Skocz do zawartości

Grafika w przedziale 1500-3000zł


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie :)

 

szukam karty graficznej. Przepraszam, że taki szeroki przedział cenowy, ale zaraz napiszę czemu.

 

 

-Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz: W następnym tygodniu, 3000zł

-Zastosowanie: Gry, autocad, filmy full hd, 

-Model i moc zasilacza: corsair rm 650

-Reszta specyfikacji komputera i5 4670k, 8gb ddr crucial ballistix, asrock fatality h87, obudowa corsair 33R (wyciszana)

-Rozdzielczość monitora w której grasz!
2560 x 1440

-Dodatkowe wymogi: mieszkam w akademiku więc w miaę cicha:) dodam, że miałem sapphire r9 290 tri x oc i przy furmarku jej za bardzo nie słyszałem.

 

A teraz dodatkowe informacje.

 

Otóż mam zamiar nadrobić zaległości w niżej wymienionych grach:

- AC brotherhood, revelations, 3.

- batma arkham city, arkham asylum,

- bullestorm

- far cry 2,3

- starcraft 2

- dishonored

- skyrim 

- bioshock 1,2, infinite

- deus ex

- grid 2, autosport

- dead island riptide

- mafia 2

- borderlands 1/2

 

Gry raczej nie należą do wymagających , i chciałbym grać na maksymalnych detalach w mojej rozdzielczości. Tak mam zaległości :) Ogram te tytuły, to potem przesiadka na nową serię nvidi( ew amd) i myślę, że to będzie dodatkowa moc, by grać w najnowsze tytuły.

Otóż kartę zamierzam sprzedać przed nową serią nvidii i wtedy wziąć kartę od razu z nowej serii. Nie chciałbym , by nie wiadomo jak straciła na wartości.

Myślałem nad gtx 970,980 oraz 980ti. AMD raczej nie chcę. 390x w testach pod 2k czasem przegrywa z 970, a i pograłbym se z physx :)

 

Co wy, drodzy forumowicze polecacie?

 

Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Do tych tytułów wystarczy GTX 970 (jeżeli odrzucasz R9 390), jednak przy tej rozdzielczości można by się pokusić o GTX 980 Ti. Będzie miał on jednak sens, tylko wtedy, gdy po ograniu tych tytułów zaczniesz przebierać w najnowszych i najbardziej wymagających.

Teraz tylko pytanie, za ile to się stanie, jakie tytuły planujesz następnie, oraz jak bardzo zależy Ci na efektach (te, z biblioteki GameWorks potrafią zamęczyć każdą kartę)?

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź.

Myślałem, że wszyscy chleją dziś i odpiszą za 2 dni :D

 

No zanim te gry ogram to myślę, że nowa seria nastanie (poczatek 2016) i dlatego nie chciałbym za dużo stracić, a wtedy bym sobie wziął ala gtx1080. Tak zależy mi na physx i tym innych ficzerach jak w tombraider tress fx.

No 390 raczej odrzucam, bo nie za dobrze sobie radzi, chyba, że jednak polecasz ten model ? Zaraz zerknę jak cenowo stoi.

A 980 zwykła?

 

Sam chciałem brać monitor z gsync, ale jak się okaże, że amd zrobi super grafiki to mi ten moduł zostanie i się będzie marnował. 60fps bardzo mi się podoba.

 

@kiziamizia2

Nie mam już jakiś czas tej 290.


Zapomniałem dopisać, że od razu procesor podkręcę pod 4,5 ghz jak się uda.

 

cóż, może jakiś shadow of mordor wpadnie na święta do biblioteki steam, czy ryse, son of rome, ale wątpię, bo żadna akrta nie da rady w 2k dać płynnych 60fps w ultra z tych co podałem.

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

 

 

No 390 raczej odrzucam, bo nie za dobrze sobie radzi, chyba, że jednak polecasz ten model ? Zaraz zerknę jak cenowo stoi.

Chodzi mi bardziej o to, że przy rozdzielczościach większych od Full HD, niektóre gry (na chwile obecną, mówimy o bardzo wąskim, niemalże elitarnym gronie) potrafią zutylizować więcej niż 3.5GB. W przypadku QHD, w ogólnym rozrachunku (średnia z kilku tytułów), GTX 970 po OC wciąż wygrywa, jednak są tytuły w których zdarza mu się przegrać.

Do tytułów które podałeś brałbym GTX-a 970.

 

 

P.S.
Zweryfikowałem swoją wiedzę na temat QHD i muszę przyznać, że jest lepiej niż myślałem.

https://www.techpowerup.com/reviews/MSI/R9_390X_Gaming/22.html

Warto zwrócić uwagę na R9 290x i R9 390x. Różnica w ich wydajności jest mała i wynika głównie z szybszego rdzenia. Jeżeli chodzi o fps-y, to nie widać zalet płynących z większej ilości VRAM-u, być może FCAT pokazałby co innego.

Link to post
Share on other sites

No w tej grze widzę, że 390x ma więcej fps o 10 nad 980, a jest sporo tańsza, a nawet w większej ilości gier tak jest, ale tam podają średni fps. minimalny pewnie będzie na korzyść nvidii ?

W tej rozdzielczości raczej idą łeb w łeb. Pewnie 980 się lepiej kręci.

 

Na której karcie najmniej bym stracił?

Chodzi mi o sprzedaż przed wyjściem serii gtx1xxx.

 

Wziąłbym chyba tą 970, by wymaksować gry z physx, i je przejść. W mafii 2 czy batmanie ten efekt wyglądał super. Chyba,że jak to włączę to mi spadnie do 10 fps?

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

@Blaven
Nie chce przytaczać wszystkich benchmarków ale przyznasz racje.. to co napisałeś dot. R390 i 970 jest nieprawdą. Nawet po OC 970 nie dorówna 390 w rozdzielczości pow. fullHD.
Jeśli mowa o fullHD to z paluszkiem w przysłowiowym miejscu wygrywa 970
Osobiście  w takim przedziale brałbym coś z 980 :) Na 100% uciągnie detale na max w rozdzielczości którą podałeś. . Zależy na ile kartę bierzemy. Rok/półtora brałbym coś z 980. Jeśli zamierzasz kupować kartę na dłużej to brałbym AMD
TressFX jest od AMD btw.
@edit
Po przesiadce z GTX;ów od samego początku z komputerami, nie odczułem braku physx :)

Edytowane przez Geseum
Link to post
Share on other sites

Karta pewnie na pół roku. 

 

 

Myślałem jeszcze nad ultrahd 60hz, ale ponoć niektóre rzeczy jak programy itp nie są do tego przystosowane.

W sumie do większości gier by się nadała ta 390x w 4k przy 60fps bez AA.

 

Tutaj ktoś gra w wyższej w bulletstorma i fajnie całkiem działa na 290

 

 

 

 

 

Tutaj ac na prehistoryku 670 i też fajnie działa 30-40fps

 

 

 

 

 

Swoją drogą

 

390x ma aż 100W więcej poboru jak 290x? !!

 

Sporo dylematów, przemyślę to wszystko i dam znać :)

Proszę jeszcze o swoje opinie.

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

Masz kasę na 980ti to ją kupuj, bardzo dobrą wersję od palita dostaniesz za 2850, karta spokojnie starczy na 2-3 lata grania na ultra/wysokich w twojej rozdzielczości, nowe karty od nVidii będą dopiero jesienią, a taki gtx 780ti do tej pory w niektórych grach jest lepszy od 970.

A r9 390 pomimo że jest kartą na poziomie gtx 970 to na pewno jest kartą na dłużej niż 2 lata - 970 z resztą też nie, ta karta już ma 2 lata i minimalny potencjał OC, vram jej nie pomoże.

Edytowane przez katystopej
Link to post
Share on other sites

 

@BlavenNie chce przytaczać wszystkich benchmarków ale przyznasz racje.. to co napisałeś dot. R390 i 970 jest nieprawdą. Nawet po OC 970 nie dorówna 390 w rozdzielczości pow. fullHD.Jeśli mowa o fullHD to z paluszkiem w przysłowiowym miejscu wygrywa 970Osobiście w takim przedziale brałbym coś z 980 :) Na 100% uciągnie detale na max w rozdzielczości którą podałeś. . Zależy na ile kartę bierzemy. Rok/półtora brałbym coś z 980. Jeśli zamierzasz kupować kartę na dłużej to brałbym AMDTressFX jest od AMD btw.@editPo przesiadce z GTX;ów od samego początku z komputerami, nie odczułem braku physx :)
Opieram swoją wypowiedź na tym:https://www.techpowerup.com/mobile/reviews/Powercolor/R9_390_PCS_Plus/30.htmlPhysX to miły dodatek, ale, rzeczywiście, można bez niego żyć.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Masz kasę na 980ti to ją kupuj, bardzo dobrą wersję od palita dostaniesz za 2850, karta spokojnie starczy na 2-3 lata grania na ultra/wysokich w twojej rozdzielczości, nowe karty od nVidii będą dopiero jesienią, a taki gtx 780ti do tej pory w niektórych grach jest lepszy od 970.

 

A r9 390 pomimo że jest kartą na poziomie gtx 970 to na pewno jest kartą na dłużej niż 2 lata - 970 z resztą też nie, ta karta już ma 2 lata i minimalny potencjał OC, vram jej nie pomoże.

 

 

A czytałeś mój 1 post?

Pisałem do nowej serii, czyli wychodzi na to, że max rok.

 

Rozumiem, że 970 najlepsza do full hd, a do 2k 390x?

 

Czemu na gurtu3d i na techpowerup są zupełnie inne wartości pobieranego pradu przed 390x?

 

http://www.tomshardware.com/reviews/amd-radeon-r9-390x-r9-380-r7-370,4178-9.html

 

nie no w akademiku prądu mogę szarpać ile chcę, ale 100W więcej jak 980 ?

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

Doszedłem do wniosku, że nie ma co kusić losu. Na chwilę obecną nie ma jakiś dużych różnic w grach, między 3.5 GB, a 8GB VRAM-u, z drugiej jednak strony, nie na również dużych różnic w wydajności obu krat. Bierz R9 390, albo GTX-a 980 (do 2000zł).

W QHD i z PhysX? Zależy od gry i twoich oczekiwań. W Wiedźminie, w ciężkich momentach, miałbyś ok. 40-50 FPS (po OC).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie no, chodziło mi @blaven o te starsze gry jak mafia 2, czy borderlands 1/2 :)

Bulletstorm chyba miał wbudowanego physx, nie pamiętam.

O nowe gry nie martwię się, bo wtedy będę miał nową grafikę.

Jeszcze myślałem nad monitorem 4k, ale odpuszczę. Skalowania tekstu się boję. A za nim obsłużą grafiki nowe gry to bym musiał czekać 5 lat znowu :D

 

Zresztą doczytam na necie za chwilę :)

dzięki, że odpisałeś.

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

@Blaven

Nie chce przytaczać wszystkich benchmarków ale przyznasz racje.. to co napisałeś dot. R390 i 970 jest nieprawdą. Nawet po OC 970 nie dorówna 390 w rozdzielczości pow. fullHD.

Jest jak najbardziej prawdą.

970 po mocnym OC w 1440p nie dość, że zbliża się bez problemu do R9 390 po OC to jeszcze jest  wstanie w tej rozdzielczości wygrywać.

Tutaj masz test GTX970 @ 1050Mhz vs R9 390 @ 1000Mhz

 

 

Z referencyjnego 970 wyciągniesz +23% po OC natomiast z R9 390 przy dobrych wiatrach wyrwiesz +10%.. Przelicz sobie to na końcową wydajność i wychodzi, że bez problemu 970 jest w stanie konkurować z R9 390 w rozdzielczości 1440p.

 

 

@BuryZenek

Na Twoim miejscu nie bawił bym się w półśrodki. Jeżeli możesz przeznaczyć 3tyś zł na grafikę to celuj w GTX980Ti tym bardziej, że będziesz grał w 1440p.

980 od razu sobie odpuść bo przy obecnej cenie jest bardzo nieopłacalna! Dokładasz 450zł i masz 980Ti czyli +50% większą wydajność.

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

dzięki Ci za odpowiedź :)

 

Przy dołożeniu 450 zł to chodziło Ci o tego msi?

https://cenowarka.pl/msi-gtx-980ti-6gd5t-oc-v323-014r-a1328759.html

 

No na początku byłem skłonny dać 3 tys za gigabyte g1 gaming, ale ten msi aż 250zł tańszy. Czemu? Kiepski do podkręcania?

 

PS rozumiem, że nawet 980ti nie da rady za bardzo w 4k w tych grach co napisałem ?

Oglądałem na 980 w far cry 4, a on ma większe wymagania niż 3 i było 30-40fps.

Różnica w cenie 2k, a 4k to 500zł niecałe, więc sam nie wiem, ale chyba zostanę przy 2k, a w gsync nie am co się pakować, bo jak zmienię kiedyś grafikę na amd to nie będę miał z tego pożytku.

Zresztą pod koniec tego tygodnia idę sprawdzić tego 2k z gsync z ciekawości.


Zapomniałem dopytać.

Nvidia też obsługuje free sync? 

Bo czytałem rok temu , że miała obsługiwać. Jak nie to tylko ona została, bo nawet intel już obsługuje.

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...