Skocz do zawartości

[Pomocy] I5 4690k i 85+ °C


Recommended Posts

Witam zakupiłem ostatnio chłodzenie od sillentium PC Grandis 1236 v2 po zamontowaniu (gdzie bylo z tym zabawy) oczekiwalem procesora chłodnego nawet przy obciazeniu za to niestety się zawiodłe

Włączając test na OCCT oczywiscie procesor bez OC widze temperatury 80/85 °C ciut duzo. Na chłodzeniu mam zamontowane 3 wiatraki kazdy wieje w tą samą strone dokladnie na tył obudowy. Za to temperatury podskakuja jak szalone bardzo szybko w spoczynku juz 40 °C pasta termo to Artic Silver ponoc jedna z lepszych parametry t

 

Zalman Z3 Plus

MSI Gamming 3

GTX 970 G1

3x 4 GB Balistix Sport CL9 1600 MHZ

I5 4690k

Navitas GPM-650C

 

Dodam ze chłodzenie montowalem przy złozonym kompie (nie lada wyzywanie).

 

I mam problem z wyciagnieciem grafiki płyta nie chce jej mi oddac :P a dokladnie nie moge ruszyc tego dzyndzelka do trzyna grafike (nie wiem jak to profesionalnie nazwac) płyta nawet z grafika sama noe wyjdzie bo za duza jest ..

 

Kazda odpowiedz sensowna nagrodze

Link to post
Share on other sites

Jakie miałeś wcześniej chłodzenie i jakie miałeś temperatury?
Dość prawdopodobne jest, że stopka nowego chłodzenia nierówno styka się z IHSem procesora.

Twój procek niestety pochodzi z generacji Haswell i ma nałożony glut a nie lut :) między rdzeniem procesora a IHSem (metalową pokrywą). Bardzo dużą różnicę daje tutaj wymiana tego gluta.
Ja to zrobiłem na 4770K i temp niższe, w grach max 50stopni.

Edytowane przez luk4so
Link to post
Share on other sites

Zdejmij konstrukcję, usuń pastę i nałóż ją jeszcze raz. Wykorzystaj do tego jakiś patyczek i rozprowadź ją po całej powierzchni. Warto wcześniej użyć preparaty to odtłuszczenia powierzchni. Przy zakładaniu coolera staraj się go przykładać równo. Gdy osiądzie na procku przykręcaj po trochu każdą ze śrub. Tak by nie dociskać jedną śrubą na start.
Sprawdź czy też aby napewno dobrze zamontowałeś płytkę na odwrocie MOBO.

Bo wysokie temp. są spowodowane raczej błędnym montażem.

Link to post
Share on other sites

Powiem wam ze teraz go rozmontowalem zamontowalem niby jest ok 5 min testu bez wiatraków na chłodzeniu sama pasywka i teperatury do 60 ° za to zadziwia mnie to ze końcówki rurek sa leciutenko ciepłe to normalne ?

 

Procesor podkrecony do 4ghz 2 wiatraki minuta testu i temperatura juz 65°C

Edytowane przez AfgFire
Link to post
Share on other sites

U siebie , przy 4,3 GHz na starej Fera Pro mam max do 70 stopni , w OCCT

http://www.bilder-upload.eu/show.php?file=a9d2b3-1445669109.png

 

Może Twoja płyta przesadza z napięciem , ale ja obstawiam , że trafiłeś chyba na fabrycznie krzywa podstawę chłodzenia - jak mój kolega ...

Edytowane przez GergG
Link to post
Share on other sites

Polecam zmianę pasty na GC Extreme i technikę nakładania na "ziarno grochu". Ostatnio składałem kilka komputerów wykorzystując tego gelida i w żadnym z nich nie miałem problemów z temperaturami. U mnie Arctic Silver 5 nie zdał egzaminu i miałem podobne problemy co Ty.

Edytowane przez dante2kx
Link to post
Share on other sites

na gwarancji tego nie zrobią ?

Na gwarancji wymienią Ci chłodzenie na inne, w tym najprawdopodobniej masz nierówną podstawę (to gdzie się styka z procesorem). Powinno to pomóc.

 

A to o czym pisałem to zabieg na samym procesorze, który jest z jednej strony ryzykowny a z drugiej daje SUPER możliwości

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...