Skocz do zawartości

Samsung UE40H6200 vs Samsung UE40H6400


Recommended Posts

Witam, na dniach planuje kupić sobie TV.
Kupować będę raczej w RTVeuroAGD, bo mam blisko i mogę odebrać osobiście.

Wymagania: minimum 40 cali, ale wole lepsze 40cali niż gorsze 43 cale, bo długo TV nie będę zmieniał
- Smart TV, często korzystam z ipli i VOD
- Wbudowane WIFI
- Oczywiście full hd.

Budżet około 2000tys, ale wiadomo, taniej zawsze znaczy lepiej.

TV będzie podłączone do naziemnej cyfrowej, do kompa i do WIFI w celu korzystania z ipli itp.
Konsoli raczej nie będę podłączał, bo w salonie stoi sharp lc-60le855e i raczej do niego będzie w przyszłości podłączone ps4.

Rozglądam się zarówno po sklepach jak i po forum. W oko wpadły mi dwa modele Samsunga.
Samsung UE40H6200 1800zł
Samsung UE40H6400 2000zł

Moje pytanie brzmi, czy warto dopłacać 200zł do tego droższego? Patrzyłem opis to różni je tylko to że jeden ma 200hz a drugi 400hz. Czy zwykły użytkownik zauważy różnicę? Czy może różnią się czymś jeszcze?
A może coś innego w tej cenie?

Dziękuję i pozdrawiam
 

Link to post
Share on other sites

Sam ostatnio szukałem tv dla siebie i miałem na oku jedną 40'tke. Pojechałem do Euro rtv żeby ją zobaczyć i powiem szczerze, że te 40cali dobrze wygląda tylko na zdjęciu. Był zdecydowanie za mały. Szukałem dalej i znalazłem w media expert http://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-samsung-led-ue48j5600,id-338483#tab_description i mogę go polecić. Lepiej dołożyć 200zł i kupić coś większego. Niby to tylko 8 cali różnicy ale w oglądaniu jest olbrzymia różnica. Co do specyfikacji nie będe się rozwodzić bo wszystko masz opisane w sklepie i na stronie producenta.

Edytowane przez kukinh
Link to post
Share on other sites

To nie jest tak, że jeden ma 200 a drugi 400 Hz. Te telewizory mają maksymalnie 100 Hz matryce, jak nie 50-tki a to co Samsung podaje jako "400 Hz" to tylko indeks wewnętrzny danego producenta (im wyższy, tym telewizor ma więcej funkcji typu smart, 3d etc.).

 

Chcesz dobry telewizor, to dołóż do Sony KDL-40W705C. Samsungi serii "H", czyli z zeszłego roku, wypadają przy nim po prostu gorzej. Słaba matryca, bardzo jasne podświetlenie, słabszy procesor obrazu a co za tym idzie zdecydowanie mniej barw, pomarańczowy zamiast czerwonego... Ja bym Ci Samsunga nie polecał, to jest sprzęt dla Januszy co kupują tylko ceną, ale zrobisz jak uważasz. ;)

 

Mój typ to zdecydowanie Sony. Często bywa w promocji za ~2000 zł.

 

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kdl-40w705c.bhtml

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Ja bym Ci Samsunga nie polecał, to jest sprzęt dla Januszy co kupują tylko ceną, ale zrobisz jak uważasz

 

Hahhahahaha. Większych steków bzdur nie słyszałem. Seria H6400 jest bardzo udaną serią w ofercie Samsunga. Potwierdza to portal digitalversus. Ta seria w zeszłym roku kosztowała  2 razy tyle co dzisiaj. A dzisiaj się sprzedają jak świeże bułeczki,bo kosztuje dwa razy mniej. Więc polemizowałbym ze stwierdzaniem że to dla Januszy. Raczej Januszem jest kto odradza w swojej cenowej kategorii serię  H6400. Sam nie tak dawno zamówiłem UE50H6400 za 2700 zł. I jestem bardzo zadowolony. Kierowałem się recenzjami,opiniami a także ceną. 

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o kolory to zawsze uważałem że telewizory trzeba ze sobą porównać. Tylko trzeba pamiętać o tym że nie zawsze nowy model potrafi być lepszy od tego starego... Wiem bo tak właśnie było jak kupowałem tv dla teściów. Sony mial, ma i pewnie będzie miał ładne kolory, ale ich polityka z multimediami to katastrofa - chyba że coś się zmieniło. A co do 3D i Hz to jest tak że w tym przypadku jak się ma 3D to lepiej mieć szybsze odświeżanie obrazu standardem tu powinno być 400 Hz. Ale trzeba pamiętać że wszystko jest to na procesorze który to przetwarza.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sam nie tak dawno zamówiłem UE50H6400 za 2700 zł. I jestem bardzo zadowolony.

 

W takim razie gratuluję zakupu, naprawdę świetny sprzęt. Polecam, warto.

 

 

Naksos jak chcesz telewizor pod multimedia, to kupujesz nowy model na androidzie i tyle w temacie. ;) Ale to nie w tej cenie.

Link to post
Share on other sites

nie wiem jak soniacz za to wiem że H6400 to bardzo dobry tv...

jakieś dwa miesiące temu kupiłem wersję 55 cali po czym szybciutko wymieniłem plazmę panasa na kolejnego 55 cali H6400; do tego po wnikliwym zapoznaniu się z możliwościami H6400 zaczynam żałować, że w zeszłym roku dałem się ponieść emocjom i wywaliłem 11 tysi na 65 calowy HU7500 (4K) zamiast kupić 75 cali H6400... dobrze, że mam projektor HD

H6400 mogę z czystym sumieniem polecić 55 cali...

a co do wielkości - nie ma za dużych telewizorów!

Link to post
Share on other sites

Jako autor tematu dziękuje za wszystkie odpowiedzi ;) Niestety, albo stety kupiłem TV na spontanie następnego dnia po założeniu tematu. Wybór padł na Samsunga UE43J5500. Wybór był prosty, większa matryca w cenie kosztem braku 3d, którego i tak nie będę używał. Z wyglądu też na plus. Na minus na pewno wolniej działający smart tv, ale i tak spełnia moje oczekiwania. Ale to w końcu tylko 2000zł.

Temat na pewno komuś pomoże, pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...