Skocz do zawartości

Karta do ok 500zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez lewiis,

Recommended Posts

Witam

 

Niestety w moim komputerze padła karta graficzna, a z piekarnika wyszedł niestety zakalec, chciałbym się zapytać co najlepiej zakupić. Stara karta to monstrum, prawdziwy potwór jakim jest 8500gt. Tak więc chciałbym, aby nowa karta przynajmniej dorównywała starszej, ale chyba to nie możliwe. Patrzyłem na karty w sklepach i mają teraz jedno zero mniej, czyli są sporo wolniejsze. W budżecie mam tylko 750ti, czyli model jeszcze starszy niż 8500gt (pierwsza cyfra oznacza generację, prawda?). A segment cenowy pozostałby ten sam (druga cyfra). Kurcze wszystko przez ten wzrost ceny dolara.

Karta będzie używana jak najdłużej. Karta niestety ma być nowa.

 

Podzespoły:

Płyta - ASRock 4core-1600dvi,

CPU - Core2duo e7400,

RAM - 4GB ddr2 800MHz

Zasilacz - Modecom Feel III 500W

 

Dobra skoro przedstawiłem sytuację. To teraz pytania:

1. Co lepiej wybrać 750ti czy 260x? Podobno 750ti nie obsługuje dx12?

2. Warto dołożyć do 2GB vRAM (750ti 80zł różnicy)

3. Czy zasilacz da radę? Wiem, że do najlepszych nie należy, ale trzymam go przez sentyment, mam go już z 8lat.

4. Karta będzie używana przez dłuższy okres czasu, więc wolę kupić trochę szybszą, wiem, że CPU będzie ją ograniczać. Ale pewnie w przyszłości będzie wymiana procka.

5. Jeszcze się upewnie. Karty PCI-e 3.0 będą działały na tej płycie?

6. Podobno nVidia traci dużo na wydajności w połączeniu z dwoma jajami. Prawda to?

7. Najbardziej myślę o 750ti, ponieważ jest najchłodniejsza i wydaje mi się, że najdłużej podziała, ale skoro niedługo ma wejść dx12, a 750ti nie będzie działać, to się głupi robię.

Z góry dzięki za odpowiedzi

Acha, żeby nie było, że ktoś nie zrozumiał, zdaje sobie sprawę  z wydajności 8500gt.

Link to post
Share on other sites

Na pewno nie będzie problemów z tym połączeniem? PCI-e są kompatybilne wstecz? Płyta ma chyba tylko 1.1. W tej cenie nie ma innych kandydatów, nie? A, żeby kupić coś lepszego trzeba dużo dorzucić nie? A połączenie z c2d z ta karta będzie dobre?  

Co do zasilacza myślę o tym czymś: FSP450-60EGN

Link to post
Share on other sites

 

 

PCI-e są kompatybilne wstecz? Płyta ma chyba tylko 1.1. W tej cenie nie ma innych kandydatów, nie? A, żeby kupić coś lepszego trzeba dużo dorzucić nie? A połączenie z c2d z ta karta będzie dobre?  

Z tego co znalazłem w necie to jest wstecznie kompatybilne, więc powinno działać. Pod C2D to i tak będzie pewnie za dużo ten gtx 750ti, ale warto zostawić go choćby na przyszłość 

podmień sobie zasiłkę na corsair vs 450, najlepszy w tej cenie


Co do złącza pcie mam pewne przemyślenia, mianowicie nie wiem jak to będzie przy 750ti z przesyłem prądu, może ktoś ma pojęcie i się wypowie na ten temat ? 

Link to post
Share on other sites

znaczy ten 750ti posiada złącze pod zasilacz, więc jak braknie mu z płyty pociągnie z zasilacza, tylko słyszałem kiedyś o problemach z hd7770, że niby nie chodzą na starszych płytach.

Co do zasilacza dlaczego corsair lepszy od tego co podałem (gold vs bronze, 420W 12V vs 408W), wiesz pewnie masz rację tylko ja narazie tego nie widzę, przekonaj mnie.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Co do gtx 750ti to niektóre wersje nie mają złącza dodatkowego zasilania.

A zasilacz? Po prostu corsair wystarczy z zapasem, nie trzeba dopłacać ;)

Edit. Teraz zobaczyłem cenę, możesz śmiało brać tą zasiłkę

Z tym że corsair ma zdecydowanie lepsze okablowanie :)

Edytowane przez lewiis252
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...