Skocz do zawartości

Zmiana zasilacza 750W na mniejszy


Recommended Posts

Witam,

 

Planuję powoli zmienić zasilacz z mojego Corsair'a (http://www.komputronik.pl/index.php/sea ... ategory/1/) na jakiś mniejszy i modularny.

 

Zastanawiałem się jaki będzie najodpowiedniejszy.

Zakładam w niedalekiej przyszłości zmianę grafiki na coś mocniejszego, oczywiście OC jak najbardziej wchodzi w grę.

 

Pomyślałem, że najlepiej będzie wziąć jakieś 650W, żeby nie było potem problemu z brakiem mocy.

 

Co o tym myślicie? Możecie coś polecić jak Wam się chce.

Link to post
Share on other sites

Oj, zapomniałem o budżecie. Sprzedam ten z jakieś 300-350zł i to mniej więcej jest budżet. Ewentualnie mogę dołożyć jak będzie warto.

 

Nie podoba mi się w nim stos kabli, które ciężko gdzieś schować. Poza tym jest za mocny jak dla mojego komputera (konfig w podpisie).

Myślę, że dobre 550W podołałoby mojemu sprzętowi a 650W to już będzie ze sporą nadwyżką. Dlatego własnie jakiś 650W modularny bym sobie marzył.

Link to post
Share on other sites

nie polemizuje z Taba Vox - tylko z fanatykiem fabryk - seasonic X jest oczywiscie dobrymi i oplacalnym dla tego kto go chce i potrzebuje ale dziwi mnie ****.. ze za 340 dobry zasilacz jest nie oplacalny

 

ciekawy jestem kiedy bylby oplacalny za 280? czy za 240? a moze nigdy bo nie zrobila go odpowiednia fabryka wg listy polecanych fabryk?

Link to post
Share on other sites

@severn. Dobry zasilacz w dobrej cenie.

@lopez2. Jasne. W końcu kwestia opłacalności dla każdego może być inna. Niestety zbyt wielu chciałoby najlepsze komponenty najniższym kosztem. Jakość v Opłacalność nigdy nie idą w parze. Czy user's nie znają praw rynku? ^^

Link to post
Share on other sites

Pierwszy raz o tej firmie słyszę. Poza tym to ma być zasiłka 650W. A tu jest w jednym 560W za ponad 4 stówy. Drugi 520W, ale przynajmniej za normalną cenę.

 

A może coś OCZa, Corsair'a, Chieftec'a? Najpierw musiałbym zobaczyć tego Seasonic'a u kogoś. A u nikogo nigdy go nie widziałem. Dlatego wolałbym żeby to było coś z firm po prostu najpopularniejszych i sprawdzonych przeze mnie i innych.

 

Te 400zł jeszcze bym przełknął gdyby to było 650W.

 

Zapomniałem jeszcze dodać, że kable powinny być oplatane. Tak samo jak w moim obecnym.

Link to post
Share on other sites

a co on takiego miazdzy?

 

bo mozna zrozumiec ze np gtx 580 miazdzy gtx 480 ogolnie jako produkt (jeden jest znosny drugi pomylką ) i jest to wymierne

mozna uznac ze i3 miazdzy athx3 i tez jest to wymierne

 

ale jeszcze niewdzialem by w moim czy w kompach ktore znam enermax cokolwiek miazdzyl wydajnoscia

 

owszem miazdzy ale kieszen - nic nie dajac konkretnego co byloby niezbednym czy chocby mocno przydatnym dla kompa

Link to post
Share on other sites

Coś ciężko idzie z tymi zasilaczami...

 

A jak Seasonic realizuje gwarancję w Polsce? Jakoś nie widzi mi się czekanie miesiąca aż dadzą nowy zasilacz. Oczywiście wiem, że sklepy od razu dają nowy a zepsuty odsyłają, ale w tym przypadku są to bardzo rzadko spotykane zasilacze.

 

Myślę, że w tej chwili nie będę się pakował w eksperymenty z nową firmą.

 

Jeśli możecie to podajcie kilka modeli z tych najpopularniejszych producentów w cenie nie większej niż 440-50zł.

Link to post
Share on other sites

Ja wcale nie twierdzę, że jest zła. Po prostu wiem jak mają się sprawy gwarancji jeśli w grę wchodzi firma, która nie ma żadnych przedstawicieli w Polsce.

 

Użeram się właśnie z wymianą dysku WD i powiedziałem sobie, że więcej nie kupię nic firmy, która nie ma kompletnie żadnego przedstawicielstwa w Polsce.

 

Dlatego w grę wchodzą tylko firmy takie jak Corsair, Chieftec, OCZ itd.

Link to post
Share on other sites

Polecam:

 

http://www.ceneo.pl/2656936s

 

Kumplowi ostatnio na nim kompa składałem i nie ma najmniejszych problemów. Możesz sobie wybrać, do której linii co podłaczysz. Osobne linie dedykowane CPU i GPU. Do tego to jednak 750W, więc zapas mocy jest olbrzymi. Czym mocniejszy zasilacz tym jest chłodniejszy i cichszy, ponieważ nie musi cały czas pracować ze swoją maxsymalną mocą. U kumpla jest bardzo cichy, i chłodny. Po godzinnej grze w Metro wieje leciutko ciepłym powietrzem, przy czym i tutaj jest bardzo cichy. Ogólnie seria CFT jest bardzo fajna, chociaż na rynku już trochę jest i pewnie znajdziesz lepsze/podobne zasilacze w tej cenie. Jednak jak dla mnie CFT-ki są wyśmienite. Mam sam 500W w domu i u kumpla 750W więc polecam. Nie warto za zasiłkę przepłacać, skoro można mieć taniej i dobrze.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...