Skocz do zawartości

Co grozi za pobieranie gier z internetu


Recommended Posts

Witam, nie szerze piractwa pytam z ciekawości co grozi za ściąganie gier z internetu nie mówie o grach darmowych a normalnych typu Battlefield to taki przykład co za to grozi czy w Polsce pobieranie gier z internetu jest bardzo mocno ścigane przez policje co za to grozi i czy często sie dzieję, ze policja po numerze ip albo po numerze telefonu (czasami strona torrent prosi o wysłanie sms ) namierza użytkownika i potem są postawione mu jakieś zarzuty ? Mówię tu tylko o pobieraniu gier czy filmów na tylko i wyłączenie własny użytek bez żadnego rozpowszechniania czy czerpania z tego korzyści majątkowych i mówie tutaj o pobieraniu przez strony torrent. Pozdrawiam

 

Jeśli zły dział to przepraszam i prosze o przeniesienie

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze każde pobieranie nawet na własny użytek takich gier, jest nielegalne, widzę że często pytasz o posobne sprawy legalności.

 

Policja po "IP" nie może ukarać właściciela tegoż "IP" ponieważ numer ten nie jest przypisany do konkretnej osoby, nawet przekazanie tego IP osobom takim jak policja wiąże się z wnioskiem do sądu o wszczęcie postępowania, w jaki sposób powiedź mi mają udowodnić Ci że ta i tylko ta osoba pobrała nielegalną treść,  jak kolega/koleżanka przyjdzie z własnym laptopem i udostępnisz jej łącze a ona pobierze nielegalną treść to nie będziesz wiedział chyba że każdemu ze znajomych zaglądasz co pobiera, we Francji chcieli wprowadzić karanie osób na podstawie IP ale niema narzędzi ze 100% skutecznością że konkretnie ta osoba to zrobiła.

Edytowane przez kamyk13
Link to post
Share on other sites

 

 

bez żadnego rozpowszechniania

 

mówie tutaj o pobieraniu przez strony torrent.
Pobieranie z Torrenta bez udostępniania = oksymoron. Poczytaj trochę o zasadach działania sieci Torrent. Jeśli cokolwiek pobierasz z Torrenta, to z automatu udostępniasz innym to, co już zdążyłeś pobrać. Tak to działa i kropka.
Link to post
Share on other sites

Strona Torrent chce numer telefonu? Możesz podać jakiś przykład? xD Jak serio tak trzęsiesz du**ą przed listem z lex superior o nagłówku przesądowe wezwanie do zapłaty to masz jeszcze warezy

jest wiele strony których nie wiem czy moge podać aby admin sie nie doczepił są strony na których zakładasz konto a podczas zakładania podajesz numer telefonu i płacisz 2 zł sms

Link to post
Share on other sites

Drogi autorze.Gwarantuję ,że nikt ci nic nie zrobi dopóki cię nie namierzą.Wtedy będziesz miał powód do zmartwień. Zadałeś pytanie trochę dziwne,zastrzegając na początku,że nie szerzysz piractwa. Sama treść pytania już tym jest. Jak idziesz ulicą i zobaczysz rower,który nie ma napisane,że do kogoś należy to uważasz,że możesz bez kłopotów wsiąść i pojechać? Możesz, ale to kradzież.

Link to post
Share on other sites

jest pewna różnica pomiędzy kopią elektroniczną, a kradzieżą fizycznego przedmiotu, tak tylko na marginesie

 

natomiast nie wiem czy jesteś tego świadomy jarrino, ale idąc tokiem rozumowania lobbujących za ściganiem oraz poszerzaniem definicji piractwa kolektywami zarządzającymi prawami autorskimi, powinieneś uiścić opłatę licencyjną od każdej zanuconej pod nosem melodii, a nie daj borze autorów będzie więcej niż jeden, a każdy z nich zrzeszony w innym kolektywie będziesz osobno kasowany, w każdym razie do tego ta mafia dąży zasłaniając się "walką z piractwem"

 

a "najpiękniejsze" z tego wszystkiego jest to, że autorzy nie dostają z tej całej "walki" złamanego grosza, u nas w Polsce mamy w tej chwili tyle różnych kolektywów, że wydanie płyty przez artystę jest traktowane nie jako potencjalne źródło zysku, tylko inwestycja o celach promocyjnych, dostają jakieś śmieszne 20gr od sztuki kosztującej w sklepie ~60zł resztę przejada zaiks i spółka

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze każde pobieranie nawet na własny użytek takich gier, jest nielegalne, widzę że często pytasz o posobne sprawy legalności.

 

Policja po "IP" nie może ukarać właściciela tegoż "IP" ponieważ numer ten nie jest przypisany do konkretnej osoby, nawet przekazanie tego IP osobom takim jak policja wiąże się z wnioskiem do sądu o wszczęcie postępowania, w jaki sposób powiedź mi mają udowodnić Ci że ta i tylko ta osoba pobrała nielegalną treść,  jak kolega/koleżanka przyjdzie z własnym laptopem i udostępnisz jej łącze a ona pobierze nielegalną treść to nie będziesz wiedział chyba że każdemu ze znajomych zaglądasz co pobiera, we Francji chcieli wprowadzić karanie osób na podstawie IP ale niema narzędzi ze 100% skutecznością że konkretnie ta osoba to zrobiła.

Tu masz racje. Często sie zdarza ze jednak policja namierza albo poszukuje ludzi którzy pobierają gry czy filmy po czym wchodzą i zabierają komputer a właściel dostaje zarzuty ?

Drogi autorze.Gwarantuję ,że nikt ci nic nie zrobi dopóki cię nie namierzą.Wtedy będziesz miał powód do zmartwień. Zadałeś pytanie trochę dziwne,zastrzegając na początku,że nie szerzysz piractwa. Sama treść pytania już tym jest. Jak idziesz ulicą i zobaczysz rower,który nie ma napisane,że do kogoś należy to uważasz,że możesz bez kłopotów wsiąść i pojechać? Możesz, ale to kradzież.

Kiedyś zadałem pytanie i na początku napisałem coś o piractwie i temat mi admin usunoł bo powiedział ze szerze piractwo wiec wolałem powiedzieć na wstępnie, ze nie a mam do ciebie proste pytanie Często sie zdarza ze jednak policja namierza albo poszukuje ludzi którzy pobierają gry czy filmy po czym wchodzą (oczywiście mając nakaz) i zabierają komputer a właściel dostaje zarzuty ?

Edytowane przez mateuszplex
Link to post
Share on other sites

Jak często to nie wiem i jeśli już wejdą to nie jak ktoś pobierze jedną piosenkę czy grę.Ostatnio o tym cicho,bo się na pedofili przyczaili (i dobrze). Z Chomikuj Pl już trochę osób miało kłopoty za pobieranie i udostępnianie też. Chyba jednak więcej o tym mówią ,niż robią ale myślę,że wchodzą jak ilość jest podejrzana (możliwość zarobku na różnego rodzaju giełdach komputerowych)...

Drogi Drachenfeles,daleko mi do przyklaskiwania i popierania ścigania internautów za piosenkę czy grę. Natomiast jestem absolutnie za,kiedy ktoś pobiera duże ilości utworów,gier,programów chronionych prawem a potem mnie i innym to sprzedaje,nabijając niezłą kasę.Pozdrawiam...:)

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

 

 

Drogi Drachenfeles,daleko mi do przyklaskiwania i popierania ścigania internautów za piosenkę czy grę. Natomiast jestem absolutnie za,kiedy ktoś pobiera duże ilości utworów,gier,programów chronionych prawem a potem mnie i innym to sprzedaje,nabijając niezłą kasę.

 

to inna para kaloszy

zresztą nie jedna korporacja, która sporo traci na "piractwie" nie ściga użytkownika nielegalnego oprogramowania tylko w ich obszarze zainteresowań jest szara strefa osób, które je komercyjnie rozpowszechniają, tylko na ten temat jest jakoś cicho, jakoś nikt nie pokazuje tego w telewizji, bo taka postawa jest również piętnowana przez mafię z pod znaku copyright

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...