Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, obecnie rozglądam się za słuchawkami do gier. Na ten cel mam zamiar przeznaczyć około 120 zł. Posiadam Zalman ZM-MIC1, więc wolałbym coś bez mikrofonu. W oko wpadły mi 2 pary

 

Superlux HD681 http://allegro.pl/sluchawki-nauszne-superlux-hd681-black-red-gw24m-i5578477976.html

 

lub 

 

Superlux HD681  Evo MK II  http://allegro.pl/sluchawki-superlux-hd681-evo-mk-ii-black-2-pady-i5601092914.html

 

Jeśli wybierać z tych dwóch, to wziąć droższe czy tutaj nie sprawdza się "Droższe znaczy lepsze"? Jeśli jest coś jeszcze lepszego w tym przedziale cenowym to jestem otwarty na propozycje :) Z góry dzięki za pomoc. 

Link to post
Share on other sites

Jeśli niekoniecznie szukasz słuchawek nausznych, to polecam słuchawki dokanałowe Roccat Syva. Jest to trochę wyższa półka cenowa (model ten kosztuje 120-130zł), ale da się je złapać w częstych promocjach za ok 50zł (np. na procpu.pl).

 

Sam posiadam te słuchawki, są niesamowicie wygodne, nie męczą się przy nich uszy, a dodatkowo mają świetny dźwięk i basy. Są wykonane z trwałego materiału, nie wyglądają na takie co by lubiły się szybko zepsuć. 

 

Jeśli chodzi o sprawy czysto gamingowe nie mam tutaj żadnych zastrzeżeń. Sam gram dużo w CS:GO i szczerze powiedziawszy chyba tylko Razer Kraken 7.1 byłby wstanie pobić Roccat Syva jeśli chodzi o orientację w terenie.

 

Jeżeli można by się doszukiwać jakichkolwiek wad, to jedynie dość krótki (1,2m) kabel, jak na słuchawki do komputera. Z drugiej jednak strony, dźięki takiej długości można komfortowo używać ich na co dzień do słuchania muzyki.

 

Wklejam link do słuchawek:

 

http://www.roccat.org/en-PL/Products/Gaming-Sound/Syva/

http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje/sluchawki/roccat-syva/

 

Jeśli miałbyś jakieś pytania, jestem do dyspozycji.

 

niekompetencja

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

Syva to największy dokanałowych syf jaki posiadam. Nie dość że bass jest sztucznie podwyższony i zabija dźwięk to dołączone"gumki" są dla mnie niewygodne w użytku. Jeżeli grasz w domu to tobie hd681/hd668b w zupełności wystarczy;7 a co do krakenów 7.1 to kolejne badziewie które nawet człowiekowi nie będzie poprawnie "grać" bo mamy tylko 1 parę uszów (2 sztuki nie 7) by taką technologie stosować w tak małej przestrzeni.

Link to post
Share on other sites

Tankersss, co do Roccat Syva nie mam zamiaru sie spierać, każdy może miec swoje zdanie. Ale to co powiedziałeś o Krakenach? Radziłbym sie do edukować o zasadzie ich dzialania, bo bynajmniej nie potrzebujesz 7 par uszu. Zamontowana technologia (tj. 7 pomniejszych głośniczków w każdej słuchawce ma przede wszystkim pomagać w pozycjonowaniu odgłosów z gier w przestrzeni trójwymiarowej, i dobrze spełnia swoje zadanie. Czy jeśli kolega krzyczy za toba, to żeby wiedzieć gdzie on jest potrzebujesz pary uszu z tylu głowy? Nie sądzę.

 

niekompetencja

Edytowane przez adivxv5
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Shrowdy, kolego jeśli zamierzasz edukować innych to przynajmniej sam posiadaj jakąkolwiek wiedzę, bo ta leży i kwiczy, woła o dobicie. Do przestrzennej prezentacji dźwięku wystarczą 2 (słownie: dwa) przetworniki, a pakowanie 7 przetworników marnej jakości do jednej muszli to proszenie się o kłopoty. Nie masz pojęcia o temacie i wciskasz ludziom sprzęt, który sam kupiłeś, porada w stylu "mam, polecam". Nie wspomnę o jakości jaką prezentuje Razer swymi chińskimi słuchawkami z domalowanym logiem... czy też te "świetne" słuchawki Syva, które grają, jak doki z Chin za 3$.

 

@handloc

 

Superlux HD681 czy też HD668B to bardzo fajne słuchawki, które możesz w tej cenie kupić, do gier będą się bardzo dobrze nadawać, do muzyki z resztą też :) HD681 EVO MKII też są niezłe, ale te już mają bardziej basowy charakter i nieco przyciemniony, basu jest więcej od dwóch powyższych par.

Edytowane przez FeX
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...