Skocz do zawartości

Smart do 700zł - aparat, bateria, szybkość


Recommended Posts

Cześć!

Szukam smartfona do 700zł - to taka ostateczna górna granica, chętnie wydałbym trochę mniej. Celuję raczej w używkę, ale musi być w niezłym stanie i być na gwarancji.

Moje wymagania, które telefon powinien spełniać:
-W miarę niezawodne i płynne działanie
-Dobry aparat
-Dobra bateria
-Przydałoby się dobre nagrywanie dźwięku
-Przydałaby się pamięc wewnętrzna 16gb, ale niekoniecznie.

Mam pytanko odnośnie Windowsa: ponoć w Windowsie 10 da się instalować aplikacje i gry na Androida? Jak to działa?

Trochę szperałem w internetach i w tej cenie można znaleźć np. Lumię 830, Xperię M4 aqua, Blackberry Leap, HTC 620g. Ale czekam na Wasze propozycje http://www.telepolis.pl/forum/images/smilies/icon_smile.gif

Link to post
Share on other sites

Z używek to G2 albo Z1. Tak do 800 w idealnym stanie ale warto. To nadal bardzo dobre smartfony, lepsze od obecnych średniaków

Z nowych na androidzie to Motorola Moto G 2 generacji

Z windowsa to ta Lumia będzie dobra choć nie wiem jak z baterią.

M4 aqua odpuść bo to piekarnik. Htc też olej

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za propozycję. Rozejrzę się za G2, choć ze wstępnych oględzin aukcji wynika, że ciężko znaleźć dobry egzemplarz z gwarancją i do 700zł. Da się, ale dużo szukania, ja jednak chciałbym telefon z moich okolic - uzywka tylko odbior osobisty. Nie mniej jednak rozejrzę się :)

Z1 ponoć słaby wyświetlacz i aparat. Wyświetlacz to nie jest coś, na czym szczegolnie mi zależy, no ale jednak średniaki biją go w tym aspekcie. Zresztą średniopółkowe Lumie ponoć mają lepszy aparat od niego, także z Z1 chyba zrezygnuje.

 

Co do Moto G2...chyba można trafić lepiej.

 

Lumia 830 wg. gsmarena ma niezłą baterię, ale tylko niezłą - bez rewelacji. Natomiast czytałem jakąś polską reckę kilka dni temu i bateria była bardzo zachwalana.

 

M4 piekarnik? W sensie, że się grzeje? Jakoś bardzo przeszkadza to w funkcjonowaniu telefonu?

Link to post
Share on other sites

NIe ma dzisiaj telefonu w normalnej cenie, który wyraźnie różniłby się baterią od pozostałych telefonów. Przy normalnym użytkowaniu będziesz ładował telefon raz na dwa dni. Jeśli jednak lubisz pograć, posurfować w sieci to musisz liczyć się z faktem ładowania telefonu codziennie. Bierz Lumię. Windows jest tysiąc razy lepszym i zdecydowanie szybszym systemem od Androida, który zamula jak ślimak. 

Link to post
Share on other sites

NIe ma dzisiaj telefonu w normalnej cenie, który wyraźnie różniłby się baterią od pozostałych telefonów. Przy normalnym użytkowaniu będziesz ładował telefon raz na dwa dni. Jeśli jednak lubisz pograć, posurfować w sieci to musisz liczyć się z faktem ładowania telefonu codziennie. Bierz Lumię. Windows jest tysiąc razy lepszym i zdecydowanie szybszym systemem od Androida, który zamula jak ślimak. 

 

U mnie w rodzinie nie ma z tym problemu, z tym, że większość ma raczej flagowe Samsungi ;) W ogóle połowa moich znajomych ma S4, nie ma nawet kogo zapytać, jak działają średniaki na Andku :)

 

 

Aparat ma lepszy Z1 od G2. Tak dla sprostowania

 

Rozumiem. Sugerowałem się czyimś postem o tym, że Lumia 735 robi lepsze fotki od Sony Z1. Jeśli to prawda i jeśli prawdą jest to, co napisałeś, to te dwa odpadają. Obecnie mam Lumię 720 i fotki są zaledwie zadowalające, takie 6/10. Chciałbym mimo wszystko lepsze :)

Link to post
Share on other sites

 

 

W sumie dziwię się, że jeszcze nikt nie zaproponował - Samsung Galaxy Alpha

 

Przejrzałem na szybko olx. Do 700zł można znaleźć głównie egzemplarze z pobitymi ekranami.

 

 

 

Bierz Lumię 830 albo 930 i będziesz mega zadowolony. Odpuść sobie androidy. No chyba że nie zależy tobie na szybkim i stabilnym systemie.

 

Niczego nie wykluczam ;) Lumie mnie pociągają, ale boję się, że podzespoły nie wystarczą na 2 lata spokojnego użytkowania. Obecnie moja Lumia 720 przymula i ciągle wywala aplikacje, ciężko już się z niej korzysta.

Link to post
Share on other sites

Bierz Lumię 830 albo 930 i będziesz mega zadowolony. Odpuść sobie androidy. No chyba że nie zależy tobie na szybkim i stabilnym systemie.

Głupoty piszesz. To już nie ten android co kiedyś. Mam G2 już od roku, ojciec też i jeszcze nie było nawet najmniejszej zwiechy albo zadyszki. Wszystko super działa. Z1 jest też dobra jeśli o to chodzi. Te same podzespoły co g2 do tego szybka nakładka od Sony

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...