Skocz do zawartości

Podłączenie 3 monitorów


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Prime10,

Recommended Posts

Witam,

 

Posiadam taki sprzęt :

 

i5 4460

msi b85-e45

16 Gb ramu

1 TB seagate

Corsair vs 450W

 

   Chciałbym podłączyć 3 monitory z tym że obecnie do płyty głównej pasują mi 2 pod d-sub i hdmi. Problem polega na tym że trzeci monitor ma wyjście d-sub i nie można go podłączyć do płyty głównej która posiada już tylko złącze cyfrowe dvi-d.

 

  Czy jak dokupię kartę graficzną np z serii gt 210,610 itp to będzie wszystko działało? Nie wykluczając wykorzystania karty graficznej wbudowanej w procesor.

Link to post
Share on other sites

Trzech monitorów tak nie podłączysz ograniczenie do dual display gdyby płyta miała Display port to tak przez aktywną przejściówkę do dvi, hdmi, vga. 

 

Lub tak jak pisałeś dodatkowa karta graficzna wtedy masz możliwość podpięcia na dzień doby 4 monitorów dwa pod mobo dwa pod grafikę ewentualnie grafika z DP lub flex

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

przejściówka dvi na d-sub

 

Tak nie da rady żadna przejściówka nie działa z tego względu że w płycie jest złącze tylko cyfrowe a nie cyfrowo-analogowe.

 

Trzech monitorów tak nie podłączysz ograniczenie do dual display gdyby płyta miała Display port to tak przez aktywną przejściówkę do dvi, hdmi, vga. 

 

Lub tak jak pisałeś dodatkowa karta graficzna wtedy masz możliwość podpięcia na dzień doby 4 monitorów dwa pod mobo dwa pod grafikę ewentualnie grafika z DP lub flex

 

mam nadzieję że grafika procka i dodatkowa nie będą się gryzły? Bez problemów zrobię z trzech monitorów jeden pulpit?

Link to post
Share on other sites

Nie powinny się gryźć, jednak nie mam 100% pewności. A co do pulpitu to spokojnie jeden utworzysz ;3

Nie do tego jest potrzebna technologia surround nv lub amd eyefinity

 

Będziesz miał trzy osobne wyświetlacze jeden główny i dwa dodatkowe 

 

Tu masz połączenie trzech monitorów jako główny pulpit i dodatkowy wyświetlacz

 

Osobiście nigdy nie miałem problemu z podłączeniem kilku grafik

 

NP  Integra na mobo grafika na AGP plus grafika na Pci na raz to samo z grafikami na pcie e plus pci i mobo

 

Wyświetlacz 1 to 3 monitory w eyefinity

 

12141761_1031329420250745_34609057875928

12108829_1031065280277159_61001859314925

 

Cztery monitory podpięte do mojej grafiki pozostały dwa wolne DP na kolejne dwa monitory (DVI-i, DVI-D Display port do VGA x2)

 

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Jaka to grafika dokładnie bez Display port nic nie zrobisz.

 

Grafika potrafi obsłużyć tylko dwa monitory jednocześnie, generator sygnału jest tylko jeden i to on tworzy sygnał.

Są grafiki z dopiskiem Flex co posiadają dwa takie układy i wtedy przez dvi hdmi i vga można podłączyć trzy monitory, lub kupno grafiki z DP wtedy potrzebny jest tylko Adapter DP do HDMI DVI VGA aktywny lub tylko monitor z DP i kabel DP do DP (nie trzeba nić więcej przy DP do DP tam ten sygnał jest nie potrzebny z Clockgen

 

Monitor VGA -DP do VGA taka jak moja

Monitor VGA -DP do VGA

Monitor HDMI może być hdmi do hdmi lub dvi do hdmi

 

PS musisz kupić grafikę z DP nić innego nie ukręcisz by mieć z trzech monitorów jeden pulpit albo szukać płyty głównej z dvi hdmi DP Dvi musi być analogowe 

 

Podłączenie 3 monitorów to nie problem ale zrobienie z nich jednego dużego problemu wymaga grafiki NV lub AMD i ich technologi .

 

 

12190098_1031812546869099_7712221867107312118716_1031812583535762_7638691550940612187668_1031812606869093_15183005355735

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Planuję kupić tą kartę która posiada Eyefinity i obsługuję 4 monitory z tym że potrzebuję do tego adaptera

 

karta ; http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-r7-360-oc-2gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-dp-r7-360-2gd5-oc-707130/

 

adapter : http://www.morele.net/kabel-delock-adapter-z-vga-na-dp-displayport-61766-646760/

 

W ten sposób z adapterem i tą kartę odpalę 3 monitory przy jednym pulpicie?

 

Pytanie jeszcze czy jak podłącze jeden monitor do płyty głównej i dwa do karty graficznej to czy też uzyskam ten sam efekt?

Edytowane przez Prime10
Link to post
Share on other sites

Ostatnie pytanie nie, będą to dwa pseudo pulpity.

 

Dokup taki adapter co ja i masz dvi do vga hdmi hdmi i dp do vga

 

bo masz monitory z vga 2szt. i monitor z hdmi

 

Tak z tym adapterem połączysz 3 monitory do jednego pulpitu będziesz miał sumę rozdzielczości najlepiej mieć takie same monitory lub o tej samej rozdzielczości i proporcjach

 

http://static.pokazywarka.pl/i/1162087/531449/10897754-866010046782684-1867537559062468565-n.jpg?1446662411

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

   Dobra kartę już zamontowałem. Przejściówka działa bez zarzutów tylko zastanawia mnie jedna rzecz na różnych filmikach w opcjach karty wyświetla się zakładka eyefinity technology w ustawieniach. Ja u siebie tego nie posiadam mimo że w specyfikacji karty na stronie producenta jest jasno opisane że obsługuję tą technologie. Monitory będę miał jutro i tak się zastanawiam czy wszystko pójdzie gładko? Bo jak nie to na szybko będę musiał wymienić grafikę.

 

http://pl.msi.com/product/vga/R7-360-2GD5-OC.html#hero-overview

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...