Skocz do zawartości

Modernizacja komputera (1500zł)


Recommended Posts

Witam,

w najbliższym czasie planuję modernizację obecnego komputera na coś nowszego (tylko nowe) tak do 1500zł.

 

Z obecnego zestawu zostawiam sobie:

Zasilacz: XFX Core 450W

Grafika: Sapphire HD 7770

Dysk: 500GB 

 

Teraz tylko nie wiem czy wziąć lepszy procesor (kartę dokupić w przyszłym roku) czy słabszy procesor ale do tego nową kartę.

 

Moja wizja to:

- Intel CORE i5-4460

- MSI B85-G43 Sc

- Crucial Ballistix 8GB (2x4GB)

- SilentiumPC Brutus M25 Pure Black BT-M25 USB 3.0 

 

Komputer ogólnie do wszystkiego. Główne gram w : Heroes of the Storm, WartThunder, Guild Wars 2. 

 

Co o tym myślicie?

Edytowane przez Sivek
Link to post
Share on other sites

Naprawdę na jakiej podstawie i po co tak twierdzisz to nie wiem

Jak z finansami? Teraz 1500 i potem gpu czy jak możesz to zorganizować, ogólnie wizja fajna, z tym że ile przeznaczysz w gpu

masz rację źle przeczytałem :x Co do zestawu to póki co możesz zakupić "bazę" czyli np. jak podałeś i5-4460 + mobo na b85 z ramem i budą. Zasilacz póki co wystarcza, jednak w przyszłości jeżeli będziesz chciał coś mocniejszego to już będziesz musiał go wymienić. Tak samo z grafiką ;3

Link to post
Share on other sites

 

 

Moja wizja to: - Intel CORE i5-4460 - MSI B85-G43 Sc - Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) - SilentiumPC Brutus M25 Pure Black BT-M25 USB 3.0 

jak najbardziej ok, możesz oszczędzić na asrock b85 pro3

kartę kupiłbym na wiosnę, celuj minimum w tego gtx 960 4gb/r9 380 pod ten sprzęt  

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie, temat powraca.

Zaraz po świętach chcę się wybrać na zakupy.

 

Teraz pytanko - pozostać przy tych podzespołach co zaproponowałem w 1szym poście (zmieniłbym tylko budę na zalman z3plus) czy może iść w Skylake z Intel Core i5-6500?

Cenowo wychodzi chyba podobnie, a wydajnościowo?

Link to post
Share on other sites

Ok, to takie małe podsumowanie:

 

Do wyboru:

http://www.morele.net/inventory/info/l1TOHY/ - Skylake

lub

http://www.morele.net/inventory/info/Bt2D53/ -  Haswell

 

Różnica w cenie to 150zł.

Przypominam, że do tego zestawu mam:

Zasilacz: XFX Core 450W

Grafika: Sapphire HD 7770 (zmienię w połowie przyszłego roku)

Dysk: 500GB SATA II

 

Który zestaw będzie najbardziej opłacalny i wydajniejszy? Może coś jeszcze zmienić z tych koszyków? Ma wyjść jak najtaniej (max 1700zł) z możliwością przyszłej rozbudowy.

 

Mam też pytanie co do kompatybilności dysku SATA II ze złączem SATA III. Nie będzie problemu z podłączeniem?

Link to post
Share on other sites

 

 

Który zestaw będzie najbardziej opłacalny i wydajniejszy? Może coś jeszcze zmienić z tych koszyków? Ma wyjść jak najtaniej (max 1700zł) z możliwością przyszłej rozbudowy.

 

Skylake będzie wydajniejszy, Haswell bardziej opłacalny. To już musisz sam zdecydować.

 

 

 

Mam też pytanie co do kompatybilności dysku SATA II ze złączem SATA III. Nie będzie problemu z podłączeniem?

 

Będzie ok 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dzięki za pomoc :) Jutro chcę dokonać zakupu, obecnie koszyk wygląda tak: http://www.morele.net/inventory/info/lhfRyX/

 

Mam teraz pytanko, może lepiej będzie wybrać tańszą płytę główna i obudowę, a za to co zostało kupić ssd? Chciałbym się zmieścić w tych 1700zł.

Czy może jednak zostawić tak jak jest, a ssd kupić w przyszłości?

Link to post
Share on other sites

To nie takie proste, przy instalacji windowsa przez usb pojawia się problem, że nie może załadować sterowników i instalacja nie rusza (napędu DVD nie mam). Czytałem, że nie tylko ja mam taki problem bo dotyczy on nowych chipsetów...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...