Skocz do zawartości

Monitor VA Samsung 23.5" S24E510CS


Recommended Posts

Witam

 

Planuję zakupić monitor do gier mmorpg i fpsów.

Monitory 120hz i 144hz odpadają ze względu że żadko kiedy osiągam 120 fps+.

 

Zależy mi na dobrej czerni i dobrych nasyconych kolorach bez widocznego smużenia.

Wyczytałem że monitory z matrycami VA plasują się gdzieś pomiędzy TN a IPS (bliżej im do IPS).

 

Sprawdzałem parę monitorów:

 

1. Benq 24" LED EW2440L - VA, zupełnie inaczej wyglądały na tym monitorze kolory niż na monitorze VA od Samsunga (samsunga widziałem w sklepie). Kolory strasznie wyblakłe i bardzo zamglony obraz w grach. Dziwnie to wyglądało.

 

2. HP Pavilion 23xw na matrycy IPS - super kolory, obraz mega (monitor za 650 zł) jednak w grasz widoczne mocno smużenie. 

 

3. Eizo Foris FS2434 na matrycy IPS - oddałem HP'ka i wziąłem tego EIZO bo myślałem ze skoro IPS to obraz będzie taki sam jak w tym poprzednim. Tutaj się troszkę zawiodłem, pomimo ustawiania w opcjach kolorów itd (informacje brałem z pewnego forum o monitorach EIZO), obraz mi się nie podoba tzn. zawiodłem się, nie tego się spodziewałem za 1300 zł.

 

Zastanawiam się nad monitorem VA Samsung 23.5" S24E510CS - podobno nie ma smużenia

(tutaj w sklepie w grach nie mogę sprawdzić tego a sprzedawcy próbują mi wcisnąć monitor z ekranem odblaskowym innej firmy droższej o 400 zł).

Kolory są dużo lepsze w tym samsungu niż w BENQ którym testowałem, czerń jest czarna a kolory wydają się być dobrze nasycone. Pomijam fakt delikatnego zakrzywienia ekranu.

 

W necie ludzie też piszą o monitorach Samsunga na matrycach PLS, ale to chyba tak jak w IPS.

 

Podsumowując:

 

Zależy mi na dobrym ostrym obrazie, z ładnymi kolorami i dobrą czernią, bez smużenia. 

Czy ten monitor sprawdzi się?

 

ps. wiem że są monitory za 1,5k plus co mają wszystko lepsze ale mi chodzi akurat o ten monitor.

 

Pozdrawiam

 

 

Link to post
Share on other sites

Zostawmy te "ładne" kolory i oceńmy czy monitor smuży czy nie bo w sklepie to nie mogę tego sprawdzić.

 

Kolory mi się podobają, czerń też. W necie jest sporo opinii o matrycach VA. Jedni twierdzą że są gorsze od IPS bo mają kiepski czas reakcji i smużą (opinie z lat 2011 do 2014) a drudzy twierdzą że nie ma smużenia i że lepiej się sprawdzają w grach i filmach (opinie z 2014 i 2015). 

W sklepie jest wyświetlany ten sam film na wszystkich monitorach, ale tak dałem się nabrać na HPka. Na wystawie piękne kolory, ładnie na filmie wszystko było a w domu w grach smużenie. Wybierałem wzrokiem. Obraz miał najładniejszy na filmie w markecie (porównywalny z tymi co kosztował 1500zł) ale w grach szkoda gadać.

Edytowane przez Curraras
Link to post
Share on other sites

VA smużą, jak ktoś tego nie widzi to żadnego smużenia w życiu nie zobaczył, ani nie zobaczy, bez symulacji impulse type nie da się tego przeskoczyć, a niestety FG2421 wycofano z powodu problemów z panelem, niemniej możesz spróbować, sztuka bez wad to świetny monitor

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...