Skocz do zawartości

Składak co sądzicie?


Recommended Posts

Witam serdecznie,
 
skłądam sobie komputer za jak dla mnie nie małe pieniądze dlatego chciałbym by wszystko do siebie pasowało dlatego przedstawiam swoją propozycję na tym formum. 
Zależy mi na ciszy i wydajności.
 
 
 
Prosiłbym o podpowiedzi porady,
 
Specyfikacja zapytania
  • Zastosowanie komputera : Gra w tym Wiesiek 3 i nowsze, Photoshop, Programowanie, Filmy, InDesign
  • Maksymalna kwota : ok 3000
  • Których części potrzebuję : Wszystkiego prócz dysku twardego
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: 1900x1200 EIZO EV2436W
  • Specjalne wymagania : Cisza i relatywnie o ile to możliwe mały pobór mocy, wskazanie na MSI
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Dysk SSD GoodRama Iridium
  • Własna propozycja zestawu :
Procesor:
Intel Core i5-6500 3,2GHz (BX80662I56500 944462)
 
Karta graficzna: 
MSI GeForce GTX 750Ti GAMING 2G (N750Ti TF 2GD5/OC)
lub
MSI GeForce CUDA GTX950 GAMING 2GB DDR5 PCI-E 128BIT 2DVI/HDMI/DP
 
Płyta główna: 
MSI B150 Gaming M3
 
Ramy DDR4:
Kingston HyperX Fury Black 8GB DDR4 (HX424C15FB/8)
 
Wentylator na procesor:
BeQuiet Dark Rock3 BK018
 
Zasilacz
BeQuiet Nie wiem jaki  :( z tej firmy
 
Dysk
Mam 240 SSD od GoodRama Iridium
 
Obudowa
Nie chciąłbym wydać dużej kasy na obudowę lecz chciałbym taką jakąś cichą.
 
DVD:

 

Najtańsze

 

  • Inne : Dziękuje za pomoc.
Edytowane przez KotWButach2
Link to post
Share on other sites

Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg

Fera 2 HE1224

B85M-E45 /intel B85, LGA 1150/

8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix Single Ranked

iHAS122 SATA (black)

R1 black USB3.0 (b/z)

VS 450W 80+ 120mm

i teraz do tego dorzucasz sobie gtx 970, problem że nie wiem w 100% jak z głośnością, ale ta nie ma złych opinii

GeForce GTX 970 OC 4GB DDR5 256Bit (1076/7000)

razem ok. 3100zł + Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

Masz tu wydajne 4 rdzenie, cichy cooler na cpu, szybki ram, częściowo wyciszoną obudowę (jest też biała wersja) zostajesz na haswellu, przyrost wydajności na skylake nie jest duży a tu masz znacznie wydajniejsze gpu, idąc w skylake jesteś zmuszony zejść do gtx 960, zasilacz ze sporym zapasem mocy i mobo na b85 ze 4 slotami na ram

Najlepiej poczekajmy na Kajtka odnośnie gpu ;)

Edytowane przez lewiis
Link to post
Share on other sites

Możesz też iść na Skylake: http://www.morele.net/inventory/info/nA87Kk/

 

Mój zestaw jest nieco cichszy, głównie dzięki półpasywnemu chłodzeniu na karcie graficznej, aczkolwiek tracisz trochę wydajności. Masz tu pożądaną i5kę, cichy cooler, szybki ram, płytę na b150 z czterema slotami na ram (max. 32GB), zasilacz z zapasem mocy, fajną i niedrogą obudowę no i napęd.

 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli szukacie dobrego GTX-a 970 z pół pasywnym chłodzeniem to najlepiej wybrać:

http://www.morele.net/karta-graficzna-gainward-geforce-gtx-970-4gb-gddr5-256-bit-hdmi-dvi-2x-minidp-box-426018336-3521-775817/

 

Swoją drogą w tym budżecie polecam jednak wybrać zestaw z Haswellem, ponieważ przyrost wydajności jest mniejszy w porównaniu do wybrania Skylake + gtx 960.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...