Skocz do zawartości

the sims 2 i zacina się


Recommended Posts

Cześć wam

 

Siostra mi lamentuje, że jej sims 2 complete zacina się na pc

 

Procek intel 2 rdzeniowy na hasweluu

4 gb ram

hdd 1tb seagate barracuda

radeon r9 270

 

Czym to może być spowodowane? Coraz wolniej działa. Czyżby ssd by pomógł ?

 

Z góry dzięki :)

Link to post
Share on other sites

1. Począwszy od  The Sims 2, Simy to najgorzej zoptymalizowana gra w historii. Nie znam Twojego przypadku, ale może być tak, że w ogóle nie będzie się dało poprawić wydajności i to nie twoja wina. Tak po prostu jest. Sam wymieniłem m.in. pod tą grę 3 komputery, szukałem pośród kilku informatyków, zainstalowałem całość na SSD, testowałem u innych osób z tą grą i zawsze kończyło się tym samym - nic nie dało sie zaradzić. Gra do pewnego momentu działa normalnie, niemniej twórcy nie przewidzieli, że ktoś mógłby chcieć w niej zbudować coś więcej, niż dom czy sklep (np. blok lub pasaż handlowy), przez co po prostu NIE DA SIĘ takich rzeczy robić. Większe parcele okazują się zupełnie niegrywalne, a to jakaś paranoja. To samo dotyczy The Sims 3, dlatego nikt mnie nie przekona do tego, że Unity czy jakieś inne badziewia mają zła optymalizację. Pograjcie trochę tu to się przekonacie :D

 

2. Jakie masz dodatki? Używasz dodatków z sieci? Spróbuj je na chwilę wyłączyć w grze, jeśli takowe posiadasz. Może grę spowalnia jakis wadliwy dodatek.

 

3. Wirusy? Kiedy ostatni format? Zapchany dysk?

 

4. Sposobem na przyspieszenie rozgrywki jest gra w oknie. To naprawdę działa, jednak trzeba się przyzwyczaić. Myślałem, że się nie da, ale się dało :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...