Skocz do zawartości

Karta graficzna do 600 zł. Procesor i5 2500.


Recommended Posts

Cześć,

 

posiadam komputer Lenovo ThinkCentre m91 z procesorem i5 2500 3,3 ghz. Teraz zastanawiam się jaką kartę powinienem do tego zestawu dołączyć, aby uzyskać jak najlepszą wydajność w stosunku do ceny.

 

Na tę chwilę nie jestem w stanie podać dokładnego modelu płyty głównej.

 

Dodam, że nie jestem specjalnie wymagającym użytkownikiem. Wcześniej z powodzeniem grałem na Intel Core Quadzie Q8200 z budżetowym Geforcem 640 GT, np. w Far Cry 4 i byłem zadowolony, więc nie widzę sensu inwestowania więcej w grafikę niż 600 zł.

 

Jeżeli są jakieś w miarę wydajne karty, które nie wymagają dodatkowego zasilania to byłoby super, ponieważ na tę chwilę dysponuję 600 watowym zasilaczem Logic i wiem, że nie powinienem zbyt długo na czymś takim ciągnąć wymagającej karty graficznej :)

 

Biorę pod uwagę zakup karty używanej.

 

Czy możecie mi coś polecić? Z góry dziękuję.

Edytowane przez malishh
Link to post
Share on other sites

 

 

Jeżeli są jakieś w miarę wydajne karty, które nie wymagają dodatkowego zasilania to byłoby super, ponieważ na tę chwilę dysponuję 600 watowym zasilaczem Logic i wiem, że nie powinienem zbyt długo na czymś takim ciągnąć wymagającej karty graficznej

 

Od razu wymiana zasilacza, markowe 400-450 wat będzie wystarczające 

Link to post
Share on other sites

Mala aktualizacja. Komputer to Think Centre m91p, a nie jak napisałem m91. Tak samo oznaczona jest płyta główna. Marka oczywiście Lenovo. Specjalnie napisałem, że mam świadomość nieodpowiedniego zasilacza. Z tym poradzę sobie we własnym zakresie :). Skupmy się na karcie, bo jestem totalnie nie na bieżąco. Czytałem różne testy, ale wolałbym jednak aby karta grała dobrze z konkretnym komputerem, dlatego pytam tutaj.

Link to post
Share on other sites

Dołóż 65zł do gtx 650, i nie będziesz musiał wymieniać zasilacza co najwyżej dokupisz przejściówki do zasilania GPU. W oryginalnym Think Centre m91p siedzi zasilacz delty lub fortrona może nie najmocniejszy, ale starczy do zasilenia gtx 950.  http://www.morele.net/karta-graficzna-gainward-geforce-gtx-950-2gb-gddr5-128-bit-hdmi-2xdvi-dp-box-426018336-3514-767612/ . Chyba że masz tylko tego logica wtedy zmienia to postać rzeczy.

Edytowane przez daryzda
Link to post
Share on other sites

Jestem ciekaw daryzda czy u siebie połączył byś i5 z gtx950 i gównianym zasilaczem który to wszystko może zjarać w 5 sekund?

Zasilacz koniecznie do wymiany natychmiast, niezależnie jaką kartę kupisz.

Polecam r7950/7970. Nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz.

Edytowane przez Marcin XXX
Link to post
Share on other sites

Raczej będę wybierał, pomiędzy nową r7 265 ze względu na szynę 256 lub jeżeli jakąś aukcję uda mi się wygrać w akceptowalnej cenie, to r7950/7970.Zasilacza też oczywiście szukam. Ten co jest w Lenovo już wyjąłem, zresztą on miał tylko 280W. Niedawno kolega kartę za 1500 zł, podłączał do taniego zasilacza (mimo że mocno mu to odradzałem), na szczęście zdążył spalić tylko zasilacz.... więc wiem czym to grozi. Tylko na pewno używkę na razie biorę pod uwagę, bo nie mam teraz 250-400 zł na coś nowego. Używkę zmienię za rok. Może ktoś z Was ma coś ciekawego na zbyciu? :)

 

 

Myślicie, że to jest warte uwagi? http://allegro.pl/zasilacz-atx-arctic-cooling-fusion-550-cichy-i-moc-i5730680151.html

 

Nie ukrywam, że podoba mi się cena :)

Edytowane przez malishh
Link to post
Share on other sites

Dzięki za zainteresowanie tematem, pokazaliście mi kierunek i już wiem, że na pewno będzie to używka. Jutro jadę oglądać r9 280x za 600 zł. Jeżeli coś będzie nie tak, to najprawdopodobniej biorę r9 270x Hawk, trochę taniej. Z krótką gwarancją lub jej brakiem, ale kto nie ryzykuje ten nie pije szampana :-). Oczywiście zasilacz też będzie firmowy, bo to już nie ryzyko, tylko idiotyzm.


No i skończyło się na r9 280x i CoolerMasterze 600G. Przy 750 zł za kartę i zasilacz jest naprawdę bajka jak dla mnie.

Edytowane przez malishh
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...