem komputer na nowym sprzęcie, (nie formatowałem dysku, zostały wszystkie programy, dysk miałem zapełniony ok. w 3/4, mam Crucial mx100 512GB), stwierdziłem, że komputer chodzi nienaturalnie wolno. Zainstalowałem sterowniki, do wszystkiego do czego się dało, ale zmian nie było. Kiedy włączałem programy, uruchamiały się one długo. Myszka potrafiła zawiesić się na 1-2s lub poruszała się skokowo (nawet jeśli nic się nie włączało, instalowało itp.). Postanowiłem zrobić format. Win 8.1 z płyty oryginalny i na to nakładka win10. Niestety problem nadal występuje. Nie na taką skalę jak na początku, (zazwyczaj przy włączaniu programów, instalacji, wypakowywaniu WinRAR). Czasami zupełnie bez powodu, gdy komputer nic nie przetwarza i siedzę sobie w przeglądarce, kursor porusza się skokowo. Śmiem twierdzić, że komputer chodzi gorzej niż na starym i7 860. 
 

Działania, które podjąłem do tej pory:

-przeinstalowałem sterowniki do wszystkiego

-przetestowałem dysk kilkoma programami m.in HDTune. Wyskoczyło 99% health. Nie ma żadnych uszkodzonych sektorów, Wygląda na to, że dysk jest sprawny. Tym bardziej, że przecież na starym procesorze wszytko chodziło dobrze, więc problem leży raczej gdzieś w nowym sprzęcie.

-przetestowałem pamięć programem MemTest (ponad godzinę - nic nie wykrył)

- zarówno na nie podkręconym jak i podkręconym procesorze (4,7GHz) i pamięciach (3000MHz) problem występuje. 

- przepiąłem dysk do innego gniazda na płycie

-zamieniłem pamięci miejscami

 

Reszta mojego sprzętu to geforce gtx 680, zasilacz bequiet! 680W

 

Proszę o jakąś podpowiedź.  

Edytowane przez kontrolerxbox
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...