Skocz do zawartości

Komputer nie włączał się prawdopodobnie przez kartę graficzną. Prośba o pomoc w diagnostyce awarii.


Recommended Posts

Dzień dobry

 

Wczoraj rano chciałem włączyć komputer, ale kompletnie nie reagował.

 

Nie znam się zbytnio na komputerach, ale zawsze staram się radzić sobie samemu z problemami.

Na podstawie jednego z poradników przeprowadziłem diagnostykę, którą wykonuje się w takim przypadku. Po eliminacji kolejnych przyczyn doszedłem do wniosku, że to wina karty graficznej.

 

Po wyjęciu karty graficznej komputer normalnie startuje na zintegrowanej. Dodatkowo wyszperałem moją, starą GF 7900GS, zmieniłem w niej pastę termoprzewodzącą i zamontowałem w slocie pcie. Komputer się włącza, ale po kilku minutach pojawia się jednolity artefakt na monitorze uniemożliwiający pracę. Nie mogę sprawdzić temperatury karty ponieważ nie ma ona czujnika temperatury (przynajmniej Everest i GPU-Z takiego nie wykrywają).

 

Dodam, że wykonałem pomiar miernikiem napięć zasilacza i wynoszą one 3,43V, 5,05V i 12,23V.

 

Niestety nie mam możliwości sprawdzenia mojej aktualnej karty na innym komputerze.

 

Chciałem zapytać czy na podstawie przeprowadzonej diagnostyki można jednoznacznie stwierdzić, że winę ponosi karta graficzna?

 

Z góry dzięki za pomoc  :)

Link to post
Share on other sites

Testowałeś GPU na 2. slotach PCI ? Jeśli na zintegrowanej w idlu i stresie nic się nie stało, reszta komponentów jest sprawna. Inną sprawą jest to, że przed wymianą GPU trzeba usunąć sterowniki, ale o tym chyba pamiętałeś ? :)

GPU testowałem na jednym slocie. Sprawdzę czy działa na drugim.

Sterowników od GTX 460 nie kasowałem ponieważ chciałem tylko sprawdzić czy komputer włączy się z GTX 7900 :)

 

Karta nie działa w drugim slocie.  

Edytowane przez thaiphoon
Link to post
Share on other sites

Witam podepne sie do tematu. Stalo sie to gdy gralem, komp sie zwiesil i musialem zrestartowac. Po resecie czarno przed oknem logowanie sie windowsa 7. Odpalalem tryb awaryjny skanowalem reset biosa itp robilem to co potrafie, odinstalowalem stery od gpu, uruchomilem ponownie weszlo do windowsa, zainstalowalem nowe stery od grafiki restart i znowu du*a czarno. Czyzby koniec karty graficznej?? Nie mam innej nie mam jak sprawdzic czy dziala
Asrock p67 pro3
i5 2500k
msi 7850 1gb oc
2x2 gb ram
zasilacz cooler master rs 460

dysk  SAMSUNG HD250HJ 

 

procek byl krecony karta nie

Edytowane przez tiptoe
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...