Skocz do zawartości

Upgrade zestawu z socket 1155 do thunderbolt


Recommended Posts

Witam,

 

Potrzebuje złącze thunderbolt (podłączenie pod monitor z tym złączem) i pojawił się problem ze znalezieniem zestawu z tym złączem.

 

Mam stacjonarke którą chciałbym zaktualizować żeby mieć to złącze, w ostateczności dopuszczam tez wymianę (wymieniałbym niechętnie bo zestaw spełnia moje oczekiwania)

 

Stacjonarka:

Procesor: i5 2500K

Płyta: Asus P8Z77-V

Ram: Kingston DDR 3 16GB

Dysk: SSD SerialAta3 128gb

 

Monitor: Apple Thunderbolt Display

 

Jest jakaś płyta z thunderbolt i socket 1155 nadal produkowana?

Link to post
Share on other sites

Problem w tym ze jak wpiszesz Thundebolt na allegro w dziale plyty glowne to mam jeden wynik.

Produkują jeszcze jakieś płyty z tym złączem (nawet płyty z socket 1151 nie maja z tego co widzę)?

 

1155 nie jest już produkowane. Musisz szukać na allegro. 

Edytowane przez kelokelo
Link to post
Share on other sites

A ten ASUS na Z77 nie może być ? 

 

Zastanawiam sie, bo nie uśmiecha mi sie placic 550zl za plyte bez gwaracji, w wersji OEM (gola plyta, bez zadnego akcesorium ktore z nia byly). To juz sie zastanawiam przy takiej cenie nad przejsciem na z pala platforma na socket1151 (tylko ze tam tych plyt tez za duzo nie ma, teraz wchodzi thunderbolt3 i moze sie cos ruszy)

 

 

Co do zmiany monitora, monitorek sprawdza sie swietnie z laptopem Air to jest cala stacja dokująca. (Złącze jest świetne tylko niestety jest wlasnosciowym rozwiazaniem Intela, nigdy wiecej takiego vendorowego rozwiazania)

Link to post
Share on other sites

Chyba są "przełącza" sprzętowe pci->thunderbolt, ale nie jestem tego pewien, jak i ich obecność w Polsce raczej znikoma będzie.

 

Z tego co sie zorientowalem wymagaja specjanlego zlacza na plycie (TH Header). A takich plyt nie widze aktualnie na allegro:(

Edytowane przez kelokelo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...