Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przed świętami muszę sobie sprawić jakiś nowy monitor bo jeśli teraz nie kupię to żona następną zgodę wyda za 100 lat. Pnieważ budżet mam określony do 4 tys. postanowiłem wybrać coś z ultra panoram 21:9 i 34 cale. Użytkowanie to głównie gey typu world of warcraft, diablo, wolfenstein itp.

 

Praktycznie dostępne są 4 - 5 model:

 

lg 34 uc97 -s to samo tylko black (róznic nie widze) kosztuje 300 zł mniej

deel u3415w

benq xr3501

samsung s34e790

 

przy tej matrycy stwierdziłem, że zakrzywienie będzie pomocne więc niech tak zostanie. Trochę poczytałem o ile tak moge powiedzieć na prad.de - znajomość niemeckiego tragiczna.

Dlatego moja prośba co Wy doradzilibyście?

Link to post
Share on other sites

Witaj,tez sie zastanawiam nad monitorem ultrawide.Obecnie mam lg 23'' wiec w ultrawide to ok 29".Siedze dosyc blisko kompa ponieważ mam kierownice przytwierdzoną do biurka dlatego tez zastanawiam się nad 29" Slyszalem opinie,ze zeby "poczuc" to zakrzywienie trzeba mieć 3 monitory.Podobno na jednym (nawet 34" ultrawide nie ma az takiego efektu WoW)Ja sam wstrzymuje się z zakupem az do momentu wydania nowej generacji kart graficznych które miejmy nadzieje pozwolą grac swobodnie w 4k.Mam nadzieję, że wraz z nową technologią pojawia sie nowe/stanieja obecne monitory.

Link to post
Share on other sites

poczytajcie sobie lepiej o problemach z tymi wynalazkami

 

Co masz konkretnie na mysli?

 

 

Przed świętami muszę sobie sprawić jakiś nowy monitor bo jeśli teraz nie kupię to żona następną zgodę wyda za 100 lat. Pnieważ budżet mam określony do 4 tys. postanowiłem wybrać coś z ultra panoram 21:9 i 34 cale. Użytkowanie to głównie gey typu world of warcraft, diablo, wolfenstein itp.

 

Praktycznie dostępne są 4 - 5 model:

 

lg 34 uc97 -s to samo tylko black (róznic nie widze) kosztuje 300 zł mniej

deel u3415w

benq xr3501

samsung s34e790

 

przy tej matrycy stwierdziłem, że zakrzywienie będzie pomocne więc niech tak zostanie. Trochę poczytałem o ile tak moge powiedzieć na prad.de - znajomość niemeckiego tragiczna.

Dlatego moja prośba co Wy doradzilibyście?

 Zdecydowales sie na cos?

Sam stoje przed wyborem-dwa dni temu sprzedalem swojego Acera 32 WHQD B326HUL-to fajny monitor,ale opcja 21:9 nie dawal mi spokoju,a teraz dodatkowo zdecydowalem sie na curve.

Najblizej mi do samsunga 34e790-choc zadecyduje cena-szukam jakiejs kilkumiesiecznej uzywki na gwarancji.

 

Link to post
Share on other sites

Szczerze to zadecydowałem, żeby to pooglądać na żywo w mediamrke. lub saturnie. Za tydzień równo mam urlop więc rano się wybiorę - nie będzie tłumów......i pusty sklep. Ciekawi mnie też opinia drachenfel-sa bo wiem, że gość się naprawdę zna i nie opowiada bzdur, co już nie raz na tym forum wyszło.  Dlatego bardzo zastanowiło mnie, co też miał na myśli pisząc te słowa.

Wiemy o pasach na youtube przy oglądaniu filmów, wiemy że trzeba mieć mocny sprzęt żeby pogać na wysokich detalach, wiemy że trudno o jednakowe podświetlenie na całej matrycy.....ale może jeszcze coś jest?

Link to post
Share on other sites

część gier (w tym wszystkie starsze) nie obsługuje 21:9 i do tego część monitorów 21:9 nie obsługuje Wide Mode 1:1 ani aspect, co oznacza rozciąganie obrazu

do pracy, wyłączając szczególne przypadki, jest to niezbyt ergonomiczna przestrzeń robocza

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zgadza sie-gram nadal w Bad Company 2 i jest to problem(edit,a jednak jest ok!)...ale wszystkie nowe gry juz obsluguja ten standard.

 

Przesiadlem sie na 21:9 z acera b326HUL-czyli 32 cale WHQD...wiec mialem spory monitor.

 

Ale 34 cale curve to bajka ...wow...wiedzmin w tym wymiarze jest cudowny.Filmy tez.

 

Super zamiana.

Edytowane przez Oizo76
Link to post
Share on other sites

To samo pisalem na innym forum-jako ze sie tutaj wypowiadalem,wiec wkleje swoj wpis

 

Przesiadka z Acera B326HUL 16:9  2560 x 1440 32' na Samsung SE790C 21:9 3440 x 1440 Curve 34'

http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/905/9V5aJb.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/910/HdOost.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/911/Gc0lRt.jpg

Moje odczucia-jest pieknie,21;9 curve to cudowna sprawa a wiedzmin wyglada przekozacko.
Jezeli zas chodzi o monitor-patrzac na wprost jest super-patrzac z boku jednak traci nieco kolorow,podswietlenie w rogach ekranu -to chyba problem wszystkich monitorow w tym formacie.
Minus to zasilacz na zewnatrz monitora-po prostu masakra,nie wiedzialem ze tak to zrobili  :kwasny:

Ale ogolnie morda sie cieszy-to jest to co chcialem i nie zaluje absolutnie zamiany-jest cudownie i tyle.

Monitor na biurku prezentuje sie wybornie,po prostu klasa.

Nie wiem czy ostatecznie dobrze zrobilem wybierajac Samsunga a nie Della czy LG-nie ma porownania,ale ja po prostu jestem bardzo,nardzo zadowolony z tego co widze.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...