Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy ten sprzet jest wart 4400zl? Jest to wstepna wycena komputera skladanego ktory mam kupic.

 

GTX 970 4GB Ram

CPU I5-6500

8 GB RAM

Dyski SSD 256 i 3 TB talerzowy

Klawiatura i mysz bezprzewodowa

Karta wifi N

Nagrywarka

Obudowa standardowa

 

Co ewentualnie mozna poprawic?

Edytowane przez nemesis205bw
Link to post
Share on other sites

Skąd ten zestaw? Do czego?

Zamawiam komputer skladany u pewnego informatyka i to jest jego propozycja

 

  • Zastosowanie komputera: gry, programy informatyczne, obrobka grafiki, strony www
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: ok 4000
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer? now
  • Których części potrzebujesz?: wszystkich oprocz monitora (ewentualnie bez klawiatury i myszy)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? nie wiem
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? full hd
  • Specjalne wymagania: mala przenosna obudowa, cicha praca
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? nie
  • Własna propozycja zestawu: podana w temacie
  • Inne:
Edytowane przez nemesis205bw
Link to post
Share on other sites

Ten "informatyk" chyba jakiś przygłupi O.o

Powiedz jeszcze czy potrzebny Ci hdd aż 3tb?

Czym wiecej tym lepiej bo zawsze po paru miesiacach mam zapelniony. Chyba ze roznica w cenie jest duza. To co bys zaproponowal?

 

Zastanawiam sie tez nad zamiana karty gtx 970 na r9 390 bo jest troche tansza. Warto?

Prosze o jakies rady, jeszcze dzisiaj max jutro chce zamowic zestaw. Zaproponuje ktos sama jednostke centralna z miare duzym dyskiem lacznie do 4000zl?

Edytowane przez nemesis205bw
Link to post
Share on other sites

pierwszy zostal zignorowany. W sumie to jest cos innego bo chcialem poznac wasze opinie odnosnie zaproponowanego zestawu przez tego "informatyka"

Link to post
Share on other sites
Czy ten sprzet jest wart 4400zl? Jest to wstepna wycena komputera skladanego ktory mam kupic.

 

Kompletnie nie

 

1 x  LG GH24NSD1 SATA (black)

1 x  Crucial BX100 250GB (535/370MB/s)

1 x  SilentiumPC Alea AL-M50 (b/z)

1 x  Intel Core i5-6500 /3.2GHz, 6MB, LGA1151, BOX/

1 x  MSI B150M PRO-VDH /intel B150, DDR4, LGA1151/

1 x  Kingston 8GB (2x4GB) 2133MHz CL14 HyperX Fury Black

1 x  Seagate 2TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

1 x  Gainward GeForce GTX 970 Phoenix 4GB DDR5 256Bit (1304/7000)

1 x  Cooler Master G450M 450W 80+ Bronze 120mm modular

 

4138 zł + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Obudowa mATX, modularny zasilacz oparty o przetwornicę DC-DC z zapasem mocy. GTX 970 z chłodzeniem półpasywnym. Jest tutaj cała masa oszczędności. Można zejść na 1150 i zaoszczędzić tym samym prawie 300 zł. Jeżeli dorzucimy do tego tańszą wersję GPU, to zejdziesz nawet o 400 zł nie tracąc wcale tak wiele na wydajności. Pod cichą pracę można dodać cooler na CPU. Z drugiej strony zobacz sobie na taki sam zestaw na morele i wrzuć tam obudowę BitFenix Prodigy M

Link to post
Share on other sites

Kompletnie nie

 

1 x  LG GH24NSD1 SATA (black)

1 x  Crucial BX100 250GB (535/370MB/s)

1 x  SilentiumPC Alea AL-M50 (b/z)

1 x  Intel Core i5-6500 /3.2GHz, 6MB, LGA1151, BOX/

1 x  MSI B150M PRO-VDH /intel B150, DDR4, LGA1151/

1 x  Kingston 8GB (2x4GB) 2133MHz CL14 HyperX Fury Black

1 x  Seagate 2TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

1 x  Gainward GeForce GTX 970 Phoenix 4GB DDR5 256Bit (1304/7000)

1 x  Cooler Master G450M 450W 80+ Bronze 120mm modular

 

4138 zł + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Obudowa mATX, modularny zasilacz oparty o przetwornicę DC-DC z zapasem mocy. GTX 970 z chłodzeniem półpasywnym. Jest tutaj cała masa oszczędności. Można zejść na 1150 i zaoszczędzić tym samym prawie 300 zł. Jeżeli dorzucimy do tego tańszą wersję GPU, to zejdziesz nawet o 400 zł nie tracąc wcale tak wiele na wydajności. Pod cichą pracę można dodać cooler na CPU. Z drugiej strony zobacz sobie na taki sam zestaw na morele i wrzuć tam obudowę BitFenix Prodigy M

Dziekuje za odpowiedz. Z czym mozna zejsc na 1150? Jestem zielony w tych sprawach :)

 

Rozumiem, ze taki zestaw bedzie cichy, wydajny i wystarczy na lata? Co do obudowy, to wydaje mi sie ze ta z morele.net jest troche lepsza bo mniejsza i z uchwytem, a reszta czesci cenowo sie tez lepiej prezentuje niz na esc. Czy oni skladaja komputer czy wysylaja same czesci?

 

edit: czy ten procesor jest lepszy? Na morele ma taka sama cene jak ten zaproponowany z esc. http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-6500-skylake-socket-1151-64bit-3-6ghz-65w-cache-6mb-box-bx80662i56500-757623/

Edytowane przez nemesis205bw
Link to post
Share on other sites

Chodzilo mi tu bardziej o uzycie licencji z jednego komputera na drugi zeby nie kupowac nowego systemu.

 

Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie. Ile jest wart moj stary komputer (ok 3-4 lata)? Za ile powinienem go sprzedac

 

CPU - i5-3450

GPU - amd radeon HD 7700

Ram - 6Gb

Dysk - 1Tb

 

Reszty nie pamietam i nie moge teraz sprawdzic

Edytowane przez nemesis205bw
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...