Skocz do zawartości

Procesor, płyta, pamięć do 2000 zł


Recommended Posts

Witam.

Planuję zakup nowego procesora, płyty i pamięci. Obecnie mam FX-8320, 2x4 gb ram, gtx 970. Planuję sprzedać FX'a z płytą i pamięcią. Będę miał wtedy łącznie do wydania 2000 zł. Co mam kupić? Pchać się w SKylake jakiegoś słabszego? Bo fundusze widać jakie mam. Czy moze kupić I5-4690K z jakąs dobrą płytą by potem kupić na nią I7-4790k?? Jakie są wasze propozycje? Jakie płyty, jaki procesor jaka pamięć? :)

Link to post
Share on other sites

Cześć , ja bym już poszedł w Skylake  , niekoniecznie słabszego :

 

procesor - http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=68848

płyta        - http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=68722

ram         - http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=67990

 

Razem 2003 zł , z czasem dokupisz chłodzenie i będziesz mógł kręcić .

Jaką masz obudowę ?

Link to post
Share on other sites

Ja bym raczej poszedł w 4690k + msi z97-g43 + 8gb ramu 2400mhz cl11 pokroju kingston hyperx (zawsze był tani)

Jeśli nie podkręcasz to 4460 + asrock b85m pro3 + 8gb 1600 cl9 pokroju crucial ballistix

Ale!!!:

Napisz do czego - czy tylko gry, czy render filmów, czy robisz oc, jaki zasilacz, czy stary ram się nie nadaje, czy używane podzespoły wchodzą w grę, itd... w ciemno to masz te 2 opcje, nie ma tu wróżek :) , a skylake to w obliczu przyszłej modernizacji, obecnie średnio opłacalny.

Obudowa i chłodzenie zupełnie ok, a sklep esc chyba najtańszy ze wszystkich.

A fundusze masz mimo wszystko spore... ale nie chodzi o to żeby wydać jak najwięcej, tylko dobrze.

Edytowane przez maciek1235
Link to post
Share on other sites

Zasilacz posiadam CORSAIR CX 550W który obecnie pracuje z FX-8320 podkręcony na 4.2 Ghz, MSI 990FXA-gd65 i 2x4 GB ram, i GIGABYTE GTX 970 Windforce 3 OC.

Pamieci sprzedaję w zestawie z płytą i procem akurat ale nic się nie stanie jak kupię nowe DDR3 :)  Myślę o i7-4790K tylko jakaś płytkękonkretną polecicie do OC w przyszłości? I jaka pasta? czy w zestawie z prockiem jest?

Zasialcz wystarczy bo niby Intele pobierają mniej :)

Edytowane przez marcin0218
Link to post
Share on other sites

Głównie gry GTA 5, Far Cry 4, Starcraft 2, niedługo zakupię StarWars Battlefront i Fallout 4. A jak się pojawi w nowym roku to i StarCitizen. Do tego od czasu do czasu render filmów w Cyberlink power director.


Zastanawiam się nad taką płytką: http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-z97x-gaming_3rev_10/overview/

co sądzicie?

Edytowane przez marcin0218
Link to post
Share on other sites

 

 

Głównie gry GTA 5, Far Cry 4, Starcraft 2, niedługo zakupię StarWars Battlefront i Fallout 4. A jak się pojawi w nowym roku to i StarCitizen

Czyli w większości gry. Pod obecne gpu wystarczy nawet 4460 jak pisałem wyżej. Dla spokoju na parę lat i pod wymianę karty 4690k +z97-g43 i chyba to będzie najlepsza opcja. i7 nie jest do gier, żadnej różnicy w wydajności. Ramu, który masz bym nie sprzedawał, nie ma sensu, chyba że to 1333mhz.

Ta płytka jest oczywiście ok, ale po co dopłacać? Chyba, że oc będzie b. mocne...

Link to post
Share on other sites

Też sądzę , że 4690K i płyta wystarczy - z tym , że płytę wziąłbym tą-którą mam sam ;) ( patrz sygnaturka )-- lepszy dźwięk/ 8 faz / M2/ Dual bios -- i po nieudanym OC płyta po - 20-30 s wstaje z poprzednimi ustawieniami ( płyty MSI tego niestety nie potrafią- nawet wyższe modele )

Edytowane przez GergG
Link to post
Share on other sites

Też sądzę , że 4690K i płyta wystarczy - z tym , że płytę wziąłbym tą-którą mam sam ;) ( patrz sygnaturka )-- lepszy dźwięk/ 8 faz / M2/ Dual bios -- i po nieudanym OC płyta po - 20-30 s wstaje z poprzednimi ustawieniami ( płyty MSI tego niestety nie potrafią- nawet wyższe modele )

Nawet moja płyta po przesadzonym OC g3258 wstała ze stockowymi zegarami, wracając do tematu albo skylake albo tak jak koledzy piszą i5 4690k taniej a starczy na ładnych parę lat.
Link to post
Share on other sites

Na MSI Gaming 5 jak podniosłem taktowanie pamięci nie dało się nawet wejść do bios bo wisiał komp , co najwyżej wszedł do bios i wisiał , na B85-G43 to samo -- lub resetował się non stop .... trzeba było zworka resetnąć bios , ew. resetnął całość do fabryki  ,, piszcie co chcecie ale ten problem na MSI występuje , miałem na nich G3258/4690K/4790K...... i głupięją po przesadzeniu z parametrami  ( taktami/timingami ramu lub zegarem i Vcore za niskim ) i nie potrzafą wstać, a najgorzej jest jak trafimy na granice stabilności i dojdzie do biosu i zawiśnie to normas w MSI ....

 

Płyta Gigabyte wstanie , ale bez zmian jakichkolwiek ! ( nie reseetuje ustawień ) i pozwoli zrobić korektę - np. ostatniej operacji .... tego MSI nie potrafi 

 

W MSI natomiast podoba mi się krzywa sterownania wentyli i bardzo przejrzysty bios i możliwośc savowania ustawien - jednak płyty te oceniam niżej do OC ... Każdy bierze co uważa ....

 

Jeżeli różnica 100 zł powala kogoś na kolana to MSI ....

 

Teraz to już wogóle bez sensu .. MSI Z97-G43 - 419,- a Gigabyte Z97X-Gaming3 485 -- różnica 66 zł

 

Nawet na dual bios i lepszy dźwięk warto ;p

Edytowane przez GergG
Link to post
Share on other sites

Panowie jako ze odpowiedzi potrzebowalem na 23 pazdziernika bo wtedy zmienialem podzespoly to poszedlem w zaparte i kupilem i7-4790k plytke Gigabyte ga z97x-gaming 3 i 2x88 gb ram. Oc narazie nie robie jak bede potrzebowal w przyszlosci to cos podniose. Z opini na innych portalach i sklepach wyczytalem ze plyta do oc jest ok. Co mnie zaskoczylo to jakosc dzwieku na sluchawkach auruva live. Nie jestem audiofeelem nigdy nie zwracalem uwagi ale tutaj az sie zdziwilem. Wczesniej mialem plyte msi 990fxa-gd65. Na tej nowej gigabyte dzwiek jest taki jakby to powiedziec mocny i więcej go :) gierki smigaja az milo. Jestem bardzo zadowolony poki co.

* 2x8 gb :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...