Skocz do zawartości

Czarne MOBO Z170


Recommended Posts

Szanowne grono pedagogiczne, po ostatnich rewelacjach odnośnie płyty AsRock Z170 Extreme4, a konkretniej o maksymalnym stabilnym OC w granicy 4,4GHz postanowiłem zrezygnować lub wstrzymać się z jej zakupem.

Wielka szkoda, bo zarówno w zakresie możliwości (na papierze) oraz designu była ona wyborem niemal idealnym pod moje wymagania. Ładne radiatory, zabudowane porty I/O itp.

 

Czy ktoś z posiadaczy ma podobne problemy z OC procesora? Znalazłem już kilka podobnych wypowiedzi w tej kwestii, więc nie był to odosobniony przypadek w testach pclab.

 

Ewentualnie jaki czarny model polecacie? Ja znalazłem w zasadzie dwóch kandydatów na zastępstwo:

 

Gigabyte: http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-z170x-ud3-intel-z170-ddr4-usb-3-1-atx-ga-z170x-ud3-767306/

oraz

MSI: http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z170a-g43-plus-z170-ddr4-usb3-1-sata-3-hdmi-dvi-atx-784031/

 

Oba modele ubogie pod względem wizualnym, ale teoretycznie z podobnymi możliwościami co Extreme4. Widział ktoś może testy praktyczne tych płyt? Ewentualnie jakie polecacie w zastępstwie Extreme4?

Link to post
Share on other sites

Posiadam asrocka exstreme 6+ , z mojego punktu patrzenia brałem takie zasady czarny laminat równa się minimalizm.

Do tego wziąłem intela 6700. Karta graficzna 970 msi , wspaniale pasuje do czarnego laminatu. Światełka czerwone i wstawki Msi 970 gdzie jest więcej czerwonego. A czerwony pasuje do złotych pasków na płycie i wszystko się ładnie komponuje. Co do podkręcania, mnie to nie bawi ,a procek na dzień dobry ma 4 /machy/ hihihi wystarczy. Po za tym wszystkie topowe modele procesorów z intela długo zachowują swoje wykonawcze możliwości. Mogę jedynie dodać że obecne płytki to cyrk kolorów. I to ma kreować dobry smak /paranoja/. A jak się bawić w podkręcanie to tylko woda , no i cosik więcej. Patrząc na osiągi na wyrywki różnych stajni wszystko jest porównywalne różnica jest w zasięgu błędu pomiarowego. Kiedyś też patrzyłem na te fajerwerki jakie asus prezentuje w swoich płytach,

po czasie euforii były problemy z tymi nowościami. Tyle z mojej strony Asrocka mogę określić mianem minimalista. Wcześniej miałem gigusia to solidna firma, nawet otarłem się o ich serwis - wsio było wszystko dobrze. 

Link to post
Share on other sites

Sam od zawsze miałem MOBO Gigabyte, jakoś tak kojarzy mi się z solidnością i niezawodnością podzespołów. Dość powiedzieć, że mam jeszcze funkcjonującą płytę pod socket 775 i na przestrzeni 16 lat jest nadal w użytku, bez żadnych awarii czy spuchniętych kondensatorów.

AsRock właśnie skusił mnie ładnym wykończeniem i stonowaną kolorystyką. Dosłownie rzygam już czerwonym i białym kolorem powielanym u producentów jak w chińskiej fabryce. Wszystko praktycznie jest z czerwonymi elementami, co mnie po prostu odstrasza.

 

Sam już nie wiem jak z tym Extreme4, w komentarzach pod testem doczytałem, że redakcja użyła starego BIOSu i bardzo "podstawowych" ustawień w samym UEFI, więc tu może tkwić problem. Generalnie cały zestaw ma być złożony w kolorystyce czerń-pomarańcz co wiąże się prawdopodobnie z lekkim malowaniem MOBO lub zamiast pomarańczu zrobię zestaw ze złotym odcieniem pod płytę AsRock. Normalnie mętlik przez te testy, które z założenia powinny wyjaśniać i pomagać, a nie gmatwać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...