Skocz do zawartości

Gtx 470 - problemy


Recommended Posts

Witam,

jakiś czas temu wymieniłem swojego gtx'a 470 na 970. Wszystko było z nim okey, w pełni sprawny został schowany do pudełka. Minęły może z 2 tyg., w ręce trafiła mi jakaś buda, zasilacz i MOBO, więc stwierdziłem, że złożę sobie drugiego PC'ta i oddam ojcu, żeby wreszcie przerzucił się z laptopów na stacjonarki.. :D

Wszystko podłączone, odpalam komputer, a tu po starcie systemu i pojawieniu się pulpitu ekran zaczyna skakać, pojawia się 'śnieg', poziome i pionowe paski. 

Zasilacz - seasonic 550W (na 12v - 480). Czy to już jest pozamiatane i nic z kartą nie zrobię? Może to wina sterowników? Czegokolwiek innego? Jakieś pomysły?

Dzięki za odp i pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Wszystko wskazuje na problemy z kartą (kable, monitor, oraz reszta zestawu sprawne, a karta wciąż sypie błędami).
Jeżeli karta była sprawna, kiedy ją chowałeś do szafy, to można wykluczyć BIOS. W takim wypadku jest to jakiś fizyczny defekt. Podejrzewam, że tańsza od naprawy (o ile jest w ogóle możliwa), będzie nowa karta. Niestety, ze smutkiem ogłaszam: czas zgonu - 2:04.

Link to post
Share on other sites

Z jednej strony, jeżeli karta ma iść na śmieci, to czemu nie? Z drugiej strony, nie wiadomo, czy nie wytworzą się opary, które będą zalegać w piecu, bądź które nie będą reagować z materiałem z jakiego jest wykonany. Innymi słowy, czy nie "skażą" pieca.

 

Możesz zadzwonić do jakiegoś serwisu w okolicy i zapytać się o koszty ekspertyzy, oraz ewentualnej naprawy.

Link to post
Share on other sites

Przegrzewanie się karty, raczej skutkowałoby resetami, albo zawieszeniem się PC. Artefakty raczej sugerują jakiś defekt (np. pamięci). Wymiana pasty jest jednak tania, więc warto spróbować.

Nie wiem kto Ci tak nagadał, ale nie do końca masz rację.

Jeżeli rdzeń jest gorący i nie potrafi się schłodzić najpierw (najprawdopodobniej) będzie stopniowo, coraz więcej akrefaktów wyświetlał do momentu aż komputer się nie zatnie albo wyświetli BSOD.

Miałem tak na gtxach: 580, 680 i 780. Po przesmarowaniu pastą problemy zniknęły :)

Link to post
Share on other sites

GPU Teoretycznie powinno się wyłączyć w przypadku przegrzania, nie wyświetliłby bsodu, najpierw zbije taktowania by zmniejszyć temperaturę jak to nie pomoże następuje wyłączenie karty graficznej. Doświadczasz Freez'a i Black Screena, z grafikami rzadko o bsoda szybciej, przy niestabilnym OC niżeli przy problemach z temperaturą. 

Tak artefakty też się pojawią, więc można zadziałać zanim dojdzie do jakiegokolwiek zagotowania się grafy.

Edytowane przez Ragnar Lothbrok
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...