Skocz do zawartości

Pomoc w ocenie zestawu


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Jak w temacie, prosiłbym o pomoc/sugestie co do zestawu który planuje złożyć.

 

MOBO: MSI Z77A GD55 (już posiadam)

CPU: i7 3770k

Cooler CPU: Thermalright HR-02 Macho

GPU: GTX 970 4GB

RAM: 8GB Kingston HyperX Blu (posiadam 1x 4GB, planuję dokupić kość lub zamontować 2x8GB jakies szybsze?)

PSU: Super Flower Golden Green HX Gold 650W lub XFX XTR 650W

Buda: CoolerMaster CM 690 III

SSD: Samsung 850 pro 250gb

HDD: WD Black 1TB (posiadam)

 

Zestaw głównie do gier i renderowania. Dodatkowo myślałem nad wymianą wentylatora w obudowie którą planuję kupić, a konkretniej tego frontowego 200mm na bitfenixa spectre pro led o ile w ogóle to dobry pomysł. Planuję OC i przyszłościowo prawdopodobnie SLI.

Edytowane przez peeon
Link to post
Share on other sites

 

 

GPU: GTX 970 4GB

 

Jaki model ?

 

 

 

SSD: Samsung 850 pro 250gb

 

Wrzuć MX 200 w znacznie niższej cenie i pod ewnetualny rendering FullHD dodaj sobie drugiego HDD co byś miał osobny odczyt oraz zapis

 

 

 

RAM: 8GB Kingston HyperX Blu (posiadam 1x 4GB, planuję dokupić kość lub zamontować 2x8GB jakies szybsze?)

 

Sprzedaj i kup 8 GB 2400 MHz. Z drugiej strony możesz dodać kolejne 8 GB i mieć 12 GB pod render. 

 

 

 

Buda: CoolerMaster CM 690 III

 

Szczerze polecam Enthoo Pro

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Jaki model ?

Szczerze mówiąc nie zdecydowałem się jeszcze, jedni polecają coś od Gigabyte, ponoć całkiem dobre chłodzenie ale dość głośne. Inni Asus/MSI mniej wydajne chłodzenie ale za to kultura pracy lepsza, EVGA niby ok ale już droższa. Nie wiem co wybrać, kultura pracy raczej jest sprawą drugorzędną no chyba, że wiatraki mają działać jak helikopter. 

 

 

 

Wrzuć MX 200 w znacznie niższej cenie i pod ewnetualny rendering FullHD dodaj sobie drugiego HDD co byś miał osobny odczyt oraz zapis

Kompletnie umknęła mi ta opcja przy poszukiwaniach, przyjrzałem się Twojej propozycji i wygląda to ciekawie, zdecyduję sie na Cruciala. 

 

 

 

Sprzedaj i kup 8 GB 2400 MHz. Z drugiej strony możesz dodać kolejne 8 GB i mieć 12 GB pod render. 
 

A gdyby tak zamontować mu 2x8gb, jedne z tańszych jakie znalazłem na szybko to hyperx beast oraz w podobnej cenie corsair vengeance pro. Dość wysokie radiatory, więc pytanie czy nie będzie w jakiś sposób kolidować to z coolerem cpu?

 

 

 

Szczerze polecam Enthoo Pro

Ostatecznie właśnie wybierałem pomiędzy enthoo a cm 690 iii i mimo tego że enthoo ogólnie posiada lepsze rozwiązania i wydaje się solidniej wykonana to chyba jednak wygrał design, który moim zdaniem jest ładniejszy w przypadku 690-tki. Tak czy siak decyzja nie jest ostateczna.

Link to post
Share on other sites

 

 

Szczerze mówiąc nie zdecydowałem się jeszcze, jedni polecają coś od Gigabyte, ponoć całkiem dobre chłodzenie ale dość głośne. Inni Asus/MSI mniej wydajne chłodzenie ale za to kultura pracy lepsza, EVGA niby ok ale już droższa. Nie wiem co wybrać, kultura pracy raczej jest sprawą drugorzędną no chyba, że wiatraki mają działać jak helikopter. 

 

Asus Strix wydaje się być złotym środkiem zarówno pod względem chłodzenia, kultury pracy, możliwości OC jak i również ceny

 

 

 

A gdyby tak zamontować mu 2x8gb, jedne z tańszych jakie znalazłem na szybko to hyperx beast oraz w podobnej cenie corsair vengeance pro. Dość wysokie radiatory, więc pytanie czy nie będzie w jakiś sposób kolidować to z coolerem cpu?

 

Zerknij na Kingston Hyper Savage z radiatorem low-profile


 

 

Ostatecznie właśnie wybierałem pomiędzy enthoo a cm 690 iii i mimo tego że enthoo ogólnie posiada lepsze rozwiązania i wydaje się solidniej wykonana to chyba jednak wygrał design, który moim zdaniem jest ładniejszy w przypadku 690-tki. Tak czy siak decyzja nie jest ostateczna.

 

Nie zapominajmy o Fractal R5 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...