Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam posiadam router Tplinka WR841N i w domu zasięg jest znośny ale kompa mam w garażu 10 metrów od domu (Odbiornik tp link wn722N) niby 4 kreski chodzi jak chodzi ale chce coś lepszego net jest 8 Mb/s 

 

 

myślałem nad http://www.asus.com/pl/Networking/RTAC68U/i dokupieniem mobilnego internetu ale pytanie będzie bardziej  stabilnie chodził net i czy będę widział różnicę Powiedzmy sobie do 1000zł zł router plus odbiornik jeśli jest potrzebny 

 

Mój Tp link potrafi gubić pakiety już robiłem różne rzeczy i wiem że muszę wymienić ten router 

Co doradzacie ?

 

 http://www.speedtest.net/result/4778906722.png

Link to post
Share on other sites

Tak ponieważ mieszkam u teściów i nie chce nigdzie wiercić 

Wiec jak chce to muszę właśnie coś takiego zrobić a z drugiej strony w domu 180m2 (router jest na strychu ze względu na zasięg w garażu )zasięg u góry jest piękny a na dole już 2/1 kreski więc muszę kupić coś lepszego a starczy na dłużej 

Link to post
Share on other sites

No ok, jak będziesz gdzieś dajmy na to potrzebował prąd to też będziesz musiał bezprzewodowo podłączać bo teście nie pozwolą?

 

Mamy 21 wiek, możliwości zrobienia tego jest wiele, na pewno także w ten sposób by nie rozwalić połowy domu, by wyglądało to schludnie i przede wszystkim dobrze działało - a o to chyba chodzi. 

 

Nie szkoda Ci 1000zł?

Link to post
Share on other sites

Powiem tak nie chce być oceniany nie jesteś w mojej skórze ale wolę wydać (1000 zł MAX )  i mieć z głowy a jak powiedziałem jestem zmuszony bo obecny router gubi mi pingi. A jak kupić to coś lepszego a Garaż jest dla mnie pewnego rodzaju azylem tam mogę grać itp a z drugiej strony nie chce aby mysz albo inne dziadostwo mi zjadło kabel 

Edytowane przez lazarq
Link to post
Share on other sites

Wiem ale spawa wygląda tak od słupa do domu jest 4 użytkowników a kabel był przewidziany na 2 i dla tego światło przygasa.

 

A jak napisałem w pierwszym poscie chce doładować ten internet prze kupienie np Plea a router Asusa daje mi taką możliwość ale pytanie jest takie czy to ma sens czy będę widział różnicę testy jedno a praktyka drugie już myślałem nawet o kupieniu ups do Routera aby stabilniej działał.

Link to post
Share on other sites

Jeśli to faktycznie problem zasięgu to zmiana routera na tego Asusa wcale nie musi pomóc, problemem mogą być przeszkody któe tłumią sygnał. A 5GHz tu nie pomoże bo jest nawet bardziej czułe na tłumienie niż 2.4GHz. No ale zawsze możesz kupić wysyłkowo i masz 14 dni na zwrot jak nie zagra. Opcja z PLC może być lepszym rozwiązaniem. A połączenie od słupa do domu nie ma związku, istotna jest instalacja wewnątrz budynku. A z tym Playem to sprawdź jak z zasięgiem i stabilnością u Ciebie bo wydasz 1000 i założysz nowy wątek "dlaczego mam taaaaaki ping?".

Link to post
Share on other sites

Powiem tak miałem innego tp linka i zasięg w garażu był bardzo słaby 2 kreski i bardzo gubiłem ping przeszkód od garażu do domu nie ma. Wiem że wymiana pomoże ale pytanie jak bardzo ? W co zainwestować ,play chodzi ładnie ale cudów nie ma ale jeśli można rozdzielić obciążenie na pół a Asus ma taka ciekawą funkcje  ?


Proszę o zamknięcie tematu 

Link to post
Share on other sites

Powiem tak miałem innego tp linka i zasięg w garażu był bardzo słaby 2 kreski i bardzo gubiłem ping przeszkód od garażu do domu nie ma. Wiem że wymiana pomoże ale pytanie jak bardzo ? W co zainwestować ,play chodzi ładnie ale cudów nie ma ale jeśli można rozdzielić obciążenie na pół a Asus ma taka ciekawą funkcje  ?

Proszę o zamknięcie tematu 

a może tak repeater gdzieś na piętrze ustawić w takim miejscu by dawał internet niżej/dalej ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...