Skocz do zawartości

OBUDOWA od 200 do 350zł + zasilacz do 200zł


Recommended Posts

witam zastanawiam się nad kupnem obudowy do 350zł

 

najważniejsze cechy jakie powinna mieć :

co najmniej 3 wentylatory w zestawie ( nie chce się bawić w montowanie wiatraczków )

design ciemny ( może być z czerwonym)

okno obowiązkowo :/

 

wybrałem następujące modele :

http://allegro.pl/obudowa-cooler-master ... 60850.html

http://allegro.pl/thermaltake-v9-black- ... 25926.html

 

może proponujecie coś innego ? :) lub która z tych lepsza ?

 

+

zastanawiam się również nad zasilaczem (600-650w)

nie wiem czym się różnią zasilacze modularne od zwykłych

zaciekawił mnie ten :

http://allegro.pl/coolermaster-extreme- ... 96864.html

 

co o nim sądzicie ? ( mam zamiar robić OC procka-ramu i karty graficznej )

Link to post
Share on other sites

Zasilacz modularny, to taki od którego możesz odpiąć zbędne kable... co do obudowy polecam SilentiumPC Gladius 800, ew. większą CoolerMaster 690II Lite. Zaś zasilacz jak do O/C to warto brać coś porządnego, np http://www.proline.pl/?p=SEA+S12II-520+BRONZE

 

Nie sugeruj się mocą podaną przez producenta. Seasonic 520W w rzeczywistości jest w stanie dostarczyć znacznie więcej energii aniżeli powyższy CoolerMaster. Ważnym czynnikiem jest też stabilność pracy.

Link to post
Share on other sites

Przy obudowach gdzie zasilacz jest montowany wentylatorem do dołu (a jest to lepsze wyjście, ponieważ zasiłka nie wciąga ciepłego powietrza z obudowy) kolor jego podświetlania (bądź też jego brak) nie ma znaczenia, bo po prostu go nie widać. A co do wyboru obudowy to taniej wyjdzie podany przez Gtxxor Gladius, a z droższych to warto zainteresować się Cooler Masterem 690II (też podany przez Gtxxora)

Link to post
Share on other sites

gdybym wziął obudowę za ok 250zł SilentiumPC Gladius 800 + kupił 4 dodatkowe wentylatory 120mm to bym miał lepszą wentylacje niż na Thermaltake V9 ? cenowo to wyszło by to samo (ok 330z przesyłką )

 

czy taki sprzęt by mocno hałasował ? ^^ i te 4x wiatraczki to jakie najlepszy wybrać?

9dB czy może 13 dB ? :P

Link to post
Share on other sites

Te 9 i 13 dB to wartości przy minimalnych obrotach. Czyli zerowy hałas ale i zerowa wydajność. W teorii 13dB to jakieś 2.3x większy hałas aniżeli 9 aczkolwiek (+3dB odpowiadają dwukrotnemu zwiększeniu hałasu) ani tego ani tego byś nie usłyszał. Tyle że w rzeczywistości taki wentylator pracuje przy jakiś 25dB a to już słychać ewidentnie.

Link to post
Share on other sites

A wiec tak poleciłbym ci gladius 800 posiadam ta obudowę ale w wersji 600. Muszę przyznać że jak na taką kasę to budowa ma wszystko to co trzeba - filtry kurzu, wyjmowana z przodu kieszeń z filtrem i wentylatorem, kable ukryte za płytą główną, montaż bezdotykowy. Mam zamontowane w niej następujące wentylatory: 2x zephyr góra, 1 zephyr tył, i z przodu scythe slipstream(czy jakoś tak). Buda z takim wyposażeniemjest bardzo przewiewna. Ale teraz mankamenty o których powinieneś wiedzieć: cienka blacha, miejsca na kable jest niewiele ( ledwo udało mi sie zamknąć obudowę ^^... i widoczne jest odgięcie klapy od strony kabli..), gumowe stopki sa słabo zamocowane przynajmniej ja musiałem 2 ponownie przyklejać gdyz po delikatnym przesunieciu budy poprostu sie odkleiły. A co do zasilacza ja bym dozucil 50 zł i wzioł coś od OCZ 600 W np. stealthxstream. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

znalazłem w necie że gladius 800 różni się od 600 tym:

Możliwość montażu długich kart graficznych (max. 39 cm)

brak filtru pod zasilaczem (zamiast tego wentylator 120mm)

 

poza tym różnic nie zauważyłem

 

dowiedziałem się dzisiaj że ze względu na moje wyniki w nauce rodzice dołożą się do zestawu chłodzenie + obudowa +zasilacz + grafika dopiero w marcu :]

 

no cóż pozostaje mi czekać na obniżkę cen do tego czasu i wypatrywać nowości bo może gladius 1000 wejdzie xD

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...