Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zastanawiam sie nad kupnem dysku ssd pod interfejs sata3 i mam pytanie czy jest to oplacalne na sam system jaki okolo 64gb? Czy lepiej dozbierac na jakis 128gb i instalowac tam rowniez programy, ktorych nie mam bardzo duzo, wiekszosc miejsca na moim dysu hdd zajmuja gry i filmy. Co proponujecie? A moze poczekac jeszcze zeby ceny spadly i moze jeszcze usprawnia te dyski?

Link to post
Share on other sites

A co myslicie o tym: Crucial RealSSD-C300

64Gb, 1,8'', posiada sata3, szybkosc interfejsu dysku-600Mb/s, szybkosc odczytu-355Mb/s, szybkosc zapisu-75Mb/s? Myslicie ze sie oplaca za 450zl? A sam windows ile dokladnie zajmuje, bo nie wiem czy te 64gb na system i programy wystarczy. W starym pc 80gb razem mialem i jakos wszystko upchalem:d

PS: O wielkosc systemu windows 7 ultimate wersja 64bit.

Link to post
Share on other sites

Trzeba mieć świadomość, że sam system jest tylko częścią aplikacji zagnieżdżonych na dysku systemowym. Aktualizacje, framework, java, pliki wykonywalne, biblioteki zagnieżdżone w systemie pomimo, że programy fizycznie znajdują się na innym dysku...

Rozsądniej i wydajniej byłoby 2 x 64 GB RAID0, gdzie wykorzystanie SATA III jest już realne.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Kup jakiegoś VERTEX-a 2..Crucial to dobry dysk ale z testów jakie widziałem ten liniowy odczyt 355 Mb/s nic ci nie da bo na dysku systemowym liczy się sekwencyjny odczyt a ten w Crucialach nie jest jakiś "mega wypasiony". Poza tym w każdym innym OCZ i Intelu masz lepszą obsługę trim oraz natywne zarządzanie "garbage collection"...czyli ogólnie lepiej sobie radzą z utrzymaniem porządku na dysku tak żeby jego żywotność wzrosła w długim okresie użytkowania. Jakbym miał teraz wybierać to bym wybrał coś w kolejności: SandForce - Intel - reszta :/

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...