Skocz do zawartości

Zestaw za 3500zł (i5-4690k + GTX 970)


Recommended Posts

Witam serdecznie jako iż zamierzam kupić "komputer" bez obudowy, hdd i dvd romu bo te czesci juz posiadam prosiłbym o ocene zestawu który sam wybrałem

 

  • Zastosowanie komputera: GTA V, WIEDZMIN III, BATTLEFIELD 4, WoW, CSGO i wiele wiele więcej
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: MAX 3500zł
  • Których części potrzebujesz?: procesor, płyta główna, dysk SSD, karta graficzna, zasilacz, pamięć RAM
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: FULL HD 1920 x 1080, nie zamierzam wymieniać, producent Samsung 21"
  • Specjalne wymagania: GeForce GTX Gigabyte 970 G1 gaming(zostaje na 100%), zasilacz musi byc modułowy i pytanie czy 550W da rade w tym zestawie czy moze to być za mało uwzględniając podkręcenie procesora.
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? tak: obudowa (Gelid Darkforce), DVDROM, i 2x HDD 500Gb+160Gb, chłodzenie procesora tutaj nie wliczam bo kupie go poprostu na świeta osobno
  • Własna propozycja zestawu:

 

  • Procesor: Intel i5-4690k (tak bede kręcił) - cena: 1039,00      
  • Karta graficzna: GeForce GTX 970 Gigabyte G1 Gaming (mocniejszej 970 chłodzonej powietrzem nie moge znalesc) - cena:  1579,00   
  • płyta główna: MSI Z97-G43 - cena: 419,00
  • pamięć ram. GoodRam Led 2x4GB 2133Mhz (mam okno w obudownie i fajnie by wyglądały) lub Corsair venegance 2x4GB 1600Mhz CL9 - cena: 233,00 zł / 215,01 zł
  • dysk SSD - niemam pojęcia czym tu sie sugerować - cena: ???(najprawdopodobnie zrezygnuje z niego z powodu i tak juz naciagnietego budzetu)
  • zasilacz: XTR XFX 550W Black Edition Fully Modular - cena: 365,01 zł

          SUMA: 3555,01 zł (morele.net)

 

 

w tym momenci osiągam budżet 3555,01bez SSD dlatego może wymienić ten zasilacz na jakiś inny i dodać SSD. Jak przekroczymy te 3500zł tak około 90zł to nic też sie nie stanie takiego. Pozdrawiam i dziekuję bardzo wszystkim którzy zechcieli mi pomóc :)
 

Edytowane przez Gungosa
Link to post
Share on other sites

Panowie jak to nie podkrece procesora?. Cytuje pewien portal:

 

"...Możliwości podkręcania

 

Nie było zaskoczenia: osiągnęliśmy maksimum możliwości testowego procesora Core i5 4670K, czyli 4,5 GHz przy napięciu zasilającym na poziomie 1,25 V, ręcznie ustawionym w UEFI. W tym ustawieniu procesor działał stabilnie w programie Linx 0.6.4 AVX...."

Link to post
Share on other sites

czyli w skrócie ta płyta to tzw. "shit" bo po pierwsze max taktowanie pamięci 1600Mhz a po drugie brak możliwości OC procesora. Ok szukam innej ale też mus być MSI

 

 

ok znalazłem coś ciekawgo

MSI Z97-G43

 - cena: 419,00 zł


z dysku SSD narazie jestem zmuszony (z powodu kosztów) zrezygnować a szkoda bo przyspieszył by całą maszyne


także Panowie i Panie zamykamy sprawe ?? można kupować ?? 550W da rade ?

Edytowane przez Gungosa
Link to post
Share on other sites

 

także Panowie i Panie zamykamy sprawe ?? można kupować ?? 550W da rade ?

Płyta Z97-G43 jest dobrą płytą to fakt, ale zasilacza, aż tak dobrego i drogiego nie potrzebujesz. Możesz śmiało zejść do TT Smart SE 530W za 219zł, a za kasę zaoszczędzoną dopłać do 2x 4GB 2400MHz zamiast tych 2133MHz i kup jakiś cooler na procesor np. Grandisa, albo Thermalright Macho. Dysk SSD kupisz sobie kiedyś, nie zwiększy Ci ilości FPS zatem nie jest póki co niezbędny.

Link to post
Share on other sites

 

 

Karta graficzna: GeForce GTX 970 Gigabyte G1 Gaming (mocniejszej 970 chłodzonej powietrzem nie moge znalesc) - cena:  1579,00 zł  

 

Będzie głośno, będzie zabawa ...

 

Oczywiście jak decydujesz się na GTX 970, to zakładam, że będziesz go kręcić ile wejdzie. Tutaj jest już mała loteria i wg mnie czasami warto poświęcić te 2-3 fpsy na rzecz znacznie kulturalniejszej pracy układu chłodzenia.

 

http://www.frazpc.pl/artykuly/927148-10/nvidia-geforce-gtx-970---test-niereferencyjnych-modeli

 

Taki ASUS StriX kosztuje 150 zł mniej i posiada znacznie kulturalniejsze, półpasywne chłodzenie.

 

Zasilacz tak jak wyżej, spokojnie wystarczy TT SE 530W. Płyta MSI Z97 G43. Świecące pamięci ram ? Kup Pan pasek led pod molexa za 10 zł i będzie znacznie bardziej widowiskowo w całej budzie. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

dziękuje serdecznie już byłem w 100% przekonany co do zamówienia zestawu j/w ale gdy doczytałem forum to mam ogromny dylemat czy tego 4690k nie zamienić na i5-6600(bez literki k) :( nie wiem co robić i jak tu dobrać płyte główną ;/


Dobra podejście drugie przepraszam wszystkich ale teraz zestaw kształtuje się następująco z tym że proszę o pomoc przy wyborze płyty głównej wstępnie wybrałem płytę za 600zł ale żeby osiągnąć budżet musimy zejść 200zł w dół do 3500zł :) a wiec tak 

1. Procesor: Intel Core i5-6600(bez k) - cena: 979zł
2. Karta graficzna: GeForce GTX 970 Gigabyte Gaming G1 - cena: 1579zł

3. Płyta główna: MSI Z170A (wybrałem ja ze względu na obsługe pamieci 3000Mhz) - cena: 605zł
4. Pamięć RAM: GeiL Super Luce DDR4 8GB(2x4GB) 3000Mhz (czerwone) - cena: 311zł

5. Zasilacz(dziekuje: boskikuba95, kajtek): Thermaltake Smart SE 530W Modularny - cena: 291,48zł

Suma: 3765,48 zł

także musimy na płycie głównej zejść z 200-150zł.(musi obsługiwać 3000Mhz RAM)

 

 

 

 

ok wymieniłem tą płyte główną na 

MSI B150 GAMING M3 - cena: 428,00zł oraz zmiejszyłem czestotliwość RAM z 3000Mhz do 2400Mhz bo płyta nie obsłuży wiecej i tak. co sądzicie o tej płycie ???

 

Cena zestawu końcowego to:  3546,48 zł czyli satysfakcjonująca mnie.

Edytowane przez Gungosa
Link to post
Share on other sites

Dobra myślę że mam już to co chciałem dziękuje wszystkim za pomoc :D. Przy okazji aby było mnie stać muszę sprzedać swojego GeForce 560 TI ZOTAC AMP! (jak ktoś chce to pisać 299zł). Mój zestaw KOŃCOWY to:

 

 

 

 

 

1. Procesor: Intel Core i5-6600k
2. Karta graficzna: GeForce GTX 970 ASUS STRIX OC

3. Płyta główna: MSI Z170A Gaming M3
4. Pamięć RAM: GeiL Super Luce DDR4 8GB(2x4GB) 3000Mhz (czerwone)

5. Zasilacz: Thermaltake Smart SE 530W Modularny

6. Chłodzenie CPU: BeQuiet! Shadow Rock Slim Bk010 albo SilentiumPC Fortis 3 HE1425

 

ten zasilacz da rade z podkreconym prockiem ???

 

 

które chłodzenie wsiąść ??

 

1. http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-be-quiet-shadow-rock-slim-bk010-625881/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego(to chłodzenie ma pastę w zestawie o ile dobrze widziałem na filmie czyli byłbym zwolniony z jej zakupu)

 

2. http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fortis-3-he1425-707501/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego

 

 

Teraz muszę tylko dobrać pastę na procka ta będzie okej czy w zestawie jest pasta w BQ widziałem na filmie że jest chyba ?? http://www.morele.net/arctic-mx-2-4g-pasta-termoprzewodzaca-159740/

 

macie może jakies kody do morele :) ??

Musze przyznać że kosztowało mnie to trochę stresu i wysiłku  :) Pozdrawiam i czekam na wszelkie uwagi 

Edytowane przez Gungosa
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...