Skocz do zawartości

Komputer do gry i nauki (CUDA) [4000 zł]


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez ferot,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: Gry +  praca (CUDA)

  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 4000 zł

Kiedy zamierzam kupić komputer? Przełom listopad/grudzień

Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Opcjonalnie

Specjalne wymagania: maksymalna wydajność; sprzęt 'na lata' (skylake?)

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: 24'' Full HD (Samsung T24D391)

Których części potrzebujesz?: Wszystkich

Czy posiadasz jakieś części ze poprzedniego komputera? Brak

Własna propozycja zestawu: Brak

Inne: Wiesiek 3 (i najnowsze pozycje) na możliwie full detal; często pracuję na 2 OS'ach (Winda + Linux na wirtualce); planuję zacząć zabawę z CUDA; pobór mocy nie gra roli (akademik;)

Edytowane przez ferot
Link to post
Share on other sites

 

 

coś opartego na skylake'u z pamięciami DDR4 ?

Core i5-6500 /3.2GHz, 6MB, LGA1151, BOX/

B150M PRO-DH /intel B150, DDR4, LGA1151/

8GB (2x4GB) 2133MHz CL15

M6 Pro 128GB SATA3 (545/330MB/s)

1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

GeForce GTX 970 Gaming 4GB DDR5 256Bit (1279/7000)

iHAS122 SATA (black)

Smart SE 530W 80+ 140mm modular

R1 black USB3.0 (b/z)

 Razem 3943zł + Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

Mocne 4 rdzenie, wydajne gpu, ram ddr4, mobo z chipsetem b150, zasilacz z zapasem mocy i modularnym okablowaniem, ssd dla wygody użytkowania, pojemny hdd na dane, solidna obudowa (popatrz tez na z3 plus). Oczywiście wydajnościowo jest gorzej niż na haswell z 4690k i oc; aktualna cena i5 6600k szokuje i nie ma sensu 

 

 

Link to post
Share on other sites

Czyli jeśli cena i5 6600k nie spadnie (powiedzmy do 1000 ziko), to nie ma sensu w niego inwestować?
Jest wogóle szansa, że w najbliższym czasie ceny pójdą w dół ? Chciałbym zakupić sprzęt raz a dobrze, tym bardziej, że ten i5 6500 nie da się kręcić (brak 'k' na końcu ?) ..
 

Link to post
Share on other sites

@kajsks,@lewiis Dokładnie o to mi chodzi. Jestem świadom tego, że nie ma wiecznie dobrych konfiguracji, ale chciałbym jednak maksymalnie długo wyciągnąć ile się da z tego sprzętu, dlatego właśnie pod kątem przyszłości pomyślałem, że łatwiej będzie później dokupić lepszy procek do płyty nowszej generacji (to samo się tyczy ramu) niż potem wymieniać 'wszystko'.

Przeglądam testy i ten 6500 nie ustępuje znacznie 6600k (średnio kilka fps, i parę procent różnicy w innych testach wydajnościowych), więc może nie ma co się spinać na te i5 4690k?
 

Link to post
Share on other sites

Razem 4267

M6 Pro 128GB SATA3 (545/330MB/s)

1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

GeForce GTX 970 Gaming 4GB DDR5 256Bit (1279/7000)

iHAS122 SATA (black)

Smart SE 530W 80+ 140mm modular

Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Z1 USB3.0 black (b/z)

Z97 PC Mate /intel Z97, LGA1150/

Fortis 3 HE1425

8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 Vengeance PRO

 

Tak to wyglada na 4690k, oczywiście chłodzenie i płyta pod oc generuje koszty dodatkowe


Przeglądam testy i ten 6500 nie ustępuje znacznie 6600k (średnio kilka fps, i parę procent różnicy w innych testach wydajnościowych), więc może nie ma co się spinać na te i5 4690k?
 

Mówisz o takich testach? Heh, masz rację, ale zwróć uwagę że 6600k jest niepodkręcony, majac 6600k/4690k i podkręcając dostajesz najlepszy możliwy procesor do gier  

http://pclab.pl/art66130-14.html

Edytowane przez lewiis
Link to post
Share on other sites

 

 

Przeglądam testy i ten 6500 nie ustępuje znacznie 6600k (średnio kilka fps, i parę procent różnicy w innych testach wydajnościowych), więc może nie ma co się spinać na te i5 4690k?
\

 

Z tym, że 6600K to procesor pod OC i dopiero po takim zabiegu rozwija skrzydła. W takim budżecie odbije się to jednak na reszcie zestawu. Zestaw z 6600K pod OC wraz z chłodzeniem i GTX 970, to koszt przeszło 4300 zł bez dysku SSD na start.

 

Jeżeli chcesz zmieścić się w 4000 zł, to zostaje Ci 4690K na Z97. Utrata do 6600K nie będzie jakaś ogromnie wielka. Będzie natomiast znacząca różnica względem 6500 stock na korzyść 4690K 

Link to post
Share on other sites

Dobra podsumowałem to co doradzaliście i oto moja propozycja 'końcowa': http://www.morele.net/inventory/info/po7I5V/

Nie wiem czy ten ssd jest spoko, ale budżet już mam nagięty maksymalnie.

Jeżeli dobrze rozumiem, to tę konfigurację można bez obawień ostro dusić na OC ?

Zestaw jest okej.

SSD da radę, jest całkiem dobry.

Możesz "dusić" tyle, na ile pozwala sam procesor i chłodzenie w Twoim PC. 4,5GHz nie powinno być problemem :)

Link to post
Share on other sites

@kajtek. więcej kasy niż te 4150zł nie wydam już, więc ssd 250GB raczej odpada, podobnie jak GTX 970 MSI OC(chyba, że faktycznie jest jakiś sprawdzony sklep na którym można przyciąć). Poza tym Strixa podobno dobrze się kręci, więc nie wiem czy jest sens dopłacać do czegoś co sam mogę wyciągnąć. 
I jeszcze jedno: dlaczego miałbym szukać karty bez backplate??

Edytowane przez ferot
Link to post
Share on other sites

 

 

podobnie jak GTX 970 MSI OC

 

Wersja OC kosztuje ~ 1440 zł. Nie mówię tutaj o Gaming czy o 100ME. Stąd propozycja tańszej GPU i SSD 250 GB

 

 

 

I jeszcze jedno: dlaczego miałbym szukać karty bez backplate??

 

... dla oszczędności ... backplate, to praktycznie tylko dodatek

Link to post
Share on other sites

O.K. esc chyba jest lepszą opcją na ten moment. Tutaj poprawiona wersja : http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=69333
Rozumiem, że te kody z FAQ można stosować do dowolnej konfiguracji (tj. nie ma jakichś specjalnych wymagań co do ilości podzespołów itd?).
Powiedzcie mi jeszcze czy lepiej brać pojedyńczą kość ramów 8GB, czy 2x4GB w dual channel ?
No i czemu nie proponowaliście wcześniej tej tańszej GTX 970 OC ?

Link to post
Share on other sites

 

 

Rozumiem, że te kody z FAQ można stosować do dowolnej konfiguracji (tj. nie ma jakichś specjalnych wymagań co do ilości podzespołów itd?).

 

Tak

 

 

 

Powiedzcie mi jeszcze czy lepiej brać pojedyńczą kość ramów 8GB, czy 2x4GB w dual channel ?

 

Praktycznie bez różnicy

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...