Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Szukam telefonu tak jak ww. przedziale za około 1000-2000 zł, ewentualnie mogę jeszcze dołożyć te 200 zł jak ktoś napiszę naprawdę dobre argumenty do moich oczekiwań które są niżej, dlaczego niby mógłbym dopłacić.

  • mój budżet : 1500 do 2000 zł, ewentualnie mogę trochę dopłacić
  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu cenowarka, allegro, olx, sklepy stacjonarne
  • nówka czy używka : raczej nówka, boję się używek szczególnie z olx
  • preferowany rozmiar wyświetlacza : 4,5'' +
  • preferowany system mobilny : android, ale raczej nie gra roli system
  • do czego będę używać urządzenia : najczęściej to korzystanie z apek i przeglądarki (dlatego ram to pierwsza rzecz na którą patrzę), zdjęcia, internet, muzyka (samsung level in / pl11), filmy.
  • moje najważniejsze wymagania : ram (2gb min) > bateria > procek > GB > LTE > zdjęcia > muzyka (źródło dźwięku) > filmy (wyświetlacz i kolory) 

Nic raczej z wymagań nie dopiszę, po prostu smartphone jest do wszystkiego i takiego szukam, ale strasznie denerwowały by mnie gdyby przy 100% baterii rano tel nie wytrzymałby całego dnia normalnego użytkowania, powiedzmy sobie np. przeglądania netu przy użyciu dolphina (nie chrome ;p) przez 6h i słuchania muzyki przez kolejne 6h.

Jeśli chodzi o gry to nie robię tego zbyt często, a jak już to w mniej wymagające od procka/gpu, więc procek jest mniej ważnym wymaganiem, choć jak ma mi po prostu lagować po zainstalowaniu 10 apek to też nie dobrze.

 

Moje propozycję:

  • Sony Xperia Z2 / Z3 (na ten tel najbardziej się napaliłem)
  • Samsung Galaxy S6 (drugi który mnie przekonuje)
  • OnePlus Two
  • HTC One M8/M9
  • Samsung Galaxy Note 4
  • LG G4 (najwiekszy konkurent wg mnie s6)
  • Motorola Nexus 6
  • HTC ONE ME dual

I trochę te z niższej polki cenowej: (niższe parametry, ale uważam że cena/jakość tez jest ważnym czynnikiem w wyborze - i tutaj tez liczę ze ktoś się znajdzie i napisze czy warto kupić telefon troszkę starszy, czy z nowej generacji z pewnymi aktualizacjami)

  • Xperia Z1
  • Sony Xperia M4 Aqua
  • Meizu MX5
  • LG G3 / G2
  • Samsung Galaxy S5
  • ASUS ZenFone 2
  • Huawei P7 / P8
  • Huawei Honor 8
  • Motorola Moto X Play
  • Motorola Moto X (2 gen.)
  • Alcatel OneTouch Idol 3 5,5”

 

Na jakie odpowiedzi liczę? Podanie mi najlepiej pasującego telefonu do moich wymagań. Tak wiem, że wymagam praktycznie wszystkiego, dlatego podałem dużo telefonów. 

Z góry dzięki za odpowiedzi i to chyba by było na tyle, przepraszam za ścianę tekstu.

Edytowane przez Rafi66
Link to post
Share on other sites

Xperia Z2 jest tutaj świetna - aparat znajdziesz lepszy w Samsung S5 (niewiele lepszy, ale lepszy), jednak czas pracy baterii to cudo ma genialny. 2 dni spokojnie (tzn dzień + noc + dzień) polecam poczytać o niej. Z3 praktycznie jest tym samym co Z2 - różnic niemal nie ma.

Z1 za to ma dużo słabszy (choć wciąż OK) procesor i 2gb RAM gdzie Z2 i Z3 mają 3gb. No i Z1 ma słaby ekran LCD - tzn nie jest jakiś tragiczny, ale jak możesz kupić lepszy smartfon to Z1 odpuść. (aha, Z2 dostanie Android 6.0, Z1 już nie)

 

M4 Aqua wydajność na gorszym poziomie niż Z1 (rozdzielczość też mniejsza). Już prędzej jak patrzymy na coś małego z ekranem HD to pomyśl o Z3 Compact - to już jest co innego niż takie M4.

 

Samsung S5 po aktualizacjach androida strasznie wpieprza baterię.

 

HTC One - słabe aparaty na tę cenę. (chcieli nową technologię wynaleźć i coś im się po drodze pomyliło).

 

 

I teraz reasumując - najlepszy tutaj jest SGS6 - tutaj nie ma co dyskutować nawet, jednak najopłacalniejszy jest Xperia Z2.

 

Pozdrawiam

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dzięki! Właśnie o taką odpowiedź mi chodziło :D jakbym mogl to bym dal 2 upvote'y

 

Własnie zastanawiam się najbardziej czy wybrać flagowca (teraz chyba najbardziej bym patrzyl na s6 vs lg g4) czy juz starsze telefony ktorych cena spadla ale nadal dobre.

 

Z tym ze z2 moze bym wyrwal za 1500 nowke, a tak jak patrze to s6 jest za okolo 1900 nowka :P

I teraz chyba nie musze zadawac pytania, bo 400 zl za praktycznie wszystkie paramety lepszej wydajnosci/jakosci oplaca sie zaplacic ;p Dobrze mysle?

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jest Xiaomi Mi 4C (ale wersja z 32gb, 3gb RAM, Snapdragon 808, etc) - tzn wiele osób (w tym ja jeszcze) się boją chińczyków, jednak nie wiem czy jest to wciąż uzasadnione.

Zerknij tutaj: http://forum.benchmark.pl/topic/192907-xiaomi-kt%C3%B3ry-kupi%C4%87/

i tutaj (to o wersji androida na Xiaomi): http://forum.benchmark.pl/topic/192269-miui/

Edytowane przez ArioX
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ogladajac recenzje i porownania typu g4 vs s6 wlasnie jest duzo mowienia ze sa one na na prawde wysokim poziome, ale wlasnie s6 jest jakby to powiedziec troszke lepszy.

 

Wiec sklaniam sie aktualnie bardziej ku s6, ale czasu mam jeszcze duzo - nie spieszy mi sie, wiec zostawiam temat otwarty jakby ktos mial jakas ciekawa odpowiedz dodac no i w sumie ja tez zawsze moge sie czegos dopytac.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...