Skocz do zawartości

Zawieszanie Sapphire HD 7970 vaporX 3gb


Recommended Posts

Witam. Proszę o pomoc gdyż sam nie mogę sobie poradzić z komputerem a nerwy mam zszargane.

Podczas grania kiedy od komputera wymagane jest więcej niż zwykle i wiatraki wchodzą na wysokie obroty, a temperatura się podnosi komputer się zawiesza wygląda to tak ze na ekranie pokazują się pasy kolorowe lub ekran robi się czarny.

Dźwięk dalej jest normalnie przez pewien czas lecz komputer nie reaguje i tylko reset pomaga lub jeśli chwilkę poczekam nawet reset nie działa i trzeba odłączyć prąd na chwile.

Potem uruchamia sie wszystko prawidłowo.

Jeżeli obniżę ustawienia gry to możne być tak ze nic nie będzie się działo.

Lecz jeśli gra choć trochę wymaga od karty to zawiesza się po pewnym czasie. Po ponownym uruchomieniu jako ze komputer jest już nagrzany to o wiele szybciej się zawiesza.

Gdy jest chłodny to trochę możne to potrwać, im gra więcej wymaga tym szybciej się  to dzieje.

W windowsie rzadko raz lub dwa w tygodniu mam informacje o zawieszeniu sterownika karty graficznej lecz odzyskuje on sprawność od razu i działa dalej.

Obniżyłem taktowanie karty graficznej w biosie o 50Hz i zaczęło to występować rzadziej.

Czyli do czasu aż karta nie złapie temperatury.

Karta była oddawana na gwarancji i nic nie stwierdzono a wysyłali ja do producenta.

 

Moj komputer to: 

Time of this report: 10/19/2015, 15:51:31
Machine name: C3P0
Operating System: Windows 10 Pro 64-bit (10.0, Build 10240) (10240.th1.150930-1750)
Language: English (Regional Setting: English)
System Manufacturer: Gigabyte Technology Co., Ltd.
BIOS: BIOS Date: 10/24/12 09:45:15 Ver: 04.06.05
Processor: Intel® Core i5-3570 CPU @ 3.40GHz (4 CPUs), ~3.8GHz
Memory: 32768MB RAM
Available OS Memory: 32724MB RAM
Page File: 3140MB used, 39823MB available
Windows Dir: C:\WINDOWS
DirectX Version: 12
DX Setup Parameters: Not found
User DPI Setting: Using System DPI
System DPI Setting: 96 DPI (100 percent)
DWM DPI Scaling: Disabled
Miracast: Not Available
Microsoft Graphics Hybrid: Not Supported
DxDiag Version: 10.00.10240.16384 64bit Unicode
Zasilacz 650W Corsair karta dziala na 2 x 8pin
Dzieje sie tak na tym systemie i na win7 na nowych i starszych sterownikach do karty graficznej.
 
Czy ktoś może coś pomoc?

 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź,

Co do OC to obniżyłem taktowanie poniżej tego co dał fabrycznie producent karta zachowuje się tak od nowości nawet na czystym systemie.

Zainstalowany mam orginalny ESET Smart security.

Producent twierdzi ze z nią wszystko w porządku. Ja tam im nie wierzę.

Karta powinna chodzić stabilnie przy taktowaniu 1150 tak podaje producent.

Jedyna iluzje stabilności jak na razie mam gdy obniżyłem do 1050.

Zaraz będę testował temperatury używając MSI Afterburner.

Link to post
Share on other sites

Zmieniłem krzywą rozkładu działania wentylatorów na karcie jak na razie nie zawiesza się temperatura w

Planetbase stabilnie 67 stopni maxem na 70. Zaraz odpalę DA Inqusition na full detalach wcześniej komputer wywalał się po max 3 minutach.

Obudowa otwarta gdyż muszę 12 calowy wentylator dokupić do wyciągu powietrza z wnętrza.

Taktowanie z zwiększana szybkością wentylatorów ponownie ustawiłem na 1150 czyli domyślne producenta.

 

EDIT:

Karta trzymała stabilnie 70 stopni i wywaliła się. Zmniejszę taktowanie ponownie do 1050 i zobaczę co będzie.

Edytowane przez Nezerathian
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...