Skocz do zawartości

Komputer do gier ~6000


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : GRY

  • Maksymalna kwota : 6000

Których części potrzebuję : Jednostka

Czy będę podkręcać sprzęt? : TAK

Rozdzielczość mojego monitora i model: Stary złom, będzie nowy

Specjalne wymagania : -

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : -

Własna propozycja zestawu : -

Inne :-

 

Chciałbym dowiedzieć się co nie co na temat tych nowych procesorów Skylake. 

 

Czy i7 6700k jest dużo bardziej wydajniejszy przy porównaniu z 4790k?

 

Ktoś gdzieś napisał że do gier lepszy jest i5 6600K Skylake od i7 6700K, to prawda?

 

Czy socket 1151 jest lepszy od 1150?

 

Które karty graficzne wybrać, serie GTX czy serie R?

 

Preferowałbym morele jednak nie mają 6700K więc wybór sklepu spada na barki osoby która mi pomoże :) Jeżeli jednak 6600K jest lepszy wolałbym zostać przy morelach

 

W obudowie chciałbym mieć okno i myślałem o Zalmanie Z11 PLUS

Widziałem gdzieś nie drogie chłodzenie wodne CPU postaram się znaleźć i wstawić link do oceny.

Edytowane przez pawwelekk
Link to post
Share on other sites

Sam nie za bardzo orientuję się w skylake ale z tego co pamiętam z testów nie jest to dużo lepsza wydajność i ja osobiście wolałbym np. 4790K niż 6700K.

 

Do gier ogólnie nie ma sensu kupowania i7, i5 radzą sobie bardzo dobrze i to tylko mity, że są gorsze, chyba, że dla kogoś te i tak niezauważalne kilka FPSów robi aż tak kosmiczną różnice żeby się np pochwalić w rankingach.

Socket 1151 niby jest troche lepszy od 1150 ale nie oznacza to, że 1150 jest zły bo jest BDB nadal i nadal będzie :)

Z kart graficznych jeśli chodzi o GTX i w tej cenie to jedynie GTX 980Ti, który model już sam zdecyduj wg preferencji mi np wystarczy zwykła referencyjna i również jest świetna.

Sklep zawsze możesz spróbować np. esc lub proline, ale jeśli morele nie mają tego modelu może i tak zdecydujesz się nie brać skylake więc może akurat.

 

A masz jakąś własną propozycje co do reszty podzespołów?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Właśnie miałem tam jakieś wymysły co bym chciał kupić, ale jak zwykle jest ale... Więc dzisiaj patrząc sobie różne tematy na różnych forach jaki zestaw do jakiej ktowy..<bla bla bla> w dosyc sporym odsetku znalazłem posty wspominające o skylake i w kilku od razu po tym poście była zmiana koncepcji i skylaka na pierwszym planie sam nie wiem...

 

Dodatkowo socket 1151, nigdy nie oglądałem żadnych płyt itd.

Przy 1150 myślałem o:

Płyta: Asus Maximus 7

Grafika GTX 970

Procek Intel 4790K

16GB ramu HyperX Savage 2x8GB 2400Mhz CL11 DDR3

Zasilacz Corsair RM 750

SSD Crucial MX200

HDD jakieś WD

I to chyba wszystko. Tylko teraz zastanawia mnie ten Skylake. Jednak na płytach ze slotami 1151 wsadziłbym juz ram DDR4.

 

Swoją drogą testy testami ciekawe jak w rzeczywistości spisują się te skylake..

Sam już nie wiem.

Ale dlatego tutaj piszę :)

 

A tutaj to chłodzenie o którym mówiłem:

http://proline.pl/?p=0R100018&&cno=1

Edytowane przez pawwelekk
Link to post
Share on other sites

A gdybym zwiększył budżet do 6,5 tysiąca? Uda się złożyć zestaw z 6700K?

Jak te procki wypadają przy 4750K?

Może zamiast procka zmienić kartę na http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx980ti-6gb-ddr5-384bit-dvi-hd-3dp-box-gtx-980ti-6gd5-743820/ ?

Czasami też wpadnie zabawa z Sony Vegasem i tego typu programami więc chyba przyda się i7?

Edytowane przez pawwelekk
Link to post
Share on other sites

http://www.morele.net/inventory/info/yGlgnE/

 

Na upartego w 6500zł zmieścisz się z i7. Przy budżecie 6000zł również, wystarczy zmienić obudowę na tańszą, dysk SSD na BX, ale to już Twoja decyzja.

 

Z grafiki proponuję G1 Gaming, zaraz posypie się że głośna itp. W porównaniu ze Strixem jest znacznie mocniejsza do OC, a ponieważ nie ma już MSI 100ME to nie ma dobrego konkurenta. Jest co prawda Zotac, ale tam zablokowany "woltaż" może nieco przeszkadzać w podkręcaniu.

 

Obudowa to moja fanaberia, ale można śmiało zmienić na coś tańszego z wyciszeniem, R5, Enthoo Pro, Fractal 3300. 

 

550W w zasilaczu z certyfikatem Gold i dobrej jakości bebechami wystarczy na OC procka i karty, chyba że zdecydujesz się na produkty Radeona, wtedy 650W powinno zastąpić moją propozycję.

 

RAM 8GB, nie wiem ile dokładnie pracujesz na PC więc nie wiem, czy to wystarczy, ale na start jest nieźle, 2800MHz i potncjał OC, a do tego MOBO ze sporymi możliwościami (do 3800MHz).

Link to post
Share on other sites

To wszystko wyjdzie z czasem. Na tą chwilę chcę kupić komputer z czasem monitor, monitor wybiorę pod komputer już. Jeżeli komp pociągnie wezmę QHD albo i UHD. Teraz skupiam się na jak najlepszym kompie w moim budżecie. Co myślisz o zestawie który zaproponowałem.

I myślę, że na tą chwilę najlepszym rozwiązaniem będzie odpuścić sobie ssd i napęd, które dokupię później bo nie są konieczne.

Link to post
Share on other sites

Cóż, ja kupiłbym GTX 970 lub R 390 i czekał na premierę Pacala, oszczędzone fundusze ulokowałbym gdziekolwiek i zobaczył jak się sprawy mają. 

Może nie będzie super skoku wydajności, a może NV nas zaskoczy i okaże się, że za 1500zł kupisz nową kartę o mocy dzisiejszego 980. Zawsze łatwiej odsprzedać GPU za 1500zł niż za 3000.

 

EDIT: Pamiętaj, że referenty lubią się grzać lub chodzić jak odrzutowce, więc w słabej obudowie jaką jest Zalman, cóż, komfortu nie uświadczysz. Chyba, że planujesz LC na GPU lub jakieś inne dedykowane chłodzenie.

Edytowane przez Bastazar
Link to post
Share on other sites

Ja mam w planach kupić komputer jak najbardziej wydajny na tą chwilę w moim budżecie. Komputer jak już kupię to będę o niego po prostu dbał i nie będę już nic zmieniał. Nie jestem jakimś tam gejmerem, ale chcę żeby poszły wszystkie gry z tego i najlepiej jak najdłużej. A połączenie 6700K i gtx 980ti powinno wystarczyć na jakieś 2-3 lata, przynajmniej tak mi się wydaje

 

Z resztą nie wiadomo kiedy Pascale wejdą a ja bym wolał złożyć komputer i się nim cieszyć :)

 

Edytowane przez pawwelekk
Link to post
Share on other sites

Pascale powinny być za około pół roku. Zatem kolega dobrze radzi - brać nie więcej niż GTX 970/R9 390, resztę kasy schować w portfel, czekać na Pascale i ewentualnie wtedy kupić jakiś topowy model. Branie teraz karty za ponad 2.5 klocka gdzie za pół roku może ona stracić połowę wartości (bo przykładowo GTX 1070 będzie wydajniejszy, a będzie kosztował 1500 złotych) jest dość nierozważne.

Link to post
Share on other sites

Sprzedać oczywiście, że sprzedasz, tylko bardziej kwestia tego za ile. Trzeba zakładać, że w ciągu pół roku stracisz na sprzedaży te 10-20% wartości z dnia kupna. Ile będzie kosztował Pascal to nie wiadomo, ale generalnie nie opłaca się kupować topowego Maxwella za kupę hajsu jak już Pascal na horyzoncie, który to chociaż po zapowiedziach może być rewolucją, a nie tylko ewolucją.

Link to post
Share on other sites
Z drugiej strony dlaczego wydajniejsza karta miała by być tańsza?

Dlatego, że to nowa generacja, której celem jest wprowadzenie wyższej wydajności. Ot prosty przykład pierwszy z brzegu:

Był sobie GTX 780 za ~1900 czy GTX 780 Ti za ~2400. Nvidia zaprezentowała nową serię, i GTX 970 w testach wypada często widocznie lepiej od GTX 780, a czasem jest nawet bardzo blisko bądź wyżej GTX 780 Ti, a kosztuje ~1500 złotych.

 

Nawet jeśli odpowiednik GTX 980 Ti nie będzie tańszy to i tak wydajność GTX 980 Ti możesz się spodziewać pewnie w karcie pokroju GTX 1070 (tak sobie tylko spekuluje z nazwą, nie wiadomo co Nvidia wymyśli), który będzie kosztował z tysiaka mniej. O to chodzi. Chcesz kupić kartę, której wydajność za kilka miesięcy będzie pewnie można mieć za około tysiaka mniej.

Edytowane przez Ationx
Link to post
Share on other sites
Niewykluczone, że odpowiednik 980 Ti w Pascalu będzie kosztował więcej (ale raczej powinien kosztować podobnie), no ale też zapewni spory wzrost wydajności.
A co powiesz na taki zestaw: I7-6700K Msi Z170A Gaming M7. Geforce Gtx 970. 16 GB RAM 2400mhz CL15 HyperX. Zasilacz corsair cx750. Odudowa Zalman Z11. Dysk seagate 1TB. ssd crucial mx200. Chłodzenie procesora Dark Rock. Chyba o niczym nie zapomniałem

 

Edytowane przez pawwelekk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...