Skocz do zawartości

Procesor przyklejony do radiatora.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez wiher123,

Recommended Posts

Witam, proszę Was o pomoc w pewnej sprawie:

Próbując zdjąć radiator z procesora pojawił się problem ponieważ wyszedł on razem z CPU!

Podgrzewałem suszarką radiator ale klej jest twardy jak skała i procka nie da się ruszyć ani na boki, ani w górę.

Czytałem, że można włożyć radiator z CPU do torebki antystatycznej i do zamrażalnika; w ten sposób pasta straci właściwości i procesor da się 'odłupać', ale czy jest to bezpieczna metoda?

Może macie jakieś inne sposoby?

 

 

http://s2.ifotos.pl/mini/WP2015092_srpeanh.jpg

Edytowane przez bartek93
Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie uszkodziłeś już procesor lub socket.

Zależy ci na chłodzeniu? Możesz spróbować nożem podważyć lekko.

Btw. dziwne że podgrzewanie na to nie działa.. powinno i to dobrze.

 

Procesor wizualnie wydaje się być w porządku.

Chłodzenie będzie nowe więc na tym mi nie zależy.

Z nożem będzie ciężko, bo odstep między procesorem a radiatorem jest niewielki ale spróbuję.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Podgrzewaj procesor suszarką[wiem że próbowałeś ale z bardzo bliska podgrzewaj góra 1cm od procesora tak by pinów jedynie nie zagiąć] i próbuj nim ruszać na boki po 30 minutach męczenia powinno puścić w moim przypadku z athlonem ii x2 4800+ taki sposób zadziałał więc nie wiedzę problemu by tu taki sam sposób dał radę.

Edytowane przez wiher123
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

Przyłoż kawałek płaskiego drewna do procesora i delikatnie pobijaj. Miałem kiedys podobny problem, na szczeście nic nie było uszkodzone. Od dawna jak ściagam chłodzenie na podstawkach amd pierwsze co robie to przekrecam radiator, a dopiero potem podnoszę.

Problem jest taki że to nie intel i jest wysokie ryzyko uszkodzenia nóżek... tak wiem siła się rozłoży, ale mimo wszystko lepiej nie ryzykować.
Link to post
Share on other sites

Ci co doradzili tobie użycia nożyka do tapet już powinni mieć bana z samej głupoty, odkleić taki procesor jest nad wyraz łatwo, jest kilka metod najłatwiejsza to chwyć za boki i delikatnie go obracaj w prawo-w lewo, powinno puścić, uszkodzić go nie uszkodził bo ich nie wygiął. 

Podważać go nie radzę bo jak wystrzeli i spadnie gdzieś na podłogę to jest 99% szans że wszystkie piny będą wgniecione. Najlepiej nim po prostu próbować ruszać, przesuwać ale nie ciągnąć bo to nic nie da, za dużo pasty jest a ona potrafi trzymać.

Edytowane przez Ragnar Lothbrok
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

W sumie skoro wyciągnął procesor razem z chłodzeniem.. może to wyjść tragicznie. Zostaje suszarka i obracanie procesora. Proszę tylko autora aby złapał za krawędzie a nie za nóżki.. tych nie dotykać, choćby świat się walił.

Edytowane przez PLSBX
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Częsty błąd , ściąganie chłodzenia bez rozgrzania kompa, jedynie jeśli nie ma możliwości wł komputera , ale wtedy możemy podgrzać suszarką sam cooler -- teraz zostaje ci to samo , ale tak jak napisałem, grzej chłodzenie a nie w piny procka.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

bo przed demontażem chłodzenia powinno się odpalić komputer aż procesor osiągnie optymalną temperaturę i potem demontować. wystarczy z bliska walić susza

 

Przed demontażem komputer był włączony sporo czasu ;) Dłuższe podgrzewanie rozwiązało sprawę; dziękuję wszystkim za pomoc :)

Link to post
Share on other sites
  • 6 lat później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...