Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy do 4200/4300/4400 zł


Recommended Posts

Witam wszystkim. W okresie świątecznym planuje zakup komputera.

  • Zastosowanie komputera: Gry i multimedia
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz:Do 4400 zł ale cieszyłbym się jakby było mniej 
  • Których części potrzebujesz?: Buda i jakiś fajny monitor , obecnie mam jakiegoś samsunga z 1440x900 , jeżeli lepiej zainwestować w lepsze części mogę pozbierać parę miesięcy i potem kupić monitor 
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Zależy od budżetu
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: Podałem wyżej
  • Specjalne wymagania: Chyba nie mam żadnych oprócz tego że wolałbym mieć kartę od radeona
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Nic
  • Własna propozycja zestawu: Nie posiadam takowej
  • Inne:Zastanawiałem się jak duży wzrost wydajności w skylakach daje oc 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

 

 

W okresie świątecznym planuje zakup komputera.

 

Do tego czasu jeszcze zapewne coś się zmieni. Składanie zestawu na chwilę obecną nie ma sensu. Przez okres 2 miesięcy i tak zapewne coś zmienisz. Masz masę tematów na forach. Możesz się przyjrzeć przez ten czas. Do tematu warto wrócić jakieś 2 tygodnie przed zakupem  

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Nie nie. Źle napisałem. Za 4400 zł składasz całość z monitorem. 

 

1 x  Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda 1 x  Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ 1 x  MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/ 1 x  Kingston 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 HyperX Savage 1 x  SilentiumPC Gladius M35 Pure Black (b/z) 1 x  Corsair VS 550W 80+ 120mm 1 x  Liteon iHAS122 SATA (black) 1 x  XFX Radeon R9 390 Double Dissipation 8GB DDR5 512bit (1015/6000) 1 x  LG 23MP47HQ-P (IPS, 5ms, HDMI/DVI) 1 x 

SilentiumPC Grandis XE1236

 

4471 zł + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Zestaw z możliwością OC CPU. Dopłacasz do odblokowanego mnożnika CPU oraz do płyty Z97, pamięci DDR3 2400 MHz jak i również chłodzenia CPU z dwoma wentylatorami 120 mm. To swoje kosztuje ale masz te 4.3 - 4.5 GHz na rdzeniu. Do tego R9 390 w dobrej cenie od XFX. Tutaj znowu jak nastawiasz się na granie w FullHD oraz jak chcesz kręcić, to lepiej brać MSI GeForce GTX 970 OC 4GB DDR5 256Bit (1241/7010). Propozycja od nV wygląda znacznie lepiej po OC w FullHD niżeli R9 390. Nie jest to jednak jakiś skok wydajności albo coś, co uratuje Ci płynną grę za jakiś czas. Do tego dostajesz ekran 23 cale FullHD na matrycy IPS. 

 

Jak chcesz taniej, to zestaw bez możliwości OC na 1151 wraz z DDR4

 

1 x  Intel Core i5-6500 /3.2GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ 1 x  MSI B150 PC Mate /intel B150, DDR4, LGA1151/ 1 x  Kingston 8GB 2133MHz CL14 HyperX Fury Black

 

Reszta bez zmian. Przy takiej konfiguracji rezygnujesz też z dodatkowego chłodzenia CPU. Wywalasz SPC Grandis i jesteś ponad 400 zł do przodu. Dla poprawy kultury pracy spokojnie wystarczy chociażby SilentiumPC Fera 2 HE1224

Link to post
Share on other sites

Nagrywarki nie biorę, więc spokojnie ją wywalę.

W moim komputerze w ciągu sześciu lat użyłem jej raz :D

Nie sądzisz, że w tej cenie lepiej zainwestować w zasilacz 530w od thermaltake?

Monitor wydaję się bardzo fajny, widziałem też ten od AOC w podobnej cenie. Co o tym uważasz?

Link to post
Share on other sites

Możesz śmiało dopłacić do tego TT SE 530. Niemniej M35 posiada piwnicę na PSU i całe okablowanie. 

 

 

 

Monitor wydaję się bardzo fajny, widziałem też ten od AOC w podobnej cenie. Co o tym uważasz?

 

Jeden i drugi będzie dobry. AOC ma dość wysoką iluminację.  

Link to post
Share on other sites

"Nvidia pewne szczegóły dotyczące architektury Pascal przedstawiła w trakcie ostatniej konferencji GTC, podczas gdy wszystkie informacje powinniśmy poznać na kolejnej konferencji GTC, która odbędzie się w kwietniu przyszłego roku. Z dotychczasowych doniesień wynikało, że pierwsze karty graficzne z układami opartymi na architekturze Pascal powinny pojawić się właśnie mniej więcej w tym samym czasie."

 

Źródło: http://pclab.pl/news66162.html

 

Tak szybko to one jednak nie będą .... 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...