Skocz do zawartości

Karta pod PhysX i dla CUDA.


Recommended Posts

Witam, chcę zakupić kartę graficzną aby wspomóc procesor w renderowaniu w Adobe Premiere Pro.

Reszta sprzętu:

i7 4790K

R9 295X2

16GB RAM HyperX 2400MHz CL11

Plextor M6S 128GB 

Crucial MX200

Seagate Barracuda 1TB

WD RED 3TB

Asus Z97-Pro Gamer

Super Flower Leadex Gold 1000

 

I tu się zastanawiam - czy zasilacz wytrzyma dodatkową kartę? I czy taki GTX będzie również wspomagał mnie w grach przy np. hairworksach?

 

Budżet nieokreślony, ale w granicach 1k zł na fv23%. Myślałem o GTX 660Ti.

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Edytowane przez BrunoxD
Link to post
Share on other sites

Źle kombinujesz, opchnij to prądożerne badziewie i kup gtx'a 980ti a nie baw się w półśrodki, mniej prądu, mniej ciepła, lepsze wsparcie sterowników - karta jednoprocesorowa vs sli.

widać że się g**no za przeproszeniem znasz a się wypowiadasz radeon r9 295x2 jest obecnie najwydajniejszą kartą graficzną na rynku a pobiera tylko 450w (co jak na tą wydajność nie jest nic dziwnego) energii i najgorsze chłodzenia trzymają na nim spokojnie max temp 80 co nawet jednoprocesorowy titan ma 85 więc twój argument jest inwalidą a co do sterowników to się nawet nie wypowiadam bo to nvidia ze swoimi co tygodniowymi sterownikami niby nie chcący blokuje OC kart mobilnych oraz specjalnie obniżą wydajność starej serii kart GTX 7XX a sterowniki AMD z wersji na wersji są coraz lepsze co potwierdzają stery 14.9 vs 15.10

 oraz nie olewają klientów dając wykastrowaną architekturę maxwell (choć udaną)

co do autora 

kiedyś można było łączyć radeony oraz gforcy ale chamska nvidia to oczywiście zablokowała jednak entuzjaści oczywiście zrobili program który znowu na to pozwala lecz to jest już nie wspierane od wielu lat bodajże gtx 4xx hd 5xxx/6xxx jeśli dobrze pamiętam i nie robiło takie połączenie wielu problemów a wydajność w physX rosła o wiele procent 

i ostatnie co do łączenia kart tu zbawicielem jest microsoft oraz amd bo dzięki współpracy tych 2 firm mamy dx 12 oraz fukcję łączenia kart graficznych zintegrowanych,mobilnych i deskopowych , współdzielenie pamięci kart graficznych oraz łączenie kart graficznych różnych firm których chamska nvidia nie zablokuje ponieważ nie może oraz nie mają jak do zrobić poprzez

sterownik więc na razie warto się powstrzymać do oficjalnej premiery dx12 i gier robionych pod dx12 oraz popatrzeć jak to będzie działać 

 

/ chyba można wytłumaczyć coś bez obrażania kogoś czyż nie?!/ worm

Edytowane przez worm
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Możesz teorytycznie przełączyc w panelu nvidi ( zakładając ze bedziesz juz mial geforca) poszczegolne rzeczy na nvidie. Sam osoboscie mam tak polaczone gtx970 + gt630 . Z czego pierwsza karta zajmuje sie sama gra a druga karta dodatkowymi rzeczami typu physx. Nie wiem niestety jak to jest z rzeczami typu gameworks hairworks gdyz wspieraja to tylko gtx'y. Podejrzewam ze takze bedzie mozna ustawic sama gra na jednej karcie a na drugiej dodatkowe bajey (hw,gw, physx ).

Link to post
Share on other sites

Projekt Hybrid physx słabo się rozwija już od dłuższego czasu:

 

http://www.ngohq.com/graphic-cards/17706-hybrid-physx-mod-v1-03-v1-05ff.html

 

Najlepiej byłoby pożyczyć nawet coś typu 9600GT i sprawdzić, czy da się to jeszcze spiąć.

 

Pod same obliczenia CUDA, to z nowych kart mieścisz się w budżecie na GTX960, ale niech się wypowiedzą koledzy od renderingu, bo nie wiem jak z wydajnością Kepler vs Maxwell.

Link to post
Share on other sites

@up 

Ale do czego tutaj mod ( może źle rozumuje)

Kolega ma główną kartę od AMD 

Podłącza drugą kartę od Nvidi. 

Instaluje sterowniki.

Gdy system wykryje nową kartę ( nvidię) to na pulpicie po kliknięciu ppm powinna być opcja - panel sterowania nvidia.

Wtedy ustawia physx na drugą kartę.

Czy i jak to działa z Hair- oraz Game-works to nie wiem. W moim przypadku druga karta służy za wyśw. obrazu na drugim monitorze i wspieraniu pierwszej karty w grach poprzez obliczenia physx'a ( był gdzieś już o tym temat i przyrost fps w moim wypadku dzięki karcie za jakieś 150zł jest opłacalny ).

Sam jestem ciekaw jak to wygląda przy połączeniu z radeona.

Co do tego moda to służył on aby łączyć w ten sposób dwa radeony i mod sprawiał że druga karta graficzna obliczała physx - lecz miała większe obciążenie na siebie przez to ( bynajmniej tak to zrozumiałem z tematu w.w. gdzie już była rozmowa o takim łączeniu kart).

Link to post
Share on other sites

 

Puciek15, niestety to nie jest takie proste jak się wydaje. Na początku to tak działało, ale zielonych wqrzało, że ludzie kupują nowego radka zamiast gf, a starego gf zostawiają do physx'a i zablokowali tę możliwość i radek + gf nie oficjalnie razem nie wspierają się. Na szczęście moderzy trochę to ogarnęli i odblokowali ale mimo wszystko z tym nie ma tak wesoło. Dużo kombinowania a i z nowymi grami może nie działać, o ile w ogóle się uda to uruchomić.

 

Link to post
Share on other sites

Tak jak patrzę to 660Ti i GTX 650/Ti to GTX 660Ti ma o prawie tysiąc więcej rdzeni CUDA, a w wersji Ti połowa. Ale nie wiem jaki to może mieć wpływ na czas renderu.

 

A ceny to ok. 550 za GTX 660Ti, 300 za GTX 650Ti  i GTX 650 za 200/

Edytowane przez BrunoxD
Link to post
Share on other sites

Sam nieco poszukałem bo myślałem czy może dokupić i wynika z tego że dobrze radzi sobie Kepler z tego typu zadaniami, ale wygląda na to że mod hydra jest obecnie dość ubogi trzeba by wymienić  główną kartę na gtx wówczas powinien spokojnie wystarczyć gtx 660 ti lub gtx 760 jako dodatkowa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...