Skocz do zawartości

Przyszłościowy zasilacz.


Recommended Posts

  1. Budżet: 400-500 zł
  2. Procesor: i5 3570K
  3. Karta Graficzna: GTX 970
  4. Czy podkręcasz (CPU i GPU): Tak
  5. Czy planujesz multi-GPU (SLI bądź CrossFire): Nie
  6. Specjalne wymagania : modularny, cichy, długa gwarancja, chłodzenie pół pasywne.
  7. Własna propozycja: EVGA SuperNOVA G2

Witam, mój obecny zasilacz (Chieftec 650W 80 Plus) ma już ponad 7 lat i teraz ciągnie już trzeci zestaw, więc chyba już czas pomyśleć nad wymianą go na nowy, bo nie wiadomo ile jeszcze wytrzyma.

 

Zasilacz to tak na prawdę jedna z nie wielu części, której nie trzeba wymieniać co chwilę, więc wolę kupić coś dobrego, może mocniejszego niż obecnie potrzebuję, bo może za kilka lat będę potrzebował więcej mocy niż teraz. Myślałem nad EVGA G2 właśnie dlatego, że ma długą gwarancję (nawet 10 lat) i ogólnie jest bardzo dobrym jakościowo zasilaczem.

Myślę, że sprawność 80 Plus Gold w zupełności mi wystarczy.

 

Z tego co się zorientowałem to na mój obecny zestaw w zupełności wystarczy 550 W, ale kto wie co będzie za kilka lat, może mocniejszy procesor, mocniejsza grafika itp. Wiem, że generalnie producenci sprzętu dążą do obniżenia "prądożerności", ale i tak wiadomo, że im mocniejszy sprzęt tym więcej prądu będzie "żarł" .

Zwolennikiem multi GPU nie jestem i raczej nigdy nie będę.

 

Myślę, że 500 zł to max jaki mogę wydać, ale jakby się znalazło coś tańszego to nawet lepiej :)

 

Z gwarancją na 10 lat do 2025r. można zapomnieć o zasilaczu, z drugiej strony przepłacać za coś czego się może przez te 10 lat nie wykorzysta też mija się z celem.

 

Niestety, na razie mam inne wydatki i zasilacz będę kupował najwcześniej za kilka miesięcy, więc obecne promocje mnie nie interesują, chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat i może ogólnie, jakie firmy i modele polecacie.

 

Co o tym myślicie, lepiej brać na zapas np. 650/750 W czy kupić 550 W a w razie potrzeby sprzedać i kupić mocniejszy? Ktoś w ogóle kupuje kilku letnie, używane zasilacze?

 

Acha jeszcze jedna sprawa, czy jeśli cały zestaw pobiera np. 400 W to zasilacz 450 W będzie bardzo mocno obciążony, nie wpływa to na jego żywotność? Czy w takim przypadku kupując np. zasilacz 1000 W przedłużymy jego żywot (pytam czysto teoretycznie, z ciekawości)?

 

To chyba na razie tyle, czekam na odpowiedzi i z góry dziękuje :)

Link to post
Share on other sites

Propnuję XFX XTR 650W. Wytwarza je najlepszy możliwy wytwórca - Seasonic. Albo Corsaira RM 650W. Oba mają złoty certyfikat, więc za wiele na prąd nie wydasz. Do tego, komponenty satją się raczej bardziej energooszczędne.

 

Trwałość zależy od wielu czynników. Można zrobic bardzo mocny zasilacz na chińskich kondensatorach, który wytrzyma rok, góra dwa lata, Można zrobić na japońskich, pracujących do temperatury 105C, i pomimo małej mocy, popracuje o wiele dłużej. Chyba najlepiej kierować się po prostu renomą prosucenta. I przesadzanie z małą moca też nie ma sensu. Moją kostkę pamięci spalił zasilacz, który był polecany na forach, bo miał tylko 350W, a zestaw brał około 300W.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Trwałość zależy od wielu czynników. Można zrobic bardzo mocny zasilacz na chińskich kondensatorach, który wytrzyma rok, góra dwa lata, Można zrobić na japońskich, pracujących do temperatury 105C, i pomimo małej mocy, popracuje o wiele dłużej. Chyba najlepiej kierować się po prostu renomą prosucenta. I przesadzanie z małą moca też nie ma sensu. Moją kostkę pamięci spalił zasilacz, który był polecany na forach, bo miał tylko 350W, a zestaw brał około 300W.

 

Trafiłeś w sedno! "Za małego" nie biorę w ogóle pod uwagę, wolę wydać 100 zł więcej, a mieć porządny sprzęt, niż na odwrót.

Tak jak napisałem wcześniej, jest to sprzęt na długie lata i nie ma co na nim oszczędzać. Nie chcę żadnej chińszczyzny, tylko renomowane produkty :)

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie EVGA G2 - podany wyżej XFX nie jest nawet konkurentem dla tego zasilacza. EVGA to rebrand SuperFlowera Leadex Gold, świetny elektrycznie i jakościowo. W przypadku EVGI gwarancja jest przeogromnym plusem. Jak chcesz mieć wszystko w...(gdzieś %-) ) to wybierz wariant 650W.

 

 

Odpowiadając na pytanie - Praca zasilacza przy wysokim obciążeniu skraca jego żywotność.

Link to post
Share on other sites

Tylko tu trzeba zaznaczyć, że EVGA G2 750W jast opłacalna w okolicach 500 zł ( ile kosztowała jeszcze miesiąc temu ) przy obecnych cenach 620 zł jest już kompletnie nieopłacalna 
Bo za 640 zł jest dużo lepszy leadex platinum 750 W od super flower ( sam mam białą wersję ) 

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak chcesz mieć wszystko w...(gdzieś %-) ) to wybierz wariant 650W.

 

Też tak właśnie myślałem, tylko z tego co widzę ciężko dostać te zasilacze 650W w polskich sklepach (Evga, Leadex). Czy Leadex jest najlepszy wśród zasilaczy? Nie ma już nic lepszego? Ile ma lat gwarancji, bo na stronie producenta jakoś nie mogę znaleźć info na ten temat.

 

Warto ogólnie dopłacać do wersji platinum, czy gold w zupełności wystarcza? Np. w przypadku Evga między tymi wersjami jest 3 lata gwarancji więcej.

 

Podajcie proszę marki i modele zasilaczy, które można brać w ciemno nie przejmując się jakością, bo jest na bardzo wysokim poziomie. Wiem, że na pewno Evga, Super Flower, Be Quiet. Jakie jeszcze?

Link to post
Share on other sites

evga g2 i p2 to rebrand tych leadex-ów ( czyli środek ten sam, co było już wyżej powiedziane ) 

Jeśli chodzi o leadexy to wersja Gold od Platinum najbardziej różni kultura pracy wentylatora. 

na polskim rynku kupić evga g2 bądź leadexa gold jest prawie niemożliwe ( oczywiście po normalniej cenie, bo kupić za + 140 zł każdy umie ) 

Leadexy z tego co pamiętam mają 5 lat 


co do wysokiej klasy zasilaczy masz jeszcze "cyfrowy" corsair AX 760i 


 

 

Evga, Super Flower, Be Quiet
 

z podanych tylko super flower produkuje zasilacze 
Link to post
Share on other sites

Tylko tu trzeba zaznaczyć, że EVGA G2 750W jast opłacalna w okolicach 500 zł ( ile kosztowała jeszcze miesiąc temu ) przy obecnych cenach 620 zł jest już kompletnie nieopłacalna 

Bo za 640 zł jest dużo lepszy leadex platinum 750 W od super flower ( sam mam białą wersję ) 

http://www.komputronik.pl/product/228597/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/EVGA_SuperNOVA_750.html

Tutaj za 519 zł, z tego co pamiętam już kilka ładnych miesięcy można dostać ją w tej samej cenie...

Link to post
Share on other sites

http://www.komputronik.pl/product/228597/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/EVGA_SuperNOVA_750.html

Tutaj za 519 zł, z tego co pamiętam już kilka ładnych miesięcy można dostać ją w tej samej cenie...

 

A widzisz napis "Produkt tymczasowo niedostępny"?

 

evga g2 i p2 to rebrand tych leadex-ów ( czyli środek ten sam, co było już wyżej powiedziane ) Jeśli chodzi o leadexy to wersja Gold od Platinum najbardziej różni kultura pracy wentylatora. na polskim rynku kupić evga g2 bądź leadexa gold jest prawie niemożliwe ( oczywiście po normalniej cenie, bo kupić za + 140 zł każdy umie ) Leadexy z tego co pamiętam mają 5 lat co do wysokiej klasy zasilaczy masz jeszcze "cyfrowy" corsair AX 760i Sova30, dnia 01 List 2015 - 19:55, napisał: Evga, Super Flower, Be Quiet z podanych tylko super flower produkuje zasilacze

 

Nie znam się na zasilaczach, a rozumiem, że "rebrand" to nic innego jak "kopiuj - wklej" tylko w innej obudowie?

 

Co masz na myśli pisząc, że leadexy w różnych wersjach różni praca wentylatora? W wersji gold klekocze jak 20 letni diesel a w wersji paltinum jest absolutna cisza, czy jak to jest? Wybacz, ale laikom takim jak ja trzeba to tłumaczyć krok po kroku, bo tak jak napisałem wcześniej kupuję zasilacz raz na kilka dobrych lat i po prostu później o nim zapominam :)

 

Skoro twierdzisz, że tylko SF produkuje zasilacze, tzn. że reszta robi tylko " kopiuj - wklej"? To ile trzeba wydać na zasilacz, żeby był on zasilaczem a nie wyrobem zasilaczo podobnym?

Edytowane przez Sova30
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie znam się na zasilaczach, a rozumiem, że "rebrand" to nic innego jak "kopiuj - wklej" tylko w innej obudowie?


Dokładnie, czasem tam minimalne różnice, jak kondensatory przy płytce modularnej ze złączami z kondensatorami elektrolitycznymi, bądź CapXon ( one akurat są mało ważne, ale są ) itp. 

 

leadexy w różnych wersjach różni praca wentylatora?


cóż leadex gold 750W ma tryb pasywny do 300W obciążenia (40% ), leadex platinum 750W wentylator załącza się od 450W (60% )  
Co więcej, taka evga g2 750W wentylator załącz się od 300W (40% ), a w g2 850W od ok 190W ( 25% ) 
I jest inna kultur pracy 
Ale wentylatory zwykle mają te same, nie ma dużych różnic ( choć akurat EVGA ma gorsze od SF ) 

 

 

 

Skoro twierdzisz, że tylko SF produkuje zasilacze, tzn. że reszta robi tylko " kopiuj - wklej"? To ile trzeba wydać na zasilacz, żeby był on zasilaczem a nie wyrobem zasilaczo podobnym?
 
 

To że nie produkują nie znaczy że mają złe, często wykorzystują bardzo dobre OEM-y innych producentów i składają bardzo dobre zasilacze 

Na dobre 550W wystarczy 350zł na OEM-ie od Seasonic, np. Antec, czy XFX 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie EVGA G2 - podany wyżej XFX nie jest nawet konkurentem dla tego zasilacza. EVGA to rebrand SuperFlowera Leadex Gold, świetny elektrycznie i jakościowo. W przypadku EVGI gwarancja jest przeogromnym plusem. Jak chcesz mieć wszystko w...(gdzieś %-) ) to wybierz wariant 650W.

 

 

Odpowiadając na pytanie - Praca zasilacza przy wysokim obciążeniu skraca jego żywotność.

Kup EVGA i śpij spokojnie. ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...