Skocz do zawartości

Skrzynka [1500zł] Szybka odpowiedź


Recommended Posts

Witam poszukuje komputera dla siostry do ok 1500 zł

  • Zastosowanie komputera : internet,office,gry typu flash
  • Maksymalna kwota :1500zł
  • Których części potrzebuję :pełna skrzynka
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model:(na razie nie ma, ale przy okazji napiszcie na jakie modele zwrócić uwagę za ok.450 zł, 1600x1000-1920x1080) 
  • Specjalne wymagania :szybka odp
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :
  • Własna propozycja zestawu : no i tutaj tak: na fb zauważyłem ogłoszenie gościa który handluje w Wrocławiu komputerami itd. ma na sprzedaż coś takiego:
  •  

     

    Witam Na sprzedaż prawie nowy komputer stacjonarny, na gwarancji, w pełnym komplecie i z dokumentacją: Procesor: Intel Core i3 4130 - taktowanie 2(4) x 3.40 Ghz!, 3MB cache, zintegrowana grafika Intel HD 4400. Procesor 2 rdzeniowy / 4 wątkowy, w aplikacjach wymagających mniej wątków szybszy od chociażby i5 4440. [GW 2017r]                                                                                                                                                             Płyta główna: Asrock B85M Pro3 - nowoczesna platforma LGA 1150 - Haswell (i5/i7 - 4 generacji), 4xRAM DDR3 1600mhz (32GB max), PCI-E 3.0, SATA III 6gb/s, dźwięk 5.1, UEFI, zintegrowane wejście HDMI, VGA, etc. [GW 2018r]                                                                                                                                                             Pamięć RAM: Aż 8GB DDR3 prędkości 1600mhz firmy Kingston HyperX Blue - z radiatorami, dual-channel. [GW 2018r/dożywotnia]                                                                                                                                                   Dysk SSD: Samsung SSD 830 EVO - pojemność 64GB, bardzo dobre transfery, szybki i niezawodny dysk, swego czasu najszybszy w swojej klasie.                                                                                                                  Karta graficzna: Nvidia Geforce GT 630 - firmy Gainward - wersja z 1GB pamięci GDDR5, 128bit szyna, wejście DVI,HDMI,VGA, obsługa directx 11, możliwość podłączenia 3 monitorów, energooszczędna i cicha grafika. Dla graczy raczej mniej wymagających. [GW 2017r]                  Zasilacz: Thermaltake Litepower o mocy 400W, certyfikat 80+, złącze PCI-E z możliwością podłączenia mocniejszej grafiki. Znana i niezawodna marka - zapewnia stabilność całemu PC. [GW 2017r]                                 Obudowa: Zalman T2 - mała obudowa midi ATX, z dodatkowym wentylatorem Zalman 120mm, wejście USB 3.0 na górze, prosty ale atrakcyjny wygląd [GW 2016r]                                                                                                                                                                                                            Komputer wygląda i działa jak nowy, używany był krótko do przeglądania internetu i pracy. Jest bardzo cichy i szybki. Po dołożeniu lepszej grafiki nada się również do najnowszych gier. Można kupić również bez GT 630. Wszystkie podzespoły oprócz dysku SSD na gwarancji, do podzespołów dokumenty zakupu, oryginalne opakowania, instrukcje i płyty ze sterownikami.                                                                                   Zainstalowany Windows 8.1 64bit. Cena: 1250 zł
  •  No i macie jakieś zastrzeżenia do zestawu oferowanego przez gościa ?(napisał mi że jak coś to mogę przyjść i obejrzeć kompa/zobaczyć jak działa) Warto ?
  • Inne :
Edytowane przez Sin Zu007
Link to post
Share on other sites

Hmmm, w zasadzie w nówkach da się złożyć to samo a nawet wydajniej, i ssd 64gb :D o graniu nie ma tu mowy?

Poza przeglądarkowymi

http://www.morele.net/inventory/info/H6FC4A/

lepsze cpu, 4 gb tu wystarczy, ewentualnie można wziąć 8b tylko po co? zasilacz wystarczający, gpu nie potrzeba-integra wystarczy, podstawowa obudowa i płyta z usb 3.0 na przód. No i teraz co z dyskiem? 

pojemny hdd Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)

albo szybki ssd Dysk SSD Transcend SSD370 128GB SATA3 (TS128GSSD370S) choć 128gb to trochę mało 

opcja ekstremalna Dysk SSD Crucial BX100 250GB SATA3 (CT250BX100SSD1) o 100zł drożej

ssd oczywiście da olbrzymi komfort przeglądania internetu,. pracy systemu itd. ale czy jest potrzebny ?

Edytowane przez lewiis252
Link to post
Share on other sites

no wszystko rozumiem ale się pytam czy tamten sprzęt się nadaje za 1250 zł (za tyle mam procek, płytę główną(lepszą), kartę graficzną, 8GB ramu,zasilacz 100w mocniejszy,obudowę,windows,dysk ssd)(no i doliczyć te 200 zł za nowy dysk hdd) a u Ty podałeś za 1050 zł (procek, płytę główną,zasilacz,4gb ramu,obudowę,napęd) 

Czyli powiedzmy 1400 zł (350 zł więcej) a mam z tym o 4gb ramu,dysk ssd,dysk hdd,deka lepszą płytę główną,kartę graficzną,mocniejszy zasilacz,zainstalowany windows. 

O ile się nie mylę sam windows 8.1 kosztuje chyba ponad 400 zł więc nie caculated :<

A z moich obliczeń wynika że komputer kupiony w tym roku.

Link to post
Share on other sites

Jak ma być tanio i mają chodzić gry to pomyśl o A8-7600. Jest to bardziej uniwersalna jednostka niż i3 (uniwersalna nie jest równa wydajniejsza) ze względu na dużo mocniejsze iGP.

 

http://pclab.pl/art56011.html

 

Zaraz wrzucę koszyk.


Koszyk do zestawu http://www.morele.net/inventory/info/6mubSH/


A pytanie nadal zostało nie rozwiązane ...

Pytanie czemu gość sprzedaje prawie nowy komputer. Ja osobiście używek nie kupuje.

Edytowane przez mbe13
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Także więc - komputer dla siostry kupiony, już hdd podpięty, co do 64 gb na ssd - zainstalowałem win7 pro 64 bit zaktualizowałem i zainstalowałem stery, po czym pomogłem windowsowi przeczyścić folder windowsupdate, wyłączyłem opcje uśpienia, wyłączyłem pliki tymczasowe (czy stronicowe o ile to to samo), wszelakie programy potrzebne do normalnego użytkowania zainstalowałem na hdd (ale każdy wie że co nieco musiały tak i tak trochę podpiąć w folderach windowsowych) na dysku ssd pozostało 35-25 GB wolnego miejsca także więc :D (sporo miejsca bo kilka GB dało samo wyłączenie funkcji uśpienia).

A teraz mi się jeszcze przypomniało mówicie że 64gb strasznie mały dysk, w domu nie dawno spalił się zasilacz w "starym" komputerze - podstawka chyba lga775 (plastikowa podstawka), a na nim były połączone dwa dyski po 16gb z windows xp także więc.

Temat w sumie jest do zamknięcia, o ile ktoś chciałby się jeszcze wypowiedzieć.

Link to post
Share on other sites

Opisz jeszcze co finalnie złożyłem.

???chodzi Ci o to który zestaw kupiłem ? 

Jeśli tak to - kupiłem zestaw proponowany zestaw przez tamtego sprzedającego(on skupuje komputery od ludzi a potem je sprzedaje, sam komputer jak pisałem był używany do pracy wyłącznie biurowej, jednak poprzedni właściciel(nie pamiętam już powodu) nie potrzebował już tego komputera i sprzedał go) początkowo w zestawie było 16 gb - ale to była spora przesada, tak więc ostateczny deal :

Intel Core i3 4130 AsRock B85M PRO3 8GB Ramu HyperX Blue Samsung SSD EVO 64 gb Gainward GTX 630 Thermlake LitePower 400W Zalman T2 w zestawie (też u tego sprzedającego) z monitorem Dell - U2312HM 

to wszystko za 1600 zł

a po tym jeszcze dokupiłem dysk wd10ezex z 220 zł 

suma sumarum 1800 zł. (win 7 oryginalny, ale nie musiałem za niego płacić :P )

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...